Finansowanie aborcji przez Unię Europejską

 Stefano Gennarini

Nowy Jork, 12 kwietnia 2012

Tłum.: B.M.

Według najnowszego raportu European Dlignity Watch, Komisja Europejska za pomocą środków finansowych wspiera aborcję w krajach, które ograniczają procedury i finansowania dwóch największych dostawców aborcji na świecie, International Planned Parenthood Federation (Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa) i Marie Stopes International.

Raport pt. Finansowanie Aborcji przez Rozwojową Pomoc Unii Europejskiej ujawnia, że Marie Stopes International otrzymała ponad 30 milionów dolarów od Unii Europejskiej. The Reproductive Health Supplies Coalition, spółka o wysokim poziomie globalnego partnerstwa, która obejmuje UNFPA i dostarcza zestawy narzędzi aborcyjnych do krajów rozwijających się, otrzymała blisko 32 miliony dolarów w ciągu 30 miesięcy do czerwca 2011 roku.

Raport ujawnia, że pieniądze UE wydano na finansowanie aborcji w krajach rozwijających się z surowym prawem aborcyjnym za pośrednictwem pomocy rozwojowej UE i budżetu służby zdrowia na projekty związane ze „zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym”. Ale European Dignity Watch (EDW) mówi, że „termin ‘zdrowie seksualne i reprodukcyjne’ zdefiniowane przez UE wyklucza wyraźnie aborcję”.

 Międzynarodowa Federacja Planowanego Rodzicielstwa i Marie Stopes International poprosiły i otrzymały finansową pomoc na projekty, które obejmowały „bezpieczną aborcję”, „awaryjną antykoncepcję”, „szkolenia w ręcznym zasysaniu płodu” i „regulację menstruacyjną”, przypuszczalnie, żeby ominąć ograniczenia prawne dotyczące aborcji w krajach takich jak Bangladesz, Boliwia, Gwatemala i Peru.

 Termin „regulacja menstruacyjna”, jak wyjaśnia raport, jest ukrytym określeniem chirurgicznych aborcji. Jest to opisane przez Planowane Rodzicielstwo jako proces opróżniania macicy przez wysokiej mocy ssanie stworzone przez ręczną aspirację próżniową. Urządzenie umieszcza się w rozszerzonej szyjce macicy kobiety, która „podejrzewa”, że jest w ciąży, a nie tej, która „wie”, że jest w ciąży. Po zabiegu nie da się powiedzieć, czy kobieta była w ciąży, chyba, że wydobyte tkanki, które mogą zawierać embrion, są zbadane pod mikroskopem.

Raport krytykuje Komisję Europejską, która zarządza budżetem Unii Europejskiej, za nielegalne działania. Raport stwierdza, że Komisja nie ma uprawnień do finansowania aborcji z powodu jej ograniczonych upoważnień, jej własnych oświadczeń oraz z powodu potrzeby jednomyślności w działaniach polityki zagranicznej. Każde państwo członkowskie UE ma swojego członka w Komisji, a kilka krajów UE posiada surowe przepisy aborcyjne.

 European Dignity Watch oparło swój raport na temat ujawnienia dokumentów zwracając się z prośbą o wszystkie dokumenty i korespondencję między Komisją Europejską, dwoma gigantami aborcyjnymi oraz Centrum Praw Reprodukcyjnych za okres od 2005 do 2010 roku. Nie wszystkie wymagane informacje z Komisji Europejskiej zostały przekazane. Raport określa wnioski jako dalece „pobieżne” i prosi parlamentarzystów UE o przeprowadzenie dalszych badań i działań.

Raport został zaprezentowany w Parlamencie Europejskim w Brukseli podczas imprezy, która była częścią „Tygodnia dla Życia” zorganizowanej z inicjatywy parlamentarzystów UE w marcu.  Przez dziesięciolecia, publiczne finansowanie aborcji w Europie nie zostało uznane za kontrowersyjne. European Dignity Watch, która powstała w 2010 roku, jest tylko jednym z wielu niedawno utworzonych politycznie aktywnych organizacji pro-life w Europie. Ten rozwój pokazuje, jak ruch pro-life nabiera tempa w Europie.

бесплатное продвижение сайта самостоятельно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.