Dlaczego niektórzy wciąż nadają imiona aniołom?

Dlaczego niektórzy w prorockim ruchu wciąż nadają imiona aniołom?

Jennifer LeClaire

Tłum. B.M.

Niedawno usłyszałam proroctwo, które opisywało anielskie nawiedzenie. Oczywiście, jestem jak najbardziej za anielskimi nawiedzeniami. Zarówno Stary, jak i Nowy Testament przedstawiają mnóstwo przykładów objawiających się ludziom aniołów przynoszących niebiańskie wiadomości. Ale ten anioł najwyraźniej miał twórcze imię. Brzmiało ono „Bezpieczne Przejście”.

Zasmuca mnie fakt, że ponownie musimy obchodzić tą górę w ciele Chrystusa. Czyż nie było kontrowersji wokół Emmy -anioła kobiety, która rzekomo rozpoczęła współczesny ruch proroczy – i czyż nie było to wystarczające, żeby położyć kres temu rodzajowi bzdur? Najwyraźniej nie.

Powiem wprost: nie ma anioła o imieniu Emma i nie ma anioła o imieniu Bezpieczne Przejście – a jego zadaniem nie jest bezpieczne przeniesienie cię na pole nowych możliwości lub oczyszczenie przerażających zaułków i opiewanie twojej niewysłowionej odwagi.

Jeśli jednak wpiszesz w Google słowa „anioł bezpieczne przejście”, można zobaczyć, skąd zwiedzione prorocze pióro mogło zaczerpnąć fałszywą inspirację. Jest taka karta Bezpieczne Przejście i oznacza ważnego „białego anioła” w grze Dungeons & Dragons. W tym kontekście „bezpieczne przejście” jest czarodziejem. Od nieco łagodniejszej strony rzecz ujmując „Bezpieczne Przejście” to tytuł scenariusza z 1997 r. do odcinka „Dotyk Anioła”. Tak czy owak, nie ma anioła o nazwie Bezpieczne Przejście wysłanego przez Boga.

Tak się złożyło, że kiedy natknęłam się na tzw. objawienia o owym aniele, byłam już w trakcie studiowania zagadnienia aniołów. Tak na prawdę, byłam w środku czytania po raz drugi książki Lestera Sumralla „Anioły, duchy służebne”. Sumrall przywołuje mnogość Słowa na temat rzeczywistości aniołów, kategorii aniołów, w tym ich imiona i stopnie – co anioły robią, co wiedzą, anioły i proroctwo, jaki typ ludzi doświadcza anielskich nawiedzeń i wiele innych.

Anioły są realne. Są one wymienione 108 razy w Starym Testamencie i 165 razy w Nowym Testamencie. Są posłańcami. Anioły są niezliczone. Biblia wspomina o trzech aniołach o imionach: Michał, Gabriel i Lucyfer. A poza tym, trzeba iść do religii, takich jak zoroastryzmu, żeby znaleźć nazwy aniołów.

Zaratustrianizm, zwany także Mazdaismem, to religia oparta na samozwańczym proroku imieniem Zoroaster (znany również jako Awesta lub Zaratustra). Zaratustrianizm był kiedyś jedną z największych religii na świecie, władzą polityczną w Iranie zanim powstał islam. Wierni modlili się do aniołów Mazda i Ameretat, Asha Vahishta i Vohu Mano o ochronę.

W czasach nowożytnych, ruch New Age ma listę z imionami aniołów od A do Z, z których niektóre są rzekomo zakorzenione w Piśmie Świętym. Jest tam Abdiel, wyznawana jako „anioł wiary”. Pod koniec listy znajdziesz Zuriela, „anioła harmonii”, który ma władzę nad znakiem Wagi.

Jak widać, fałszywa nauka o aniołach krążyła po tej ziemi jeszcze zanim Jezus przyszedł na świat, i krąży nadal już dobrze po tym, jak zasiadł po prawicy Ojca. Fałszywe nauki o aniołach były problemem we wczesnym kościele i są nadal w kościele czasów ostatecznych. „I nic dziwnego! Wszak i szatan przybiera postać anioła światłości„(2 Kor. 11:14).

Paweł miał apostolskie przesłanie dla tych, którzy nadmiernie koncentrowali się na aniołach i ich „naukach” kosztem wywyższenia Chrystusa. Był bardzo odważny mówiąc, że jeśli on lub anioł z nieba głosiłby inną ewangelię niż Ewangelia Chrystusa, powinien być przeklęty (Gal. 1:8). Są to bardzo mocne słowa i powinny być brane pod uwagę zanim zaczniemy głosić kazania i pisać artykuły wywyższające anioły.

Paweł powiedział: „Niech was nie pozbawia nagrody żaden człowiek, który ma upodobanie w udawanej pokorze i w jakiejś formie oddawania czci aniołom, „obstając” przy tym, co ujrzał – nadęty bez uzasadnionego powodu swą cielesną umysłowością – a nie trzyma się mocno głowy, tego, z którego całe ciało, zaopatrywane i harmonijnie zespolone przez stawy i więzadła, wciąż rośnie wzrostem, który daje Bóg” (Kol. 2:18-19).

Matthew Henry, XVIII – wieczny usługujący, którego znany komentarz zawiera werset po wersecie wyczerpującego studium Biblijnego, dokopuje się do korzeni takiego wywyższania anioła: „Wywyższyli te istoty, by zaspokoić własne cielesne żądze, i podobała im się myśl, że są mądrzejsi od innych ludzi. Duma leży na dnie wielu wielkich błędów i zepsucia, a nawet wielu złych praktyk, które robią wielkie widowisko i mają wygląd pokorny”.

Tak, anioły to usługujące duchy posłane, aby służyć tym, którzy mają dostąpić zbawienia (Hbr 1:14). To my! Anioły są wysyłane do wykonania Słowa Bożego. Z objawienia Ducha Świętego Dawid napisał: „Błogosławcie Panu, aniołowie jego, potężni siłą, wykonujący słowo jego, aby słuchano głosu Słowa Bożego”. (Ps. 103:20). Aniołowie są gotowi słuchać Słowa Bożego i wykonywać je.

Tak, w pewien sposób anioły mogą pomóc w bezpiecznym przejściu. Kiedy nasz Pan będzie naszym schronieniem, nie spadnie na nas żadne nieszczęście i żadna plaga nie zbliży się do naszego mieszkania. Bo aniołom swoim polecił, żeby strzegli nas na wszystkich naszych drogach. Na swoich rękach będą nas nosić, byśmy nie urazili naszej nogi o kamień (Ps. 91:9-12). Ale nie ma anioła o imieniu Bezpieczne Przejście, przynajmniej nie Bożego anioła.

I ostatnia myśl: Jan niesłusznie upadł, aby oddać pokłon aniołowi, który przekazał mu objawienie spisane następnie przez niego w Księdze Apokalipsy. Anioł natychmiast kazał mu oddać pokłon Bogu (Obj. 22:8-9). Nie znamy imienia tego anioła. Gdyby to było ważne, Duch Święty ujawniłby to. Przypuszczam, że niektórzy we współczesnym kościele nazwaliby go „Objawienie”, inni twierdziliby, że to kobieta o imieniu „Apokalipsa”, i byłby to jeszcze kolejny błąd.

Pozwolę sobie zakończyć słowami samego Jezusa: „Baczcie, żeby was ktoś nie zwiódł… powstaną, bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy czynić będą znaki i cuda, aby o ile można, zwieść wybranych” (Mk 13:5, 22).

Amen.

рейтинги seo компаний

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.