Integralność, odpowiedzialność i śledztwo Grassley’a

Logo_Grady

11.01.08


Grady J. Lee
http://www.themordecaiproject.com/


Sześciu charyzmatycznych duchownych znalazło się pod mikroskopem komisji Senatu Stanów Zjednoczonych, badającej ich wydatki. Czy to pochodzi od diabła, czy od Boga? W zależności od tego jak się na to spojrzy, senator Charles Grassley jest bądź krzyżowcem sprawiedliwości, bądź diabłem z rogami.
Niektórzy chrześcijanie obawiali się, że w tym tygodniu był tym ostatnim, ustawodawca stanu Iowa, który jest republikaninem w Komisji Finansów Senatu, gdy ogłosił, że uruchomił intensywne śledztwo w sprawie praktyk finansowych sześciu sławnych charyzmatycznych duchownych/służb.
Gdy tylko ta wiadomość się pojawiła we wtorek, zacząłem otrzymywać telefony od ludzi, którzy obawiali się, że Grassley knuje spisek, aby odebrać status nieopodatkowania wszystkich ewangelicznych kościołów w Ameryce.
Zostałem zapewniony przez jednego z towarzyszy Grassley’a, że nie ma żadnych ukrytych planów i nie konspiruje przeciwko żadnym religijnym wolnościom. Senator chce mieć pewność, że owe sześć organizacji nie wykorzystuje niewłaściwie pieniędzy z dotacji charytatywnych, aby kupować posesje, operacje plastyczne i inne rozrzutne zbytki.


Chrześcijańska społeczność już dawno powinna była domagać wyższego poziomu odpowiedzialności.


W listach, które zostały upublicznione we wtorek, Grassley powiedział, że Kenneth i Gloria Copeland; David i Joyce Meyer; Randy i Paula White; Creflo i Taffi Dollar; Eddie Long; oraz Benny Hinn mają cztery tygodnie czasu na przedstawienie mu pełnego wykazu dokumentów dowodzących, że wszystko jest zgodne z amerykańskimi przepisami podatkowymi.
Grassley był chwalony ostatnio za uderzenie na alarm finansowych nadużyć wśród świeckich organizacji niedochodowych, włączając w to Amerykański Czerwony Krzyż. Teraz, z powodu narzekań jakie otrzymywał od ludzi, senator zwrócił swoją uwagę na te 6 służb, domagając się, aby liderzy dostarczyli mu – wśród wielu innych dokumentów – sprawozdania z kosztownych wydatków, notatek ze spotkań zarządów, audytowanych sprawozdań finansowych i szczegółowych danych o wynagrodzeniach.


Każda z tych służb, otrzymała list domagający się szczegółowych wydatków i kwestionowanych praktyk. Wśród nich Grassley zażądał:


** Pokwitowania na kabriolet Bentley, który telewizyjna kaznodziejaka z Florydy, Paula White, podobno dała pastorowi z Teksasu T.D. Jakes’owi.


** Informacji od nauczycielki Biblii, Joyce Meyer, dotyczącej jej kosztownego umeblowania w jej kwaterze głównej w Missouri ? w tym, malachitowego stołu za 30.000$, toalety z marmurową klapą za 23.000$ oraz dwóch waz drezdeńskich za 19.000$


** Wyjaśnienia na papierze w jaki sposób służba Benny Hinna nabyła jego dom w Dana Point w Kalifornii za 3 miliony dolarów.


** Dowody przyjęcia i inne zapisy wyjaśniające w jaki sposób Eddie Long zapłacił za swoją posiadłość o pow. 20 akrów (ok. 8 ha lub 80.000 m2) wartą 1.4 miliona dolarów na przedmieściu Atlanty


** Sprawozdań dotyczących wakacyjnych podróży na Hawaje i Fidżi, które Kenneth i Gloria Copeland odbyli samolotem należącym do ich służby.


** Wyjaśnienia kaznodziei wiary z Atlanty, Creflo Dollar’a, na temat jego roli w zebraniu znacznej części z 2 milionów dolarów daru przekazanego K. Copeland.


My, charyzmatycy, znaleźliśmy się w niezręcznym miejscu w tych dniach. Od pewnego czasu Oral Roberts University (ORU) znajduje się pod zarzutami finansowych nadużyć, a pewne wielkie nazwiska z naszego ruchu są teraz oskarżane o naginanie praw podatkowych i wydawanie Bożych pieniędzy na prywatne cele.
Nie chcę spieszyć się z osądem w tej sprawie. Wiem, że Meyer przekazuje setki tysięcy dolarów na misyjne projekty w wielu częściach świata i że IRS (urząd podatkowy) ostatnio obwieścił, że jej Joyce Meyer Ministries działa w zgodzie z prawem podatkowym. Mam nadzieję, że jej odpowiedź na pytania Grassleya usatysfakcjonuje senatorską komisję tak, że będzie on mogła kontynuować swoje programy bez przeszkód.


Równocześnie nie mogę zrozumieć, jak niektórzy kaznodzieje mogą zbierać swoje ofiary z podniesionym czołem. Jak ktokolwiek może, na przykład, myśleć, że jest to mądre wykorzystanie Bożych pieniędzy, aby płacić 10.000$ za jedną hotelową noc w drodze powrotnej do domu z zagranicznej podróży misyjnej?
Coś należy powiedzieć. Jakieś pytania muszą paść. To dlatego odmawiam demonizowania Grassley’a za uruchomienie tego śledztwa.


To, co w tym śledztwie jest niefortunne to fakt, że musiało zostać zapoczątkowane przez kogoś z federalnego rządu. Chrześcijańska społeczność już dawno powinna była domagać się wyższego stopnia odpowiedzialności. Dlaczego byliśmy cicho, wiedząc jak poszczególne służby działają bez właściwych komitetów zarządzających i bez jakiejkolwiek odpowiedzialności?


Modlę się o te wszystkie niewygodne potrząsania, które się odbywają dziś w kościele ? od krępujących moralnych upadków do bezceremonialnych rozwodów duchownych, do skandalu ORU (Oral Roberts University) ? i odczuwam, że to Bóg dyryguje tymi wydarzeniami.

Wierzę, że On podnosi swój święty pion nad dzisiejszym kościołem. To On domaga się, abyśmy uzgodnili nasze drogi z Jego wysokimi drogami. On ogłasza: „Ja będę miał Swoich świętych ludzi. Ja ujawnię żądzę, arogancję, drobną kradzież i korupcję, i Ja wyprostuję teologiczny błąd, który doprowadził moich ludzi do materializmu, egoizmu i bałwochwalstwa.
Ten proces będzie bolesny, lecz na końcu Moi ludzie zostaną oczyszczeni”.

Mam nadzieję, że każdy z tych duchownych jest w stanie wykazać, że nie zrobili nic złego. Lecz jeśli Bóg chce użyć senatora, aby pomógł amerykańskiemu kościołowi w akcie oczyszczenia, to na to mówię: nie się stanie reformacja. продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.