Jakich kobiet nigdy nie powinni poślubiać wierzący mężczyźni

Grady

J. Lee Grady

Man and woman marriageArtykuł z zeszłego tygodnia pt.: “10 Men Christian Women Should Never Marry” (Jakich mężczyzn nigdy nie powinny poślubiać chrześcijanki) rozprzestrzenił się jak wirus. Jak dotąd ponad 1.2 miliona ludzi podzieliło się tym przesłaniem (w j. angielskim), głównie dlatego, że jest tak wielu samotnych mężczyzn i samotnych kobiet, którzy poważnie szukają wskazówek, jak znaleźć kogoś pasującego do pary.

Otrzymałem też mnóstwo pytań o podobne zalecenia dla mężczyzna, szukających żon. Ponieważ właśnie jestem mentorem kilku młodych mężczyzn i widziałem w ostatnich latach jak zawierane są szczęśliwe małżeństwa, nie jest mi trudno zrobić taką listę.

Oto kobiety, które polecam moim duchowym synom unikać:

1. Niewierzące. W poprzednim artykule przypomniałem kobietom, że Biblia jest absolutnie jednoznaczna w tym punkcie: chrześcijanie nie powinni wchodzić w związki małżeńskie z niewierzącymi. 2Kor 6:14 mówi: „Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernym; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością, albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością”.

Poza decyzją pójścia za Chrystusem, małżeństwo jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie w życiu podejmiesz. Nie zmarnuj tego, ignorując to co oczywiste. Potrzebujesz żony, która kocha Jezusa bardziej niż ciebie. Niech duchowa dojrzałość znajdzie się na samej górze listy cech, które chcesz widzieć u swojej żony.

2. Materialistka. Jeden z moich młodych przyjaciół zaangażował się uczuciowo z dziewczyną z bogatej rodziny. Miesiącami zbierał pieniądze, by kupić pierścionek, lecz gdy się oświadczył, powiedziała mu, że musi wrócić do jubilera, aby kupić większy diament. Zmusiła go do zadłużenia się z powodu pierścionka, który pasował do jej oczekiwań. Chciała życia w stylu Tiffany z jego budżetu, który mógł pozwolić tylko na Wal-Mart. Ostrzegłem go, mówiąc, że wkracza w poważne problemy. Jeśli nie jesteś gotowy żyć w długach do końca życia, nie żeń się z dziewczyną, która znaczek dolara w oczach i osiem kart kredytowych w portmonetce z Gucciego.

3. Diva. Część chłopaków typu macho lubi rozkazywać i udawać, że są lepsi od kobiet. Diva to żeńska wersja tego koszmaru. Wydaje im się, że świat kręci się wokół nich i nie zastanawiają się dwa razy, zanim kogoś zranią, aby dowieść swojej racji. Ich słowa są twarde a żądania na pstryknięcie palcami nie są rozsądne. Niektóre z tych kobiet mogą skończyć na pozycji liderek w kościele, lecz nie daj się ogłupić ich super duchowej gadce. Prawdziwi przywódcy są pokorni. Jeśli nie widzisz pokory Chrystusa w kobiecie, z którą się spotykasz, wycofaj się i obserwuj.

4. Dalila. Pamiętasz Samsona? Był mężczyzną namaszczonym przez Boga nadnaturalną siłą, lecz stracił moc, gdy oszustka odkryła jego tajemnicę i sprawiła swemu mężczyźnie najsławniejsze na świecie ścięcie włosów. Podobnie do Dalili, kobieta, która nie poddała swojej seksualności Bogu, zaślepi ciebie swym urokiem, złamie serce i odetnie namaszczenie. Jeśli taka „chrześcijanka”, którą spotykasz, ubiera się w kościele prowokacyjnie, flirtuje z innymi chłopakami, wstawia niewłaściwe seksualnie komentarze na Facebooku, bądź zgadza się na przedmałżeński seks, wyrwij się z takiego związku zanim dasz się złapać w pułapkę.

5. Kłótliwa. Pewien młody mężczyzna powiedział mi ostatnio, że spotykał się z dziewczyną, która miała poważną urazę w sercu spowodowaną ranami z przeszłości. „Powiedziałem mojej narzeczonej, że zanim się oświadczę musi się tym zająć. – wyjaśnił. – Mogło by to być dobiciem targu, ale stało się wspaniałym przełomem i teraz jesteśmy zaręczeni”. Ten chłopak zdał sobie sprawę z tego, że nierozwiązany problem zgorzknienia może zrujnować małżeństwo. W Księdze Przypowieści 21:9 czytamy: „Lepiej mieszkać kątem na poddaszu niż z kobieta kłótliwą we wspólnym domu”. Jeśli kobieta, z którą się spotykasz kipi gniewem i nieprzebaczeniem, twoje życie zostanie zniszczone przez kłótnie, trzaskanie drzwiami i nieskończony dramat. Trzymaj się zdecydowanie tego, aby udała się po pomoc duszpasterską i modlitwę.

6. Kontrolerka. Małżeństwo jest pół na pół partnerstwem i działa skutecznie wyłącznie wtedy, gdy zarówno mąż jak i żona są sobie nawzajem poddani zgodnie z Ef 5:21. Są faceci, którym wydaje się, że mogą prowadzić małżeństwo jak dyktaturę, tak też niektóre kobiety manipulują decyzjami tak, aby wyjść na swoje. Dlatego też przedmałżeńskie poradnictwo jest tak ważne! Lepiej nie czekać na to, aby w dwa tygodnie po ślubie okazało się, że twoja żona nie ufa ci i chce decydować o wszystkim.

7. Dziewczynka mamy. Normalne jest dla nowej żony, że dzwoni regularnie do mamy, aby zapytać o radę czy uzyskać jakieś wsparcie. NIE jest normalne rozmawiać z matką 5 razy dziennie o wszystkich szczegółach małżeńskich, w tym pożyciu seksualnym. To jest chore. Doradzałem chłopakom, których żony pozwalają na to, żeby ich matki (lub ojcowie) totalnie kontrolowali te małżeństwa. Rdz. 2:24 mówi, że mężczyzna opuści swoich rodziców i złączy się z żoną. Rodzice powinni pozostawać w tle małżeństw swoich dzieci. Jeśli twoja dziewczyna nie odcięła się jeszcze od matczynej spódnicy, bądź ostrożny.

8. Uzależniona. W kościele jest współcześnie tak wielu ludzi, którzy nie zostali właściwie wychowani i zmagają się oni z różnego rodzaju uzależnieniami jak: alkohol, narkotyki, leki czy pornografia. Jest tak dlatego albo, że te grzechy nie były konfrontowane z kazalnicy, albo dlatego, że nie udzielamy im nawet na tyle współczucia. Jezus może uwolnić całkowicie każdego z takich nawyków, lecz lepiej nie czekać do ślubu, aby następnie odkryć, że twoja żona nie jest trzeźwa. Nadal możesz być powołany do małżeństwa, ale nie jest mądrze wiązać się dopóki twoja dziewczyna nie stanie z tym twarzą w twarz.

Najlepsza zasada do naśladowania w poszukiwaniu żony zapisana jest w Księdze Przypowieści 31:30: „Zmienny jest wdzięk i zwiewna jest uroda, lecz bogobojna żona jest godna chwały”. Patrz poza te zewnętrzne cechy, o których świat mówi, że są ważne, a patrz w serce.

Druga strona tej historii znajduje się tutaj: „Jakich mężczyzn nigdy nie powinny poślubiać chrześcijanki”.

—————————————————————————–

J. Lee Grady is the former editor of Charisma and the director of the Mordecai Project. You can follow him on Twitter at @leegrady. He is the author of 10 Lies Men Believe and other books.

продвижение сайта

3 comments

 1. To chyba nigdy nie miałeś do czynienia np. z prawdziwą kontrolerką, albo dobrze czułbyś się (czujesz) w roli pantofla.

 2. Myślę , że poruszając temat dobrania sobie partnera \ki na całe życie autor nie chcący dotknął nowego i chyba bardziej emocjonującego tematu, a mianowicie :
  Jak rozpoznać cechy, które opisał w przyszłym\przyszłej drugiej połowie?
  Samo znalezienie kandydata\tki w chrześcijańskiej społeczności nie daje gwarancji tego, że jest to Boży kandydat.
  Wiemy bowiem, że nawet ludzie, którzy wzięli ślub w swojej społeczności, po jakimś czasie rozeszli się.
  Co zatem jest gwarancją dobego wyboru?
  Ludzie bowiem osiągnęli szczyty aktorstwa, chcąc kogoś „zniewolić ” węzłem małżeńskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.