JAM JEST – jest Jego imię

logo

JAM JEST – jest Jego imię [MM 26]

Marc White

Nieograniczona łaska wam, drodzy bracia Króla!
Dumałem wiele nad imionami naszego Pana ostatni, od jakiegoś roku.
Dawno temu dał mi ktoś taką podkładkę na biurko o zmiennych kartkach. Te pokazywały różne opisowe imiona Boże na każdy dzień i odpowiedni werset z Pisma. Aby zauważać je, zacząłem spisywać te i wszystkie inne imiona, na które trafiam w naszej służbie. Gdy już raz jesteś na punkcie obserwacyjnym, okazuje się, że Jego imiona wymieniane są wszędzie.

Co to tym myślisz, drogi bracie? Czy rozważasz Jego imię ostatnio czasami? Imię pond wszelkie imię? Czy wygrzewasz się w Jego chwale, delektując się Jego dobrocią? Oszołomiony przez Jego Świętość przy tronie łaski? W nieustannym dziękczynieniu za Jego łaski? Troszeczkę? Wcale? No tak, ja również tego nie robiłem przez jakiś czas, lecz Duch (z pomocą mojej wiernej żony) przekonywał mnie o mojej niewdzięczności. Zawsze patrząc na szklankę widziałem, że jest w większej części pusta (co się dzieje, gdy dążysz do Boga i Jego Świętości, żyjąc w dostatnich kulturach). Lecz każde tchnienie należy do Niego. On przygotowuje miejsce dla nas. Właśnie teraz. Jakże możemy pojąć taka łaskę?

On JEST cały godny, umiłowani. Ten fakt umykał mi i w grzech. Jestem już zmęczony oddawaniem złemu z powrotem JAKIEJKOLWIEK ziemi. Nienawidzę tych nieugiętych ataków na ludzi w tym świecie. Muszę więc zmienić się i zgodzić na to, że będę ponownie bronią w Bożym arsenale w Jego niewidzialnej wojnie. Jestem zdeterminowany, aby bojować dobry bój wiary. Jestem zdesperowany, aby ponownie przynieść Mu chwałę właściwą Jego osobie (Ef. 3:9-12).

Tak więc, częścią mojego lekarstwa (jak prowadził duch święty) po pokucie, jest głośne chwalenie Jego imion w dziękczynieniu. Nadal to codziennie robię, gdy On daje mi łaski. Jestem napełniony radością, gdy jestem pełen wiary w przyszłość, tj. pełen-wiary!. Moja nadzieja spoczywa w niewidzialnych obietnicach, które wynikają z Jego boskiej natury.

Jest to NADnaturalne, co się dzieje, gdy usługujemy Panu w ten sposób. Mamy w naszym pokoju gościnnym taki ogromny kolorowy plakat w ramkach na którym wymienione są niektóre, bardziej poruszające imiona Boże. Chcę się z wami podzielić tą listą, przyjaciele. Niech zachęci was to dziś zachęci, abyście połączyli swe serca wraz z Sandy i ze mną, gdy walczymy dobry bój wiary. Możesz je wypowiadać głośno (czy wykrzyczeć!) do Ojca i czuć jak dusza pełna jest Samego Jezusa.

I wezwiemy Jego Imienia…

Jezus, Książę Pokoju, Potężny Bóg, Cudowny Doradca,

Święty, Baranek Boży, Książę Życia, Pan Wszechmogący,

Baranek z Rodu Judy, Korzeń Dawidowy, Słowo Żywota,

Twórca i Dokończyciel Naszej Wiary, Adwokat,

Droga, Światłości, Pan Wszystkiego.

JA JESTEM,

Syn Boży, Pasterz i Stróż Dusz, Mesjasz, Prawda,

Zbawiciel, Kamień Narożny, Król Królów,

Sędzia Sprawiedliwy, Światłość Świata, Głowa Kościoła,

Gwiazda Pranna, Słońce Sprawiedliwości, Pan Jezus Chrystus,

Arcypasterz, Zmartwychwstanie i Życie,

Róg Zbawienia, Władca, Alfa i Omega.

Amen! Przyjdź szybko, Panie Jezu

*****************************************************************************

Dziękczynienie w Jego Słowie:

Rzm. 6:17 Lecz Bogu niech będą DZIĘKI, że wy, którzy byliście sługami grzechu, przyjęliście ze szczerego serca zarys tej nauki, której zostaliście przekazani

Łk. 18:11 Faryzeusz stanął i tak się w duchu modlił: Boże, DZIĘKUJE CI, że nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszuści, cudzołożnicy albo też jak ten oto celnik.

*****************************************************************************

Rzeczowe myśli dla poważnych żołnierzy Krzyża:

„Jak wielu z nas służyłoby [Chrystusowi] gdyby nie oferował niczego oprócz Siebie? Uzdrowienie – nie. Powodzenie – nie. Światowe błogosławieństwa – nie. Co by było, gdybyśmy ponownie mieli z radością przyjmować grabież naszego mienia? Co by było, gdybyśmy zamiast jasnej żeglugi i życia wolnego od problemów, spotkali się z rozbiciem okrętu, obawami od wewnątrz i walkami z zewnątrz? Co by było, gdybyśmy zamiast bezbolesnego życia cierpieli kpiny, kamienowanie, rozlew krwi – przecinanie piłą? Co by było, gdybyśmy zamiast naszych pięknych domów i samochodów, musieli wędrować po pustyni w owczych skórach, ukrywając się w norach i jaskiniach? Co by było, gdybyśmy zamiast powodzenia, byli w potrzebie, pognębieni, dręczeni? A jedynym co lepszego zostałoby nam dane był Chrystus?” – Dawid Wilkerson.

*****************************************************************************

Święci, jesteśmy o jeden dzień bliżej Domu i Jego! Kochajmy Go z całego serca!

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.