Jezus, pierwsza ofiara kradzieży tożsamości

Logo_Charisma_propheticinsight

Ron Cantor

„Nigdy więcej nie mów, że byłeś Żydem! Ciągle jesteś Żydem i zawsze będziesz!” Jak starotestamentowy prorok z palcem wymierzonym w moją twarz Zeva, wierząca Izraelka, zgromiła mnie. Przywitałem ją mówiąc: „Ja również byłem Żydem”. Dopiero co się nawróciłem a ona była pierwszym innym Żydem, którego spotkałem. Uważałem, że zostałem odcięty od judaizmu, była to cena, którą byłem gotowy zapłacić w chwili, gdy znalazłem drogocenną perłę.

Niemniej błędne sądziłem, że uwierzyć w Mesjańskiego Żyda to odrzucić judaizm, moją religię, dziedzictwo, kulturę i ludzi. Dziwne, prawda? Jeśli On jest Mesjańskim Żydem, dlaczego miałbym uważać, że sam nie jestem Żydem? Musisz wiedzieć, co to znaczy dorastać po żydowsku.

Pan czy pani Chrystus?

Miałem jakieś 12 lat, kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że Jezus był Żydowski” – pisze dr Michael Bronw.

Mój przyjaciel, Jeff Bernstein, dorastał myśląc, że Jezus był synem pana i pani Chrystus! Dobrze wiem, o co chodzi. Znacznie dłużej również myślałem, że Chrystus to było nazwisko Jezusa. Uczy się nas, że Żyda definiuje się między innymi tym, że nie wierzy w Jezusa. W szkole podstawowej prowadziliśmy na przystanku autobusowym dyskusję, kilku żydowskich i pogańskich dzieciaków. Próbowaliśmy znaleźć różnice między nami. Po długiej wymianie zdań, „Rada ulicy Sutshaw” doszła do wniosku, że różnica polega na tym, że oni wierzą w Jezusa, a my nie. Nikt z nich nie wspomniał o tym, że ten ich facet był jednym z naszych facetów – Żydem.

Kiedy więc przyjąłem Jeszua w 1983 roku przyjąłem, że już nie jestem Żydem.

Ciągle jestem Żydem

Niemniej słowa Zivy – ciągle jesteś Żydem! – zmieniły moje życie. To było objawienie – Ciągle jestem Żydem? Nadal jestem częścią ludu izraelskiego? Oczywiści, bardzo dziwne byłoby takie objawienie dla pierwszych uczniów, których żydowskość nigdy nie było kwestionowana. Oni walczyli z tym, „Czy poganie muszą stać się Żydami, aby uwierzyć w Jezusa” (Dz 10:15), a nie ze swoją własną żydowskością.

Co więcej, odkryłem, że:

• Po hebrajsku, imię Jezus to Jeszua i oznacza zbawienie.

• Mary była Izraelitką o imieniu Miriam, które to żydowskie imię nosiła siostra Mojżesza.

• Jan nie był Chrzcicielem, lecz żydowskim prorokiem, takim jak Ezechiel, Jeremiasz czy Izajasz.

• Paweł był tak naprawdę żydowskim rabinem, który miał również hebrajskie imię Saul (Dz 12:9… miał dwa imiona!).

• Piotr nie był papieżem, lecz żydowskim rybakiem, który stał się kaznodzieją.

• Poganie nawet nie zaczęli wierzyć w Jezusa, aż do czasu, gdy Duch Święty zstąpił w Szawot (Dzień Zielonych Świąt)!

Jeśli więc ewangelia jest tak żydowska, dlaczego po 2000 lat Żydzie tak opornie tego żydowskiego mężczyznę, którego tak wielu naszych przodków przyjęło? Ortodoksyjny żydowski rabbi, Samuel Boteach mówi:

Dorastając w ortodoksyjnym żydowskim domu miałem ogromną niechęć do Jezusa. Samo imię przypominało mi o cierpieniu, jakie chrześcijanie zadawali żydom przez 2000 lat: prześladowania, przymusowe nawrócenia, wypędzenia, inkwizycje, fałszywe oskarżenia, degradacje, ekonomiczne wypędzenie, podatki, pogromy, stereotypy, getta i systematyczne eksterminacja. Cała ta przemoc wobec nas, przeciwko naszym przyjaciołom i rodzinom, zostały popełnione w imieniu Żyda!

W naszym sąsiedztwie nawet nie wymienialiśmy jego imienia.

Twarde słowa przeciwko braciom Jeszua

W miarę jak ewangelia podążała przez Rzymskie Imperium, kościół stawał się coraz bardziej wrogi Żydom. Żydzi byli oskarżani o zabicie Jezusa i mieli za to zapłacić. Zniszczenie Jerozolimy miało być Bożym sądem, jak uważał Euzebiusz: „Boski gniew dosięgnął Żydów za ich przestępstwa … przeciwko Chrystusowi”.

Żydom mówiło się, że zostali odcięci od Boga i znaleźli się pod sądem. Kościół był nowym Izraelem, Orygenes, teolog z II wieku podsumował to zgrabnie, mówiąc:

Musimy więc stwierdzić, że Żydzi nie wrócą do swojej poprzedniej sytuacji, ponieważ, konspirując przeciwko Zbawicielowi ludzkiej rasy, popełnili najbardziej obrzydliwe przestępstwo… inni ludzie zostali wezwani przez Boga do błogosławionego wyboru.

Jeszcze gorzej było w IV w., gdy Jan Chryzostom, zwany „złotoustym” wypuścił demoniczną nienawiść przeciwko Żydom.

„Synagoga jest gorsza od domu publicznego,.. jest dołem łajdaków… świątynią demonów oddanych bałwochwalczemu kultowi … jaskinią diabłów. Jest kryminalnym zgromadzeniem Żydów… miejscem spotkań zamachowców na Chrystusa.. Jeśli o mnie chodzi, nienawidzę tej synagogi.. nienawidzę Żydów z tego samego powodu”.

Poszedł dalej mówiąc, że obowiązkiem każdego chrześcijanina jest nienawidzić Żydów. „Tak naprawdę to wątpię czy jakiś Żyd może być rzeczywiście człowiekiem – powiedział w XII wiek Piotr Czcigodny.. Papież Innocenty III ogłosił: „Żydzi, przeciwko którym woła krew Jezusa Chrystusa, choć nie powinni być zabijani… tak, nadal powinni zostać włóczęgami na tej ziemi…”

Z łatwością przyszło Hitlerowi ogłosić: „W obronie siebie przeciwko Żydom powiem, że działam dla Pana. Jedyna różnica między mną a kościołem jest taka, że ja kończę robotę”.

W świetle tak krwawej historii, można zrozumieć dlaczego Żydzi tak opornie składają swoją wiarę w Jeszua.

A gdyby mogli zobaczyć prawdziwego Jeszua?

Gdyby tylko mogli zobaczyć Go jako Baranka Paschalnego, który dobrowolnie złożył Swoje życie za nich, a nie antyżydowskiego przywódcę. Przeciwnik rzeczywiście dokonał zdradliwego aktu kradzieży tożsamości. Zmienił również tak bardzo naturę Żydowskiego Mesjasza, że Jego bracia z trudem Go rozpoznają. Co by było, gdyby mogli spojrzeć na niego na nowo i szczerze?

W tym celu napisałem książkę „Identity Theft”. Więcej informacji na temat tej książki: Jak Jezus został okradziony ze Swej żydowskości, na www.IDTheftBook.com

Ron Cantor

Ron Cantor jest mesjańskim żydem, mówcą, który przyją Jeszua w 18 roku życia, w okresie buntu i próbowania z narkotykami. Skończył CFNI w Nowym Jorku, oraz Mesjański Instytut Biblijny. Podróżuje po całym Stanach Zjednoczonych i za granicą, dzieląc się z pasją żydowskimi korzeniami Nowego Testamentu i Bożym bólem serca za Jego starożtnym ludem. Ron i Elena mają 3 córki, Sharon, Yael and Danielle.

Więcej na: www.MessiahsMandate.org

aracer

2 comments

 1. aby katolicy uznali autorytet Bożego Słowa, musieliby zaprzeć się tradycji kościoła katolickiego, a na to nigdy kościół katolicki się nie zgodzi

  jedyną opcją jest opuścić kościół katolicki

 2. Ze smutkiem przeczytałem ten fragment .
  Mogę tylko dodać ,że do dziś w KrK niektórzy księża nauczają ,że Żydzi są winni śmierci Jezusa.
  Stąd taki antysemityzm w Polsce.
  Najciekawsze jest jednak to ,że nikt z Polaków nie zwraca uwagi ,że w każdym roku na Jasnej Górze w Częstochowie oddają Polskę Królowej Polski Żydówce Marii.
  Paradoks czy ignorancja Słowa Bożego.
  Nie wiadomo.
  Wiadomo jednak że m.in. postawa KrK wobec Żydów jest przeszkodą w tym by Polacy (katolicy ) uznali autorytet Bożego Słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.