Joel News International_543

 

W TYM WYDANIU (2006):

1. Modlitewne przebudzenie wśród austriackich nastolatków.

2. Kobieta zakłada 100 nowych kościołów na Bliskim Wschodzie.

3. Chrześcijanie z Mizoram wysyłają misjonarzy do Walii.

4. Chrześcijanie z Nagaland oddani dziełu wysłania 10.000 misjonarzy.

5. Chrześcijanie z Nigerii chcą wysłać 50.000 misjonarzy.

WSKAZÓWKI DO MODLITWY:

O wolność na Białorusi: http://www.charter97.org/eng/news/

O wybory w Izraelu 28 marca: http://makeashorterlink.com/?V2D0255DC

1. Modlitewne przebudzenie wśród austriackich nastolatków

Znaczące przebudzenie modlitewne ma miejsce wśród nastolatków w Austrii. W grudniu 2003 roku pierwszy Kongres Nastoletniej Modlitwy (Teen Prayer Congress) zgromadził ponad 800 młodych ludzi. Ruch rozpoczął się „z kopa” i wzrósł do 1200 w ciągu dwóch lat. Dla Austrii, głównie katolickiego kraju, są to znaczące liczby. Koordynator, Monika Faes, szacuje, że 35-50% tych nastolatków jest częścią szkolnych grup modlitwy lub jest zaangażowanych w swoich młodzieżowych grupach. Modlą się w ciągu całego roku. Równolegle z tym ruchem modlitwy, pojawia się chrześcijańska sieć nauczycieli. W tym roku zebrania modlitwy nastolatków odbędą się w czterech regionach Austrii, aby zachęcić innych do modlitwy o swoje szkoły.

Źródło: http://www.teenprayer.org

2. Kobieta zakłada 100 nowych kościołów na Środkowym Wschodzie

Chrześcijanka mająca bardzo dobrą pracę w jednym z krajów Środkowego Wschodu dostałą lekarską diagnozę mówiącą o tym, że jest śmiertelnie chora i musiała zrezygnować z pracy. Jej pastor zachęcił ją do tego, aby wyjechała za granicę i zrobiła kurs zakładania kościołów. Wróciła do swojego miasta i modliła się z kimś, będąc już w końcowym stadium raka. Nastąpił wyraźny przełom w poprawie jej zdrowia i wielu członków jej rodziny, włącznie z muzułmańskim mężem nawróciło się. Od tej chwili uruchomiła 40 kościołów domowych w swoim mieście i 60 w innych w ciągu 18 miesięcy!

Źródło: nie podano ze względów bezpieczeństwa

3. Chrześcijanie z Mizoram (Indie) wysyłają misjonarzy do Walii

Plemię hindusów z Mizoram, które nawróciło się na chrześcijaństwo w latach 1840-1960

dzięki misjonarzom z Walii, teraz zwraca się w tamtą stronę, aby ewangelizować Walię, ponieważ wierzą, że jest to kraj, który znajduje się w stanie religijnej zapaści. O ile w Mizoram, które jest owocem walijskich misji, ponad 80% populacji jest teraz chrześcijanami w Walii uczestnictwo spadło poniżej 10%. Walia, kiedy kraj wysyłający misjonarzy, teraz, (i w rzeczywistości Europa jako całość) sam ich teraz przyjmuje z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Źródło: http://news.telegraph.co.uk

4. Chrześcijanie z Nagaland oddani dziełu wysłania 10.000 misjonarzy

Nagaland znajduje sie w Himalajach w płn.-wsch. Indiach. Ten odległy obszar otaczają Chiny, Mianmar i Butan, i znany jest jako „Tron Szatana”, zwrot ukuty dlatego, że jest to epicentrum pierwotnych religii hinduistycznych, buddyzmu i islamu. W samym sercu tej mrocznej ziemi jest grupa ludzi zwana Nagas, którzy są rzadkim klejnotem w ręku Pana.

Ponad 100 lat temu była głoszona im Ewangelia Jezusa Chrystusa przez amerykańskiego misjonarza. Gdy opuścił ich, ewangelia i jej wpływ na ludzi trwał przez ponad 100 lat, zanim misjonarze wrócili. Dziś 99% mieszkańców Nagaland, populacji liczącej 2 miliony, mówi, że są chrześcijanami. W 1976 roku Nagowie (naród w narodzie) zawarli z Bogiem przymierze, że wyślą w świat 10.000 misjonarzy. Ponad 8.000 już zostało wysłanych a setki kościołów założonych.

Źródło: http://www.assistnews.net/Stories/s06030087.htm

5. Chrześcijanie z Nigerii chcą wysłać 50.000 misjonarzy

John Abraham Godson, misjonarz z Nigerii działający w Polsce, pomaga Nigerian Evangelical Missions Association (NEMA – Nigeryjskie Ewangeliczne Stowarzyszenie Misyjne) uruchomić sieć misjonarzy z Nigerii działających daleko poza krajem. Mówi: „Wierzymy, że Bóg pobudza Kościół w Afryce do tego, aby odgrywał szczególną rolę w zdobywaniu zgubionych. Wierzmy, że Bóg chce, abyśmy stworzyli platformę, na której pracownicy z Afryki będą mogli otrzymywać zachętę, wsparcie i wgląd w sytuację”. Już ponad 5.000 misjonarzy z Nigerii pracuje w ponad 50 krajach na świecie. Celem NEMA jest wzbudzenie i wysłanie, co najmniej 50.000 nigeryjskich misjonarzy.

Źródło: http://www.pielgrzym.org

Joel News jest międzynarodowym e-magazynem przekazującym informacje i artykuły na temat modlitwy, przebudzenia i wzrostu kościoła. Jest skierowany do przywódców, wstawienników, zakładających kościoły i innych chrześcijan, którzy niosą w sobie wizję rozszerzania królestwa Bożego we wszystkich dziedzinach życia. Relacje mają na celu zachętę, wyzwanie i informowanie. Ostra selekcja wyłącznie najbardziej odpowiednich informacji z ponad setki dostępnych źródeł z sześciu kontynentów powoduje, że Joel News służy wielką pomocą oraz oszczędza czas chrześcijanom będącym na służbie.

Joel News jest publikowane raz na tydzień i jest zaopatrywany przez wpłaty z rocznej subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie: http://www.joelnews.org/donation.htm.

Joel News współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami i służbami związanymi z modlitwą, przebudzeniem i światowymi misjami. Sprawozdania mogą być wysyłane (lecz nie regularne listy) mogą być przekazywane do naszego zespołu wydawniczego na info@joelnews.org. Jeśli ta edycja została do ciebie przekazana to możesz zamówić sobie 2 miesięczną, bezpłatną subskrypcję na http://www.joelnews.org/subscribe.htm.

 раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.