Joel News International_541

 7 marzec 2006

W TYM WYDANIU:

  1. DAWN stawia za cel 20 milionów nowych kościołów na świecie

  2. Postępu ruchu zakładania kościołów.

1. DAWN stawia za cel 20 milionów nowych kościołów na świecie

Dyrektorzy global DAWN wraz ze współpracownikami ruchu, zebrani poprzedniego miesiąca w Płd. Afryce ustanowili za cel założenie 20 milionów nowych kościołów na całym świecie do 2020 roku. DOWN – Discipling A Whole Nation – jest ogólnoświatowym ruchem partnerskim, starającym się wypełnić misję Jezusa, poprzez strategię zakładania kościołów, która polega na tym, aby w zasięgu każdego obywatela w kraju znajdowało się Ciało Chrystusa. Częścią tego procesu jest zmobilizowanie 100 milionów wstawienników do roku 2020.

Z 20 milionów nowych kościołów, 9 milionów będzie założonych w Azji (włączając w to Australię i Pacyfik), 4 miliony w Afryce, 3 miliony w Płn. Ameryce oraz 1 milion w Europie. „Bez wątpienia to ogromne wyzwanie – mówi Amaury Braga, międzynarodowy koordynator DAWN – lecz wierzymy, że z Bożą siła, z pomocą modlitwy Jego Ciała oraz przy odwadze zakładających kościoły, da się to zrobić”.

Źródło: www.dawnministries.org

2. Postępy ruchu zakładania kościołów.

Wydawca Joel News Marc Van der Woude brał udział w ostatnich Międzynarodowych Konsultacjach Współpracowników (DAWN International Associates Consultation) w Johannesburgu, Płd. Afryka, i przekazuje informacje o trzech ważnych krokach do przodu w dziedzinie zakładania kościołów.

a. Odwaga zakładania kościołów w Indiach.

Chrześcijanie w Indiach napotykają na poważne prześladowania wywoływane przez hinduistów i muzułmanów, lecz mają niezwykłe zdolności w planowaniu ruchów pomnażających zakładanie kościołów. Większość sieci ma tysiące domowych kościołów. Czym jest ich DNA? Składają się na nie trzy główne elementy, których próżno by szukać na Zachodzie: odważna ewangelizacja, mające określony cel szkolenie nowych wierzących oraz zaszczepianie wizji do pionierskiej pracy zakładania kościołów; nie mówiąc o 300.000 wstawienników, modlących się o tych, którzy kościoły zakładają. Ktoś podzielił się z nami informacją, że u niego w sieci każdy nowy kościół zaczął swoje funkcjonowanie od cudu. Najpierw, spotkanie z mocą w stylu tych z Dziejów Apostolskich, a potem natychmiastowe zakładanie kościoła. Hindusi są bardzo szczegółowi w swych badaniach, dokładnie wiedzą ile jest kościołów na danym obszarze i na jakie tereny należy się skierować. W ciągu ostatnich pięciu lat założyli 62,698 domowych kościołów, z których większość się pomnaża. W 2006 roku zaplanowali w jednej prowincji wyszkolić 25.000 mężczyzn, 6.000 kobiet i 30.000 dzieci po to, aby zdobyli 20.000 wiosek. W innej prowincji ustanowili sobie za cel założenie 20.000 nowych kościołów do 2010 roku, a w głównych miastach 100.000. Te liczby mogą się wydawać oszałamiające, lecz zdajmy sobie sprawę z tego, że Indie to populacja ponad miliarda ludzi.

b. Kreślenie map Afryki przy pomocy GPS

Jednym z największych pytań stawianych w procesie zakładania kościołów jest sposób mierzenia postępów. Zespół DAWN pracujący w Afryce używa do tego współczesnej technologii – szkolą badaczy na całym kontynencie do opracowywania map ilości kościołów w miastach i krajach przy pomocy GPS (global positioning system). W ten sposób mogą poradzić sobie z milionowym miastem w trzy dni. Jest to również bardzo oszczędne: budują mapę całego kraju za 25000 dolarów. Na Madagaskarze jest to jeszcze związane z przygodą: wysadzają badaczy z helikoptera w dżungli i zabierają kilka tygodniach później. W ten sposób oznaczyli setki wiosek, o których nawet rząd nie wiedział, że w ogóle istnieją. W tych wioskach, gdzie nie znaleźli chrześcijan, głosili ewangelię i od razu zakładali kościoły.

Link: www.dawnafrica.co.za

c. Organiczne przywództwo

W Ameryce Płn. Stale wzrasta ruch prostych kościołów, grup opartych na domach, skupionych na Jezusie i wykonujących to, co On mówi. John White dzieli się tym, co nazywa przywództwem typu Łuk 10:2b – codzienną modlitwą o pracowników żniwa. Odkąd zaczął modlić się w ten sposób i nauczać tej organicznej zasady innych wierzących, Bóg posyłał do niego ludzi, jednego za drugim, proszących o radę, jak zakładać kościoły, a on mógł w prosty sposób szkolić ich w tym. W ten sposób błyskawicznie wzrasta sieć prostych kościołów w Stanach Zjednoczonych. Zaplanowano założenie 530 domowych kościołów w roku 2005 a założono ponad 6.000. Planowali wypuszczenie 530 wyszkolonych do zakładania kościołów ludzi, a doliczyli się ich 1000 tylko w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2006. Przy tym gwałtownym wzroście (tempo przyrostu obecnie wynosi 70%) mogą swój cel, założenie 4 milionów prostych kościołów w Płn. Ameryce ( 400.000 sieci, 40.000 trenerów, 4.000 liderów trenerów) do roku 2018.

Link: www.dawnministries.org/globalministries/northamerica/home.htm


Joel News jest międzynarodowym e-magazynem przekazującym informacje i artykuły na temat modlitwy, przebudzenia i wzrostu kościoła. Jest skierowany do przywódców, wstawienników, zakładających kościoły i innych chrześcijan, którzy niosą w sobie wizję rozszerzania królestwa Bożego we wszystkich dziedzinach życia. Relacje mają na celu zachętę, wyzwanie i informowanie. Ostra selekcja wyłącznie najbardziej odpowiednich informacji z ponad setki dostępnych źródeł z sześciu kontynentów powoduje, że Joel News służy wielką pomocą oraz oszczędza czas chrześcijanom będącym na służbie.

Joel News jest publikowane raz na tydzień i jest zaopatrywany przez wpłaty z rocznej subskrypcji. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie: http://www.joelnews.org/donation.htm.

Joel News współpracuje z wieloma międzynarodowymi sieciami i służbami związanymi z modlitwą, przebudzeniem i światowymi misjami. Sprawozdania mogą być wysyłane (lecz nie regularne listy) mogą być przekazywane do naszego zespołu wydawniczego na info@joelnews.org. Jeśli ta edycja została do ciebie przekazana to możesz zamówić sobie 2 miesięczną, bezpłatną subskrypcję na

http://www.joelnews.org/subscribe.htm.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.