Katolicki ksiądz pobity przez policję w Indiach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Piątek 23 listopada 2007

Jeremy Reynalds korespondent ASSIST News Service


KERALA, INDIE (ANS) –
Katolicki ksiądz został pobity przez zastępcę inspektora policji, incydent wydarzył się tuż przed południem 21 listopada w mieście Alappuzha, w stanie Kerala, Indie.


Jak przekazuje sprawozdanie Salem Voice News Service (SVM News),  ks. Edward Puthanpurackal po pobiciu przez policjanta upadł na ziemię. Puthanpurackal jest dyrektorem Kerala Catholic Youth Movement (KCYM – Katolicki Ruch Młodzieżowy Kerala)) w diecezji Alappuzha.
Sześciu innych liderów KCYM również zostało pobitych przez policję, jak przekazuje SVM News. Puthanpurackal oraz inni działacze protestowali przeciwko opóźnieniom w zakończeniu napraw mostu Chethi, kładąc się na drodze. SVM News podaje, że urzędnicy powiedzieli wiadomościom SVM, że protestującym powiedziano, że mogą chodzić, lecz nie leżeć na drodze. Pomimo tego ostrzeżenia leżeli dalej i zostali aresztowani. W wyniku tego, pracownik KCYM powiedział wiadomościom SVM, że grupa zorganizowała inne spotkanie, tym razem protest przeciwka aresztowaniu działaczy i pobiciu Puthanpurackal.

Wiadomości SVM przekazują, że Rada Parafialna Vijayapuram Catholic potępiła pobicie i aresztowanie księdza oraz działaczy KCYM .
Paul Ciniraj, przewodniczący Christian Ministers of the Churches in India (Chrześcijańscy Duchowni Kościołów w Inidach), również skrytykował incydent.
————————–


James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka,
w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.