BC_25.11.07 Wejdź do Królestwa

logo


30 października 2007

Rozważania     zaczerpnięto z

WEJDŹ DO KRÓLESTWA

Chip Brogden


http://www.theschoolofchrist.org/articles/enter.html

Nie brzmi to jak coś, co mogłoby zachęcać i utwierdzać młodych uczniów. Gdyby Paweł i Barnaba przynieśli to przesłanie do niektórych kościołów, to już nigdy nie zostaliby ponownie zaproszeni. Nasza idea zwyciężania bardziej ciąży ku unikani ucisku, niż przechodzeniu przez niego. Z pewnością nie łączymy wchodzenia do Królestwa Bożego z przechodzeniem przez uciski. Myślimy, że zwycięstwo oznacza wyeliminowanie wszelkich ucisków. Nic bardziej mylnego.

Po to, aby wejść do Królestwa musi następować wzrost Chrystusa, a ubywanie Ego. Jest to stały proces, przez który osądzamy jak daleko na tej drodze już zaszliśmy. Lecz w jaki sposób ubywa Ego? Nie możemy tego dokonać stale   powtarzając: „Muszę umrzeć. Musi mnie ubywać. Muszę wziąć  mój krzyż”. Im bardziej staramy się umniejszać tym bardziej wzrastamy. Wszelka uwaga zwrócona na siebie samego, a nawet próba umniejszania siebie, służy wyłącznie temu, że rośniemy. Jaka jest więc odpowiedź? Odpowiedzią są okoliczności i próby, to one wystarczają, aby nas umniejszać. Nie trzeba czynić niczego, oprócz oczekiwania na nie, aż przyjdą i postrzegania ich jako naszej sposobności do umniejszenia Ego, a wzrostu Chrystusa.


„[Paweł i Barnaba] utwierdzali dusze uczniów i zachęcali, aby trwali w wierze, i mówiac, że musimy przejść przez wiele ucisków, aby wejść do królestwa (Acts 14:22).

как раскрутить сайт в сети

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.