Koniec protestanckiej reformacji

logo


Ron McGatlin

Koniec reformacji protestanckiej jest w zasięgu wzroku. Wiele zawdzięczamy odważnym mężom i niewiastom, którzy oddali swoje życie za rozwój „wielkiej reformacji”. Teraz nowa rewolucja zajmuje miejsce starej protestanckiej rewolucji, trwającej od połowy drugiego tysiąclecia AD, aż do pierwszego wieku trzeciego tysiąclecia.

W późniejszych wiekach kościół protestanckiej reformacji przyjmował kolejne liczne odnowienia mocy i realności Boga. Potężne manifestacje mocy Bożej w pierwszym wieku kościoła, i w kościele celtyckim w ciągu stuleci przed tą reformacją, zostały stracone i nie wróciły do kościoła w pierwszych wiekach reformacji.

Nadchodząca teraz nowa rewolucja nie jest powrotem do religii z przed reformacji, a nawet nie jest powrotem do kościoła pierwszego wieku, lecz posiada pewne jego odnowione cechy. Niektóre nadnaturalne cuda i duchowe manifestacja pierwszego stulecia naszej ery, jak też kościoła celtyckiego okresu sprzed reformacji protestanckiej, są odnawiane. W większości letni i bezsilny kościół, który rozwinął się po Reformacji, otrzymał w ostatnim stuleciu znaczne odnowienie darów Bożych w pewnej swojej części.
W tych historycznych okresach nadnaturalne cuda i duchowa moc były obecne jako powszechne składniki, nie istniejące w kościele letnim.

Słowem: jest to nasilenie. Nowa rewolucja, duchowe nasilenie powraca do ludu Bożego na całym świecie. Nagabująca, pełna pasji miłość Boża zniewala lud Boży. Manifestacje obecności Bożej są jak pochłaniający ogień niszczący wszelkie inne bożki, które letni kościół przyłączył do swego życia. Oto staje się rewolucja JEDNEGO BOGA. Poruszenie, które umieszcza Boga daleko ponad wszystko inne w życiu; nawet samo życie nie może konkurować z cudownym ogniem tej miłości i odkupieńczego sądu Bożego.

Dla wielu Jego ludzi letniość stała się żałosna tak jaka jak jest żałosna dla Jezusa. Uwielbienie, chwała i modlitwy to wszystko nasila się w miarę jak rzeczywistość pasjonującej miłości obecności Bożej niszczy letnie życie. Wielu chrześcijan jest zabijanych i ciężko prześladowanych, jak nigdy dotąd. Służenie Bogu w wielu miejscach na świecie stało się poważnym wysiłkiem, który wymaga totalnego oddania. Ciemność bardzo się nasila i światło Boże świeci jeszcze jaśniej niż dotąd. Nie ma miejsca na letniość w tych intensywnych czasach.
To jest rewolucja intensywnego kochania Boga ze wszystkich sił, całego umysłu i kochania innych z takim natężeniem, które zmusza do działania. Ta rewolucja zmienia kościół i dotyka świat. Światło manifestacji obecności chwały Bożej nadchodzi na ludzi, którzy nie mają żadnego innego powodu do życia, jak tylko Jego pragnienia. Owa intensywna pasja jest brakującym składnikiem, który powstrzymuje nadnaturalne cuda i duchową moc. Nowy kościół będzie wyglądał całkiem inaczej, gdy rewolucja intymnej, pełnej pasji miłości wzbudzi czyste serca, świętych mężów i niewiasty Boże, którzy będą żyć na tym świecie rzeczywiście jako Ciało Chrystusa.

Następuje wzrost wśród młodych ludzi Bożych jak też i inny wzrost wśród młodych ludzi ciemności. Światło pokonuje ciemność, gdy ludzie Boży nie kochają swego życia tak, by je raczej obrać niż śmierć (Obj. 12:11) i żyjących czystym potężnym świadectwem Chrystusa w nich – Ciało Chrystusa na świecie.


Teraz jest czas, aby POWSTAĆ!

Iz. 60:1-5 Powstań! Świeć, bo przyszło twe światło i chwała Pańska rozbłyska nad tobą. Bo oto ciemność okrywa ziemię i gęsty mrok spowija ludy, a ponad tobą jaśnieje Pan, i Jego chwała jawi się nad tobą. I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu. Rzuć okiem dokoła i zobacz: Ci wszyscy zebrani zdążają do ciebie. Twoi synowie przychodzą z daleka, na rękach niesione [są] twe córki. Wtedy zobaczysz i promienieć będziesz, a serce twe zadrży i rozszerzy się, bo do ciebie napłyną bogactwa zamorskie, zasoby narodów przyjdą ku tobie.


Powstań w Jego Miłości,
Ron McGatlin

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.