Muzułmanie zaatakowali dwie chrześcijańskie rodziny

ASSIST News Service (ANS) – PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net — E-mail: assistnews@aol.com

3 lutego 2011

Dan Wooding -założyciel ASSIST Ministries

SZARONA, EGIPT (ANS) – środkowowschodnia dziennikarka przekazuje informacje o dokonanej przez islamistów szokującej masakrze dwóch koptyjskich rodzin. Sprawozdanie z Górnego Egiptu właśnie pojawiło się wraz z przywróceniem połączeń internetowych po tygodniowej blokadzie wprowadzonej przez reżym. Mary Abdelmassih, dziennikarka Assyrian International News Agency (www.aina.org) pisze, że rzeź miała miejsce w niedzielę, 30 stycznia 2011 roku o godz. 15.00 w miejscowości Szarona w pobliżu Maghagha, w prowincji Minya.

„Dwie islamskie grupy, wspierane przez muzułmańskich sąsiadów, weszły na dachy domów należących do Koptów, zabijając 11 osób, w tym dzieci i poważnie raniąc cztery”. – przekazuje.

Abdelmassih mówi, że Anba Agathon, biskup Maghagha, powiedział w telewizyjnym wywiadzie koptyjskiej działaczce, dr Monie Roman, że mordercami byli ich sąsiedzi, którzy wykorzystali okazję zamieszek w Egipcie i brak policyjnej ochrony, aby zabić Koptów. Agathon powiedział, że odwiedził w szpitalu czterech rannych wierzących, którzy uniknęli śmierci, pomimo ran postrzałowych, którzy powiedzieli mu, że rozpoznali głównych napastników, pochodzących z tej samej wioski. Przekazali biskupowi szczegóły wydarzenia.

„Dwie rodziny były zamknięte w swych domach, gdy nagle spadli na nich islamiści, – przekazuje biskup. – zabijając jedenaście osób i zostawiając na śmierć czterech innych członków rodziny. Dodatkowo złupili całkowicie ich domy, kradnąc pieniądze, meble i sprzęt elektryczny. Zabrali również żywy inwentarz i zboże”.

Dziennikarka powiedziała następnie, że według biskupa pierwsza grupa była prowadzona przez islamistę, Ibrahima Hamdy Ibrahim, który przyłączył się do bandy zamaskowanych napastników. Zeszli na dach domu Kopta, Joseph Waheeb Massoud, po dachu ich sąsiada, Mahgoub el Khawaled’a. Uzbrojeni mężczyźni zabili Józefa, jego żonę, Samah, 15 letnią córkę, Christine, oraz 8letniego syna, Fady Youssef.

Druga grupa dowodzona przez Yassera Essam Khaled plus kilku zamaskowanych mężczyzn równocześnie zaatakowała dom Kopta, Saleeba Ayad Mayez, również przez dach ich muzułmańskiego sąsiada, Mohamada Hussein el Khawaed. Tutaj zastrzelono Saleeba, jego żonę, Zikię, 4letniego syna, Józefa, 3letnią córkę, Justynę, jego 23letnią siostrę, Amgad, matkę, Zakię, oraz panią Saniora Fahim.

„Wezwana z Minia policja zabrała ciała ambulansem do szpitala Maghagha” – powiedziała Abdelmassih.

„Biskup odrzucił wendetę między Koptami a muzułmanami, wezwał policję do natychmiastowego aresztowania islamskich napastników, ponieważ wszyscy wiedzą, że byli sąsiadami ofiar”.

Abdelmassih cytuje jego słowa: „Masakra nie ma nic wspólnego z zamieszkami w Egipcie, lecz jest to morderstwo, które miało miejsce, dzięki wykorzystaniu braku policyjnej ochrony i nadziei na to, że popełnione morderstwo nie zwróci niczyjej uwagi”.

Abdelmassih kończy to sprawozdanie mówiąc, że koptyjska działaczka, dr Hanna Hanna, uważa, że to okres rządów Mubaraka z jej polityką bezkarności doprowadził do tego, że Koptowie są celem ataków. „Dlaczego ci islamiści wybrali na rzeź i rozbój dwie koptyjskie rodziny a nie muzułmańskie? – zapytała. – Myślę, że powodem jest to, że wiedzą, że w przypadku Koptów mogą dosłownie uniknąć oskarżenia o morderstwo”.

продвижение сайтов оптимизация сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *