Nauka nie może już dłużej znosić teorii ewolucji dinozaurów w ptaki

Kyle Butt, M.A.

Oryg.: Science Can No Longer Stomach Dinosaurs-to-Birds Theory

 Przez dziesięciolecia społeczność ewolucjonistów pohukiwała wokół teorię o tym, że dinozaury ewoluowały w ptaki (Thomsopn and Hrrub, 2001). Tak naprawdę, jeśli przyłożysz ucho do ziemi w nasłuchiwaniu ostatnich naukowych wieści i artykułów, ciągle da się usłyszeć tą teorię w różnych miejscach. Aby ją podeprzeć paleontolodzy dostrzegli „meszek”, który otaczał niektóre skamieliny dinozaurów jako materiał „poprzedzający pióra”. Zdjęcia „upierzonych” dinozaurów latami zaszczycały okładki magazynów naukowych.

Tak się jednak składa, że choć ta teoria ciągle jest obecna i jest broniona przez wielu, po prostu nie może być prawdą. Istotą jest to, że znaleźliśmy w pełni rozwinięte, latające i całkowicie upierzone (nie „meszkiem pokryte”) ptaki, które żyły „miony lat” (korzystając z nieprawidłowego głębokiego czasu ewolucji) przed wymarciem dinozaurów.

W sierpniu 2012 roku w biologicznym powszechnie dostępnym magazynie on-line, PLOS: Biology, Lida Xing napisała wraz z kolegami artykuł zatytułowany: „“Abdominal Contents from Two Large Cretaceous Compsognathids (Dinosauria: Theropoda) Demonstrate Feeding on Confuciusornithids and Dromaeosaurids” (2012): (Brzuszna zawartość dwóch wielkich Cretaceous Compsognathids (Dinozaury; teropoda), demonstruje, że żywiły się one Confuciusornithids i Dromaeosaurids). Trudne to do wymówienia, lecz w świeckiej terminologii oznacza to, że owe szkielety dwóch dinozaurów, które żyły w okresie „kredy” jadały ptaki znane jako Confuciusornis sanctus. Te dwie omawiane skamieliny dinozaurów zostały rozpoznane jako Sinocaliiopteryx gigas. Zgodnie z ewolucyjnym czasem żyły one 120 milionów lat temu. Jednak Confuciusornis sanctus znalezione w ich żołądkach były „zdolnymi do lotu, ptakami wielkości kruka” („Dinsaur Guts… „ 2012). Jedno z ujęć pokazuje zawartość żołądka a tam: „mały szkielet ptaka znajdujący się w żołądku dinozaura Sinocalliopteryx” („Dinosaurus guts…). Dinozaury nie mogły wyewoluować do ptaków, ponieważ, spośród innych przyczyn, żywiły się ptakami za swego życia! John Ruben, profesor zoologii Stanu Oregon, właściwie podsumował problem, jaki stanowi to dla teorii przemiany dinozaurów w ptaki. Powiedział: „Z jednego powodu, ptaki są znajdowane wcześniej w zapisach skamielin niż dinozaury, od których powinny pochodzić. To jest całkiem poważny problem a tutaj mamy inne niezgodności z teoriami o pochodzeniu ptaków od dinozaurów” (“Discovery Raises New Doubts…,” 2009). Całkiem poważny, rzeczywiście!

Ta sytuacja pokazuje jeden z najpowszechniejszych problemów dotykający różnych aspektów teorii ewolucyjnych: fakt, że dogmat za dogmatem okazuje się całkowicie błędny, a jednak, zamiast zakwestionować teorię, która prowadzi do niewłaściwych wniosków, większość ewolucyjnych naukowców wraca do „malowania tablic” i wymyśla różne scenariusze, które ostatecznie okazują się równie błędne. Problemem nie są różne możliwe ewolucyjne linie rozwoju, lecz sama teoria. Nie chodzi tu o to, że ewolucjoniści błędnie rozpoznali zwierzę, z którego ptaki wyrosły, lecz błędnie rozpoznali cały proces. Ptaki nie wyewoluowały z dinozaurów, ponieważ ewolucja nie jest prawdziwa. Zgodnie z prawem biogenezy i znanymi naukowymi dowodami (patrz Miller 2012), najbardziej prawdopodobnie brzmiącym wyjaśnieniem jest to, że Bóg „na początku” stworzył w pełni funkcjonujące ptaki. Ta koncepcja wytrzymuje sprawdzian czasu i z całą pewnością nie zostanie szybko zastąpiona.

.

REFERENCES

“Dinosaur Guts: Photos of a Paleo-Predator” (2012), LiveScience, http://www.livescience.com/22805-dinosaur-guts-photos.html

“Discovery Raises New Doubts About Dinosaur-Bird Links” (2009), ScienceDaily, June, http://www.sciencedaily.com/releases/2009/06/090609092055.htm.

Miller, Jeff (2012), “The Law of Biogenesis,” Reason & Revelation, 32[1]:2-11, January, http://www.apologeticspress.org/apPubPage.aspx?pub=1&issue=1018&article=1722.

Thompson, Bert and Brad Harrub (2001), “Archaeopteryx, Archaeoraptor, and ‘Dinosaurs-to-Birds’ Theory—Part 1,” Reason & Revelation, 21[4]: 25-32.

Xing, Lida, et al. (2012), “Abdominal Contents from Two Large Cretaceous Compsognathids (Dinosauria: Theropoda) Demonstrate Feeding on Confuciusornithids and Dromaeosaurids,” PLOS: Biology, August, http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0044012.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *