Nauki medyczne, a boskie uzdrowienie

logo_Durai

Durai Joe

Czy Bóg uzdrawia tylko w nadnaturalny sposób? Czy wlasciwa jest wiara w korzystanie z medycyny? Czy nauki medyczne maja jakies miejsce w boskim planie uzdrawiania? Te pytania powstaja zawsze, gdy nauczany jest temat boskiego uzdrawiania.

Czy Bóg uzdrawia tylko w nadnaturalny sposób? Czy właściwa jest wiara w korzystanie z medycyny? Czy nauki medyczne mają jakieś miejsce w boskim planie uzdrawiania? Te pytania powstają zawsze, gdy nauczany jest temat boskiego uzdrawiania.

Wszelkie stworzone na tym świecie rzeczy, naturalne czy nadnaturalne, zostały stworzone przez Boga i do Niego należą. Bóg jest źródłem wszelkiej wiedzy – włączając w to prawdziwą wiedzę medyczną. Naturalne środki zdrowotne – tj. odpoczynek, opieka, właściwe leki, również należą do Boga. Zatem, jako wierzący, możemy używać wszelkich Bożych źródeł, z medycyną włącznie, aby być zdrowym na chwałę Bożą. Jednak w wieku, w którym żyjemy, mądrze jest być ostrożnym wobec różnych medycznych środków do których uciekamy się i szpitali do których udajemy się. Czyż nie jest prawdą, że często idzie ktoś do szpitala z jakąś pomniejszą dolegliwością, a wychodzi ze śmiertelną chorobą? Wiedz o tym, że niektóre części przemysłu medycznego są wielką maszyną do produkowania pieniędzy w wielu miejscach i nalezą do szczytowych przemysłów świata.

Pamiętaj też o tym, że do każdego szpitala przychodzą ludzie z różnymi duchami chorób i niemocy. Te duchy zazwyczaj czekają na okazję przyczepienia się do innej osoby. Złodziej przychodzi, aby kraść, zarzynać i wytracać i nie opuszczą okazji, aby to zrobić. Większość szpitali ma duchy chorób i niemocy. Postaw duchową ochronę przed sobą zanim pójdziesz do takiego miejsca. Lepiej spokojnie znaleźć sobie namaszczonego Duchem lekarza i iść do niego po poradę.

To, co najlepsze od Boga, to uzdrowienie przez Jego Słowo, lecz nie wszyscy są doskonaleni w dziedzinie manifestacji uzdrowienie. Gdyby nie medycyna wielu chrześcijan byłoby dziś martwych. Zarówno, Bóg jak i medycyna, mają na względzie dobro ludzkiego ciała. Jeśli nie udaje ci się odebranie uzdrowienia bez medycznej pomocy, to staraj się o to, by być zdrowym każdą dostępną metodą jaką Bóg przed tobą postawi. Wtedy zbadaj gdzie było źródło niepowodzenia i następnym razem zrób to lepiej. Trwaj w walce i naciskaj, a odkryjesz, że sprawy z którymi kiedyś chodziłeś do lekarzy, teraz znikają w obliczu twojej stale-wzrastającej – wiary.

Lecz pamiętaj o tym, ze szatan zniekształcił wiele wspaniałych rzeczy, które stworzył Bóg. Rzym 8,22 mówi: „Całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd.” Medycyna była i jest używana przez szatana do zastępowania słowa Bożego w życiu wielu chrześcijan. Czyż nie tak? Czy lekarskie rozpoznanie nie zajęło miejsca Bożego? Bóg nie błogosławi niczego, co zajmuje Jego miejsce lub miejsce Jego Słowa w naszym życiu.

Medycyna nie jest doskonalą, lecz Słowo Boże jest doskonałe i zdrowiem dla całego ciała (Przyp. 4,20/21). Utrzymuj zatem medycynę na właściwym miejscu, miej wiarę w Boga Lekarza. Korzystaj z leków, lecz nie pozwalaj, aby zajęły miejsce Boga, lub Jego Słowa. Pamiętaj, o królu Asa w ST, jak złożył swoje zaufanie w lekarzach, a nie zaufał Boga. 2 Kron 16,12: W trzydziestym dziewiątym roku swojego panowania Asa zachorował na nogi, a jego choroba coraz bardziej się wzmagała; lecz nawet w swojej chorobie nie zwracał się do Pana, ale do lekarzy.

Bóg zna nasze serca doskonale i wie gdzie jest złożone nasze zaufanie!

Przyczyna dla której, pewne grupy chrześcijan nie biorą leków:

Słowa „farmakologia,” „farmaceutyka” i inne związany z nimi słowa pochodzą od greckiego słowa „pharmacopoeia,” które jest również źródłem angielskich słów „sorcery” i „sorcerer” (czary, czarnoksiężnik). Objawienie 21,8 mówi, że czarownicy będą wrzuceni do jeziora ognistego i nie wejdą do królestwa Bożego. Greckie słowo na określenie praktyk magiczny to „mageio” od którego pochodzi współczesne słowo „magik.” Właściwe jest wspomnieć, że w wielu krajach, również w naszym (USA) czarownicy i magicy są również

traktowani jako medycy, czy też ludźmi związanymi medycyną naturalna. Zawsze była taka sfera, gdzie demonologia i okultyzm wślizgiwał się do medycyny. Z tej przyczyny niektóre grupy chrześcijańskie całkowicie odsunęły korzystanie z medycyny.
Kilka lat temu w pewnej lokalnej społeczności pastorów, niektórzy z nich odkryli, pobliską farmaceutyczną wytwórnię, która produkowane u siebie leki przed wypuszczeniem ich na rynek poddawała okultystycznemu rytuałowi. Szatan ma 6000 lat praktyki w pracy nad ludzkością i potrzebuje tylko niewielkiej szczeliny, aby wejść w nasze życie.

Musze tutaj podzielić się osobistym doświadczeniem, które Bóg dopuścił do mnie. W regionie, gdzie mieszkałem lata temu, było znany i bardzo wzięty „chrześcijański” pediatra. Zawsze był a u niego w gabinecie długa kolejka. Odnosił sukcesy nawet w leczeniu przypadków z poza dziedziny jego specjalizacji. Wiedząc o tym, że jesteśmy w służbie boskiego uzdrowienia, przyszedł do nas do domu i chciał otrzymać od nas materiały z naszej biblioteki. W trakcie rozmowy, zapytał mnie nad czym medytuję. Odpowiedziałem, że nad Słowem Bożym. On zaś powiedział, że medytacja nad Słowem Boży jest tylko jedną z form medytacji i że są też inne słowa, które mogą być używane do medytacji nad tym, co nadnaturalne. Opowiedział mi o tym, w jaki sposób przed operacją medytuje, modli się i Bóg pokazuje mu dokładnie, co robić. Taka jest przyczyna jego powodzenia. Wspomniał też o słowie, którego nie potrafię powtórzyć, które może być używane do medytacji. Jest to słowo używane przez bałwochwalców. Dalej mówił, że on i jego przyjaciele z jego kościoła zamierzają to udowodnić. Wtedy zapytał mnie, abym mu pokazał prawą rękę i ku memu zdumieniu zaczął czytać z niej.

Bóg otworzył moje oczy tego dnia i pokazał mi jak demonologia wkradła się do kościoła, nawet wśród tak zwanych chrześcijańskich lekarzy. Strzeżcie się dzieci Boże, gdy idziecie po lekarską poradę, bo lekarze, leki i diabły są związane ze sobą bardzo krótko. Lekarze nie jest uzdrowicielem, leki nie są ostateczną odpowiedzią dla chrześcijan. Naucz się rozeznawać przez Ducha Bożego i słuchać głosu Miłującego Pasterza. Ostatnio Pan przekonywał mnie, że gdy Jego ludzie odrzucają Go, jako Wielkiego Lekarza (jako Jehowa Raafa), odrzucają Jego. Nie możemy mieć Go w częściach czy kawałkach. On w Swej doskonałości chce mieszkać w naszym życiu. Pan ostrzega, że wielu Jego ludzi przez odrzucenie tego aspektu (uzdrowienia) Jego Boskiej Natury, obecnie odrzuca Jego – świadomie lub nieświadomie.

Jeśli położyłeś swoje zaufanie w medycynie (a Bóg, który bada serca, wie wszystko) to pokutuj i zdaj sobie sprawę z tego, że Jehowa Raafa jest objawiony w Chrystusie Jezusie, naszym Wielkim Lekarzu. Zdaj sobie sprawę z tego, że medycyna i lekarze są tylko instrumentami w rękach Wszechmogącego Boga. Postawy (motywacje) i warunki, które powodują choroby z medycznego punktu widzenia: Szczery, chrześcijański lekarz jest świadomy wagi duszy, którą nauki medyczne pomijają. Nadszedł czas, że świecka medycyna zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli mają być skuteczni w leczeniu, muszą zbadać i leczyć przypadki psychosomatyczne. Poniżej podano kilka postaw powodujących choroby.

Frustracja – Niezadowolenie – Złość – Zazdrość – Zwracanie uwagi na siebie – Egoizm – Zazdrość – Gniew- Irytacja – Pretensje – Nienawiść – Przygnębienie – Depresja – Konkurencyjność – Lęk – Wątpliwości – Zmaganie ze strachem – Paranoja – Rozdwojone myślenie – Desperacja – Zniechęcenie – Nieodpowiedzialność – Apatia – Przepracowanie – Zmęczenie – Narażenie na skrajne warunki klimatyczne – Zranienia – Napięcie.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.