Nie daj się pokonać opóźniającym się odpowiedziom

J. Lee Grady

Tłum. BM

Przełom czeka na wytrwałych. Jeśli przestałeś się modlić, weź świeżą łaskę i módl się dalej.

George Mueller, wielki XIX-wieczny brytyjski ewangelista, wymodlił ponad 7 milionów dolarów, aby nakarmić tysiące sierot pozostających pod jego opieką. Nie wierzył w mówienie ludziom o swoich finansowych potrzebach, jednak zawsze miał wystarczająco dużo pieniędzy na zapłacenie ogromnych rachunków za zakupy, ponieważ Bóg ponad naturalnie go zaopatrywał.

Ale wiara Muellera została rozciągnięta też na inne sposoby. Modlił się regularnie nad listą pięciu osób, żeby się nawróciły do Jezusa. Pierwszy człowiek został zbawiony po pięciu latach. Drugi i trzeci po 10 latach. Czwarty mężczyzna przyszedł do Chrystusa po 25 latach konsekwentnej modlitwy.

Czasami niedaleko mojego domu ekipy budowlane wznoszą olbrzymie błyskające transparenty przy autostradzie. Wszyscy kierowcy jęczą, gdy widzą komunikat „Prosimy spodziewać się opóźnień”. Życie jest pełne tych znaków, a Jezus powiedział, że są częścią naszego szkolenia”.

Ale oto decydujący argument: Mueller modlił się o piątego człowieka z listy przez całe 52 lata. Przyjaciel wszedł w profesjonalną służbę dla Chrystusa kilka miesięcy po pogrzebie Muellera!

Ta historia rzuca mi potężne wyzwanie, bo należę do osób niecierpliwych. Czuje się winny naciskając na pedał gazu na światłach stopu lub nerwowo uderzając nogą, gdy zwalnia połączenie internetowe. Technologia jest błogosławieństwem, ale też zepsuła mnie, bo myślę, że efekty duchowe mogę mieć tak szybko, jak tylko chcę.

Czy modliłbyś się o coś konsekwentnie przez 52 lat, jeśli nie widziałbyś śladu odpowiedzi? Zacząłem modlić się o pewne poważne sprawy trzy lata temu i niedawno uświadomiłem sobie, że już jestem tym zmęczony. Modlitwa stała się bolesna. Wątpliwości zaczęły tłumić moje marzenia. Już miałem się poddać, gdy Bóg wlał trzy proste prawdy do mojego serca. Mogą być ci one pomocne:

1. Bóg nigdy nie powiedział, że to będzie łatwe. Jezus dał nam wiele wspaniałych, optymistycznych obietnic, ale powiedział również: „Na świecie ucisk mieć będziecie” (J 16:33). Nie znajdziesz tego wersu wyhaftowanego na poduszce albo wpisanego na kwiecistą kartkę z życzeniami. Ale jest gwarancja. Każdy, kto próbuje robić coś wielkiego dla Boga będzie się mierzył z trudnościami.

Czasami ekipy budowlane w moim mieście wznoszą olbrzymie błyskające transparenty przy autostradzie niedaleko mojego domu. Wszyscy kierowcy jęczą, gdy widzą komunikat „Prosimy spodziewać się opóźnień”. Życie jest pełne tych znaków, a Jezus powiedział, że są częścią naszego szkolenia. Jeśli Abraham i Sara musieli czekać 25 lat na narodziny obiecanego potomka, dlaczego uważamy, że nasze odpowiedzi powinny być natychmiastowe?

2. Musisz wytrwać, jeśli chcesz otrzymać. Wytrwałość to jedno z tych archaicznych słów, które usunęliśmy z naszego słownictwa. Oczekiwanie to dziwne pojęcie dla ludzi XXI wieku, którzy mają filmy na żądanie. Jeśli ktoś mówi nam, że mamy czekać, po prostu znajdujemy aplikację na nasz telefon, żeby przyspieszyć proces.

Ale nie ma skrótu, jeśli chodzi o odbieranie Bożych odpowiedzi. Definicja wytrwałości brzmi: „stała wytrwałość w trakcie działania lub dążenia do celu, zwłaszcza mimo trudności, przeszkód i zniechęcenia”. Wiara jest bolesna, ponieważ Bóg rozciąga naszą duchową zdolność do otrzymywania. Wygładzanie przez ból! Zysk jest po drugiej stronie.

Mówiąc o modlitwie, Jezus powiedział: „Nie ustawajcie w proszeniu, a będzie wam dane; nie przerywajcie poszukiwań, a znajdziecie; nieustannie pukajcie [z uwielbieniem] a [drzwi] będą wam otworzone” (Mat 7:7, Amplified Bible). Innymi słowy, nie ustawajcie w modlitwie, bez względu na to, jak długo trzeba czekać na odpowiedź.

3. Końcowym rezultatem wiary jest większe terytorium. Gdy Izaak przebywał w ziemi Gerar, Biblia mówi, że odkopał studnie ojca a potem wykopał nowe studnie. Po tym jak wykopali dwie pierwsze, Filistyni weszli w spór z Izaakiem i rościli sobie prawo własności do wody. Ale kiedy Izaak kopał po raz trzeci, walki ustały i nazwał nową studnię „Rehoboth”, co oznacza „szerokie miejsce” (Rdz 26:18-24).

Izaak mógł się zniechęcić po pierwszym kopaniu zakończonym fiaskiem. Wiele osób wycofuje się przy pierwszych oznakach walki, ale Izaak nie pozwolił, żeby kłótnie go powstrzymały. Zaczął kopać po raz drugi i natrafił na kolejną barykadę. Mimo to nie ustawał w kopaniu. Kiedy nastąpił przełom, Izaak powiedział: „Teraz Pan dał nam wolną przestrzeń, tak że możemy rozmnażać się w tym kraju” (26:22).

Lekcja, jakiej nauczył się Izaak jest wciąż częścią naszej wiary. Nie ma obejścia. Musimy dalej wierzyć, gdy okoliczności mówią nam, żeby przestać. Musimy rozciągnąć naszą wiarę, gdy wydaje się, że już bardziej nie można. Musimy modlić się bez względu na opóźnienia.

George Mueller powiedział: „Bóg zachwyca się wzrostem wiary swoich dzieci. Zamiast pragnąć, żeby ominęły nas próby przed zwycięstwem i ćwiczenie cierpliwości, powinniśmy być gotowi wziąć je z Bożych rąk, jako środek. Próby, przeszkody, trudności, a czasami porażki są pożywką dla wiary „.

Jeśli czujesz się zmęczony, a może nawet przestałeś wierzyć, weź świeżą łaskę i módl się dalej. Niech cierpliwość wykona swoją doskonałą pracę. Bóg umocni twoją wiarę i umożliwi ci przyjęcie cudownego przełomu.

сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.