O co modlić się, gdy terroryści ścinają głowy chrześcijan

Grady
J. Lee Grady

Poprzedniej soboty w Libii grupa zamaskowanych bojowników powiązanych z ISIS poprowadziła 21 egipskich chrześcijan nad brzeg Morza Śródziemnego i zmusiła do uklęknięcia. Następnie dżihadyści wyciągnęli noże i odcięli tym mężczyznom głowy.

Gdy ich krew mieszała się ze słoną wodą, tworząc makabryczne czerwone fale, jeden z terrorystów zagroził wszystkim mieszkańcom Zachodu: „Pokonamy was wszystkich. Przysięgamy, że to morze, w którym ukryliście ciało szeika Osamy Bin Ladena, zostanie zmieszane z waszą krwią”.

Ostatnia fala nagranych i puszczonych w internetowej sieci islamskich mordów dokonanych przez ścinanie głów przypomniała światu, że ISIS oraz ultra gwałtowne muzułmańskie grupy, nie odejdą sobie. W 2014 roku bojownicy ISIS ścięli syryjskich i libańskich żołnierzy, amerykańskich dziennikarzy, japońskiego chrześcijańskiego dziennikarza, Kenji Goto, pracowników pomocy humanitarnej, a nawet dzieci z chrześcijańskich rodzin. Teraz ich terror rozprzestrzenił się poza Syrię.

Ci terroryści twierdzą, że wykonują wolę Allaha i, aby usprawiedliwić brutalność, cytują fragment z Koranu (47:4): „Gdy więc [w czasie walki] spotkacie niewiernych uderzcie ich w karki”. Bardziej pokojowo nastawieni muzułmanie potępili tak skrajne zachowania ISIS, lecz to nie przekonało Zachodu, że nie jesteśmy zagrożeni jeszcze gorszym rodzajem przemocy.

Strumień krwi, który widzieliśmy w 2014 roku, może w tym roku stać się rzeką a chrześcijanie na Środkowym Wschodzie są najbardziej tym zagrożeni.

Co możemy zrobić? Prawdopodobnie konieczne będą działania wojskowe, szczególnie w sytuacji, gdy terror uderzy na nasze wybrzeże. Zanim jednak samobójcy z bombami uderzą w Dallas czy też ludzie będą ścinani na ulicach Pittsburgha, chrześcijańska społeczność musi wznieść pilne modlitwy. Oto sześć biblijnych punktów o co się modlić:

1. Módlcie się o odważne świadectwo ewangelii pośród prześladowań. Prześladowania były bardzo realne dla nowotestamentowego kościoła, lecz nie powstrzymały pierwszych uczniów przed głoszeniem ewangelii. Gdy Piotr i Jan zostali aresztowani i zakazano im głoszenia, powiedzieli: „Nie możemy nie mówić o tym, co widzieliśmy i słyszeliśmy” (Dz 4:20). Módlcie się o to, aby prześladowani chrześcijanie nie zostali zastraszeni czy uciszeni.

2. Módlcie się o nadnaturalne cuda potwierdzające ewangelię. Kiedy pierwszy kościół spotykał się z opozycją, modlili się nie tylko o odwagę, lecz równie o manifestację Bożej mocy. Jednogłośnie modlili się w Dz 4:29-30: „A teraz, Panie, spójrz na pogróżki ich i dozwól sługom twoim, aby głosili z całą odwagą Słowo twoje, gdy Ty wyciągasz rękę, aby uzdrawiać i aby się działy znaki i cuda przez imię świętego Syna twego, Jezusa”. Módlcie się o to, aby Bóg wyciągnął Swoje ramię i pokazał temu światu, że jest realny, a szczególnie muzułmańskim wojownikom, którzy nie znają Zbawiciela.

3. Módlcie się o to, aby ziarno życia tych męczenników wydało owoc w postaci nawróceń. Gdy rozgniewany tłum ukamienował Szczepana, pierwszego męczennika kościoła, on, będąc na swoich kolanach, zawołał: „Panie, nie policz im tego grzechu” (Dz 7:60). Jego śmierć była tragiczna, lecz nie poszła na marne. Po tej męczeńskiej śmierci nastąpiło wielkie wylanie Ducha Świętego. Kiedy narodzeni na nowo chrześcijanie oddają swoje życie dla Jezusa, Bóg zauważa to i reaguje. Może to być największa godzina duchowego przebudzenia na Środkowym Wschodzie.

4. Módlcie się o to, aby silne przekonanie o grzechu spadło na tych, którzy prześladują kościół. Saul, gdy obserwował męczeńską śmierć Szczepana, był zwolennikiem aresztowania i zabijania uczniów a jednak wkrótce potem, gdy zaczął swoją terrorystyczną kampanię, upadł na twarz na drodze do Damaszku i nawrócił się w dramatycznych okolicznościach (Dz 9:3-4). Ten sam cud może zdarzyć się dziś przywódcom ISIS. Nie ograniczajmy Bożej mocy i nie módlmy się broniąc modlitw o sąd nad tymi ludźmi. Módlcie się o to, aby ci najbardziej wojowniczy prześladowcy kościoła mieli czołowe zderzenie Synem Bożym.

5. Módlcie się o anielską ochronę i interwencje. W czasie jednej z fal prześladowań nowotestamentowego kościoła pojawił się w celi Piotra anioł, obudził go i spowodował, że opadły jego kajdany (Dz 12:7). Później, kiedy król Herod nie chciał zaprzestać swych rządów terroru, anioł  śmiertelnie poraził go (Dz 12:23). Biblia nie mówi o tym, że kościół modlił się o jego śmierć – nigdy nie powinniśmy się modlić w duchu zemsty – lecz powinniśmy pozostawić miejsce na gniew Boży, gdy wyczerpie się miłosierdzie.

6. Módlcie się o globalną społeczność chrześcijan, aby działała na rzecz pokoju i sprawiedliwości na Środkowym Wschodzie. Nie możemy siedzieć i obserwować jak nasi bracia i siostry są ścinani za swoją wiarę, podczas gdy my cieszymy się wygodami Pierwszego Świata. Musimy solidaryzować się z nimi nie tylko w modlitwie, lecz również w działaniu. Winniśmy aktywnie wspierać rządy i przywódców kościoła, którzy pracują za sceną dążąc do pojednania, udzielenia humanitarnej pomocy oraz ochrony ofiar niesprawiedliwości.

Naszą reakcją na tą falę terroru nie powinien być strach czy nienawiść. Nie przeklinaj ciemności, bądź aktywny modląc się gorliwie. Proś Boga, aby dokonał na Środkowym Wschodzie potężnego wylania Ducha Świętego, co nie tylko przyprowadzi miłujących pokój muzułmanów do Chrystusa, lecz również tych krwawych islamskich wojowników, którzy ostrzą swoje noże do następnego ataku.

– – – – – – – –

J. Lee Grady jest byłym redaktorem magazynu Charisma. Możesz śledzić go na Twitterze @leegrady. . Więcej o jego służbie The Mordecai Projcet można się również dowiedzieć na: www.themordecaiproject.org
Jest autorem książki „The Truth Sets Women Free” (Charisma House), która jest dostępna w języku angielskim i hiszpańskim.

сайт

2 comments

  1. co nalezy zrobic aby miec codzienny dostep do stronki „Poznaj Pana „.???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.