Odkupiona – 10 sposobów na wyjście, jeśli chcesz z tego wyjść

napisane przez Charlene
E. Cothran, wydawcę Venus Magazine

Oryginał:
http://www.venusmagazine.org/cover_story.html

W ciągu ostatnich 29 lat mojego życia, byłam agresywną, twórczą i strategiczną poplecznicą gejowskiego i lesbijskiego życia. Organizowałam i brałam udział w niezliczonej ilości marszów, w różnorodnych wysiłkach lobbistycznych w walce o równe traktowanie gejów i lesbijek. Przeznaczałam pieniądze na te sprawy i finansowałam organizacje wykonujące pracę w tej dziedzinie, która była dla mnie najbardziej pasjonująca.
Jako wydawca magazynu o 13 letniej historii skupiającego się na czarnych gejach i lesbijkach, miałam możliwość publicznego przemawiania do tysięcy, wpływając na ukrywających się, aby 'wyszli’ (z ukrycia – przyp.tłum) i stanęli za siebie samych, co jest szczególnie trudna wśród społeczności afro-amerykańskiej.
Lecz teraz, sama muszę wyjść ponownie z ukrycia. Ostatnio przeżyłam moc ku przemianie, która zstąpiła na mnie raz, a ja całkowicie poddałam się nauczaniu Jezusa Chrystusa. Jako wierząca Słowu Bożemu, w pełni akceptuję, i zawsze o tym wiedziałam, że relacje seksualne między partnerami tej samej płci nie są tym, co Bóg dla nas zamierzył.
Nie spodziewam się, że to przesłanie będzie szeroko przyjęte, a wręcz przeciwnie, lecz wiem o tym, że jest ktoś, prawdopodobnie czytający ten artykuł, kto jest zmęczony i nieszczęśliwy takim życiem. Ktoś, kto w samej głębi swego serca szuka drogi wyjścia, lecz nie wydaje się, abyś się mógł uwolnić sam. Mówię to moich braci gejów i sióstr lesbijek, którzy chcą prawdziwego pokoju: tego rodzaju pokoju, o którym słyszycie, śpiewacie i czytacie. Łatwiej niż myślicie jest osiągnąć to i nie ma już potępienia, gdy raz wejdziecie.

Zawsze żyłam jako lesbijka przez całe moje dorosłe życie. Bez wątpienia celem mojej duszy jest wykorzystanie moich darów do PEŁNEGO MIŁOŚCI dzielenia się prawdą o tym, w jaki sposób się tu dostajemy; jak stajemy się gejami i lesbijkami, jak dochodzimy do tego, aby cieszyć się naszym „stylem życia” i jak dochodzimy do wiary w to, że wszystko jest w porządku przed Bogiem [Rzm. 1:21-28].
Wielu upiera się przy tym, że każdy powinien osobiście dla siebie samego decydować o tym, co Bóg dla nie zamierzył.
Sugerowałoby to, że każdy z nas ma oddzielny zestaw biblijnych zasad, według których powinien żyć. Jest to nieprawda. Jeśli jesteś gotów na zmianę i chcesz otworzyć się na tą prawdę to wiedz, że Boża miłość może doprowadzić twój system wierzeń do zgody z Jego Słowem. Jezus oczyści i przebaczy wszystkie wyznane z serca grzechy. Homoseksualizm jest jednym z nich. Nie jest to większy grzech niż jakikolwiek inny, lecz jest grzechem.
Pewnie już pytacie: „Czy ona zgłupiała?” Odpowiadam: NIE. Nie straciłam zmysłu, oddałam go! W rzeczywistości, sprzedałam ze jeden nowy! [Rzm. 12:1-2]

PEWNEGO WTORKOWEGO PORANKA
Pewnego pięknego poranka w New Jersey zajmowałam się swoimi sprawami, gdy odebrałam telefon od pastor Vanessia M. Livingston. Nigdy wcześniej nie rozmawiałam z nią. Dzwoniła w sprawie dodania pewnego stwierdzenia do artykułu na temat jej grupy gospel w innej gazecie, która należała do nas, o nazwie Kitchen Table News (Wiadomości Kuchennego Stołu – przyp.tłum). Nie pamiętam w
jaki sposób sprawa zbawienia pojawiła się, lecz ona nie mogł  mieć żadnego pojęcia o tym, jak wielką walkę toczyłam zpr zemyśleniami na temat mojego duchowego wychowania w lesbijskim życiu.

Opór sztywnego karku natychmiast pojawił się, gdy mi usługiwała. Szczerze wyobrażałam sobie, że jak tylko wspomnę słowo „L” to rzuci słuchawką, namaści ją olejem i to będzie ostatni raz, kiedy ją słyszałam. Lecz tak się nie stało, pasto proroczo potwierdziła to, co ja już wiedziałam od lat: 'pewnego dnia wyjdziesz ze świata i wyprowadzisz wiele gejowskich i lesbijskich dusz ze sobą’. Zapytała czy dziś jest taki dzień, w którym chcę to zrobić, lecz powiedziałam, że nie. Czułam moc przekonania na sobie, gdy mówiła do mnie, lecz sprzeciwiłam się i zatwardziłam serce przeciwko prawdzie, jak to już wiele razy robiłam wcześniej. Nie chciałam jej słuchać ani zrezygnować ze wszystkiego dla Boga, a szczególnie mając w pamięci to, że w następnym tygodniu mam przed sobą potwierdzone spotkania w Schomberg Center w czasie Nowojorskiej Parady Wolności.

MIEJ MIŁOSIERDZIE
Gdy bluznęłam, że jestem dumną, noszącą znaczek lesbijką, pastor przypomniała mi o tym, że to Boże miłosierdzie pozwoliło mi przetrwać te doświadczenia, podczas gdy On rozwijał moje dary, a to wszystko jako część Jego planu, według którego mam przyprowadzać do Niego innych, tych, którzy być może nie usłuchali by jej czy innych usługujących, którzy nie ŻYLI w ten sposób.
Nie mogła mieć najmniejszego pojęcia o moim spotkaniu z miłosierdziem Bożym. Miłosierdzie faktycznie okryło mnie w czasie tych czarnych dni 1993 roku, gdy moja dobra przyjaciółka Venus Landin, od której nazwany został nasz magazyn, została zastrzelona. Przypominam sobie jak poszliśmy z nią do domu jej byłej kochanki, aby odzyskać jej rzeczy, jak ta kobieta zapaliła ogień używając do tego cennych magazynów Venus, jak ogień zapalił jej ubrania i jak płomienie i niedopałki posypały się z kominka, i zapaliły dywan.
Pamiętam spojrzenie tej kobiety i jej oczy.
Wiedziałam w sercu, że zaplanowała zabić Venus tej nocy, lecz nie spodziewała się, że przyjdę razem z nią. Stałam tam, jak u samych wrót piekła. Biorąc pod uwagę stan jej umysłu, nie było żadnego powodu, aby nie miała zabić nas obu i skierować pistolet przeciwko sobie, jak to się stało później z nią i Venus. Gdy odebrałam telefon, że obie nie żyją, wiedziałam natychmiast w sercu, że to miłosierdzie okryło mnie wcześniej, lecz dlaczego?

PODDAŁAM SIĘ
Duch Boży przemówił bezpośrednio do mojej duszy i mówię ci,
abyś jeszcze dziś wybrał(a), komu chcesz służyć. Jeśli podejmiesz niewłaściwy wybór, pozwolę ci dopłynąć ode Mnie tak daleko, że już nigdy nie usłyszysz mojego głosu ponownie.
Oddałam serce i duszę Bogu na parkingu, siedząc w swoim samochodzie. Strumienie łez popłynęły, gdy Jezus obmył mnie i przebaczył mi, i odkupił mnie Swoim dziełem.
Zdecydowałam się być równie 'na zewnątrz” z moją przemianą, jak to było z moim lesbijskim życiem. Oddałam wszystkie swoje dary z powrotem Bogu, wraz z magazynem Venus. Docelowy czytelnik pozostaje ten sam, lecz misja została odnowiona. Nasza nowa misja to zachęta, edukacja i towarzyszenie tym, którzy chcą zmienić swoje życie, lecz nie potrafią znaleźć drogi wyjścia. Mój bracie, siostro, podążaj za mną wychodząc z tego.

1. Uznaj i zaakceptuj dla siebie, że Boże Słowo jest prawdziwe JAKO-TAKIE.
Nie pozwalaj, aby gejowscy teolodzy oddzielali Stary Testament od Nowego czy słowo spisane przez apostołów od wypowiadanych przez Jezusa Chrystusa. Jest to świetny trik, lecz już nie działa, ponieważ Bóg przygotowuje miliony gejów i lesbijek do tego, aby padli u Jego stóp. Pan już wybrał wielu spośród nas do tego specyficznego celu i On oczekuje, że TY przyjmiesz Jego wezwanie.

2. Szukaj prawdy na temat homoseksualizmu w Piśmie a będzie ci objawione, gdy będziesz czytał i modlił się. Wiedz, że NIE urodziliśmy się tacy. Ten mit został uszyty przez biały homoseksualny establishment, jako podstawa do zmiany praw na rzecz praw gejów. Znowu to jest na ich młyn, lecz biblijnie to NIEPRAWDA. Nie ma żadnej możliwości, aby ktokolwiek, bez pomocy planu, doszedł z Biblią do przekonania o Bożej akceptacji gejowskiego stylu życia. Teologia gejów zaczyna się od planu [czyli: Zróbmy tak, aby Biblia mówiła, że geje są OK.], po to, aby dojść do tego wniosku, lecz jest to kłamstwo.

3. Nie opieraj się Bożemu wezwaniu. Stań sam na sam z Bogiem i pozwól Mu usługiwać prawdą bezpośrednio twojej duszy. To przekonanie, które czujesz jest darem, który ma cię utrzymywać blisko krzyża.
Jeśli będziesz się Mu sprzeciwiał i zatwardzał serce, w końcu przestanie cię wzywać. Wtedy będziesz mógł spędzać wspaniały czas zaspokajając wszelkie fantazje ciała, bez tego uczucia, lecz co czeka na ciebie na końcu takiego życia? [Rzm 2:28]

4. Wiedz z całą pewnością, że Bóg cię kocha właśnie tam gdzie jesteś obecnie i że twoje przeżycia mają ogromną wartość dla pracy królestwa. Ja BYŁAM zmęczona, lecz przeciwnik zniewolił mój umysł na wiele lat, przekonując mnie, że nie będzie ze mnie żadnego pożytku dla Boga, skoro otwarcie żyję jako gejowski wydawca, lecz było to kłamstwo.

5. Powiedz: Tak. Rzeczywiście tylko tyle potrzeba, aby zaakceptować prawdę, którą jest przyjęcie Jezusa. Pomódl się tą modlitwą pokuty ze mną teraz:
„Panie, przychodzę do ciebie, ponieważ wierzę w twoje Słowo i potrzebuję twojej pomocy. Nie mogę zmienić siebie samego, próbowałem. Proszę, przebacz mi wszystko cokolwiek zrobiłem, a co nie przynosiło Ci chwały. Wierzę, że ty JESTEŚ Słowem, wierzę, że Jezus JEST twoim synem, wierzę, że On UMARŁ za moje grzechy, a PONIEWAŻ wierzę, ZOSTAŁEM TERAZ ZBAWIONY Z TWOJEJ ŁASKI. Dziękuję za zbawienie mnie! Amen”

6. Niech twoje zbawienie będzie realne. Utrzymywanie dobrej nowiny o twoim osobistym zbawieniu w tajemnicy jest kolejną sztuczką, której przeciwnik używa do zawrócenia cię na starą drogę życia.
Musimy wierzyć w sercach ORAZ wyznawać ustami. Nie możesz być „w ukryciu” sam, lecz ścieraj na proch wroga dzieląc się natychmiast swoim świadectwem z KIMŚ INNYM o tym, jak Pan objawił ci bezpośrednio prawdę; o radości i pokoju w jakich teraz żyjesz, a których nigdy nie uzyskałbyś bez pełnej pokuty; o mile widzianej zmianie jaką wniosło to do twojego życia i o tych wszystkich wspaniałych rzeczach, które Pan uczynił dla ciebie [Rzm. 10:9]

7. Przeżywaj raj TERAZ! Skonsultuj z Bogiem najpierw, a później idź i żyj nowym życiem! Zawrzyj nowe przyjaźnie, podejmij nowe wyzwania, nabieraj doświadczeń, zdobądź miłe rzeczy, po prostu nie stawiaj tego tylko przed Bogiem. Ciesz się życiem na nowym poziomie, bez ciężaru grzechu i z przekonaniem, że WSZYSTKIE Boże obietnice są po twojej stronie! Z całą pewnością można we współczesnym wieku żyć dla Boga i ogromnie się cieszyć. Gdy mówię „żyć dla Boga” mam na myśli „sprzedanie się” Bogu, lecz nie możesz być „sprzedany” Bogu i żyć gejowskim/lesbijskim stylem życie równocześnie [Tyt 2:11-12].
Możesz spędzać LEPSZY czas niż to co przeżywałeś w klubach, parkach, LEPSZY niż te wszystkie sekretne spotkania z tymi, których imiona już dawno zapomniałeś; LEPSZY niż wszystkie bezwartościowe majętności; LEPSZY niż pieniądze! Większość z nas przeżyła to w pewnym stopniu I DALEJ BYLIŚMY NIESZCZĘŚLIWI, lecz, dzięki Bożemu miłosierdziu i zbawczej łasce, nie musimy czekać długie lata, aby dostać się do nieba i przeżywać raj. Pańska jest Ziemia i to, co ją napełnia. Ciesz się Bożą ziemią, teraz [Ps. 24:1]

8. Krocz z uwagą i bacząc na okoliczności, jak Pismo mówi. Chodzi o czuwanie nad swym duchem, aby utrzymywać go w czystości i świeżości. Modlitwa wraz z czytaniem i słuchaniem Słowa ORAZ szukanie dróg zastosowania tego w codziennym życiem, jest sposobem na ZACHOWANIE zbawienia i uwolnienia od grzesznych zachowań.

Czy nie jest interesujące to, że czasami więcej uwagi przywiązujemy do naszych ubrań, niż do naszej własnej duszy. Gdy zakładamy zewnętrzny ubiór, uważamy ciągle, aby się nie nachylić nad czymś, co może go zabrudzić, chronimy w czasie jedzenia, aby nie poplamić, siadamy tak, aby się nie wygniótł. Traktuj zbawienie swej duszy co najmniej tak samo troskliwie [Ef 5:15-16]

9. Utrzymuj kontakt z wierzącymi. Wiemy, że kościół w ogólności zawiódł gajów i lesbijki przez to, że nie stał się miejscem, w którym byliby mile widziani ci, którzy szukają duchowej przemiany.
Wydaje się, że zaproszenie w stylu „przyjdź, taki jak jesteś” dotyczy wszystkich z wyjątkiem nas. Niemniej, Bóg ma wszędzie ludzi, którzy są otwarci, prawdziwi i chcą iść razem z tobą.
Proś Pana, aby poprowadził cię do miłującej, troskliwej, bilijnie wierzącej społeczności wierzących, gdzie zostaniesz nakarmiony duchowo, będziesz błogosławiony, wzrośniesz i będziesz błogosławieństwem [Heb. 10:25]

10. Utrzymuj kontakt, Ogromnie chcemy usłyszeć o tobie! Jeśli ten artkuł pomógł ci, proszę, napisz nam o tym. Gdybyś również chciał podzielić się TWOIM świadectwem z czytelnikami VENUS napisz do nas na:

editor@venusmagazine.org
(jeśli byłaby potrzeba tłumacza do tej korespondencji, służe pomocą – tłumacz: zaremba@poznajpana.org)

lub

VENUS, P. O. Box 4167, Hamilton, NJ 08610.
(Dołącz numer telefonu pod którym można się z tobą w ciągu dnia skontaktować)
продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.