TGIF_05.03.07 Zmaganie się, a trwanie

Today God Is First

Logo_TGIF2

Jeśli Pan nie zbuduje domu, daremnie trudzą się ci, którzy go budują.
Psalm 127:1a

Co to znaczy, że Pan buduje dom? Wydaje się to zaprzeczać myśli, że to my możemy być budowniczymi z tego wersu. Bóg chce, abyśmy Jemu pozwolili budować dom. Wyjaśnia to dalej.

Jeśli Pan domu nie zbuduje, próżno trudzą się ci, którzy go budują. Jeśli Pan nie strzeże miasta, Daremnie czuwa stróż. Daremnie wcześnie rano wstajecie, I późno się kładziecie, spożywając chleb w troskach: Wszak on i we śnie obdarza umiłowanego swego (BW) (Daremne to dla was wstawać przed świtem, wysiadywać do późna – dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko; tyleż daje On i we śnie tym, których miłuje – BT) (Ps. 127:1-2)

Bóg mówi nam tutaj, że jest sposób pracy bez zmagania się. Sposób takiego prowadzenia biznesu, który nie wymaga potu i znoju, żeby osiągnąć wyniki. Ostrzega nas wszystkich przed tym, abyśmy unikali myślenia, że zależą one od ilości wylanego potu i włożonego wysiłku. Wynik jest oparty na posłuszeństwie i często jest czymś znacznie więcej niż to, na co zasługujemy, a czasami jest to mniej niż oczekiwaliśmy. Jego pragnieniem wobec każdego z nas jest, abyśmy porzucili własne wysiłki do zdobycia wyników. Pewnego dnia Jezus zawołał do Piotra z brzegu jeziora i powiedział mu, żeby zarzucił sieci po drugiej stronie łodzi. Był to prosty akt posłuszeństwa, dzięki któremu połów był ogromny, a którego nie byłoby, gdyby nie posłuchał. Zostaliśmy wezwani do pracy: On jest powołany do przynoszenia owoców, On jest krzewem winnym, my jesteśmy pędami winnymi. Owoce w naturalny sposób rodzą się na zdrowym drzewie.
 
Proś Boga jeszcze dziś, aby pokazał ci, kiedy wchodzisz w zmagania, proś, aby pokazał ci, jaka jest różnica między pełnym miłości zaufaniem i posłuszeństwem, a zmaganiem o wynik. Może się okazać całkiem sporym wyzwaniem zrównoważenie tych dwóch w naszej codziennej praktyce zawodowej. Pan chce nam pomóc, abyśmy chodzili w wolności i odpocznieniu.

сайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.