TGIF_06.03.07 Głębokość i szerokość powołnia Bożego

Today God Is First

Logo_TGIF2

Jeśli tedy utrapienie nas spotyka, jest to dla waszego pocieszenia i zbawienia; jeśli zaś pocieszenie, jest to ku waszemu pocieszeniu, którego doświadczacie, gdy w cierpliwości znosicie te same cierpienia, które i my znosimy;
2 Kor. 1:6

„Bóg musi cię bardzo kochać! Nie pozwoliłby na to, aby ktoś przeszedł przez tego rodzaju przeciwności, jakie ty przeżyłeś, gdyby nie było szczególnego powołania na jego życiu”. Takie słowa usłyszałem dwukrotnie od dwóch różnych mentorów, w dwóch różnych przypadkach w ciągu zaledwie trzech lat. Później nauczyłem się następnej związanej z tym prawdy od szanowanego męża Bożego, który mieszka w innym kraju, którego Bóg używa na całym globie: „Głębokość i szerokość doświadczeń twojej wiary jest bezpośrednio proporcjonalna do twojego powołania”. Co mówili ci mężowie Boży?

Opisywali oni proces przygotowania przez który Bóg zabiera każdego z Swoich liderów, gdy planuje użyć ich w szczególny sposób. „Doświadczenie wiary” jest zdarzeniem, czy „duchowym znakiem” na twoim życiu, który mówi: „Tutaj zobaczyłem Boga osobiście działającego w moim życiu”. Jest to niewątpliwy punkt, w którym Bóg objawia ci się osobiście. Dla Mojżesza był to płonący krzak; przejście przez Morze Czerwone czy Rzekę Jordan dla Izraela; spotkanie Jakuba z aniołem. Było to też nakarmienie 5000 przez uczniów – to czas, w którym widzisz Boga twarzą w twarz.

Jeśli Bóg planuje używać cię do działania w życiu wielu innych, możesz spodziewać się tego, że dopuści szczególne doświadczenia wiary do twojego życia, aby zbudować solidny fundament. Na ten fundament będziesz mógł spoglądać, aby zachować wierność Panu w czasach porób. Każdy z nas musi przeżyć osobiste doświadczenia wiary, w których odkrywamy Boga osobiście i dzięki temu idziemy w wierze dalej, bez względu na to, do czego nas Pan powołuje. Czy potrzebne ci jest w tej chwili osobiste doświadczenie wiary? Módl się do Boga, aby objawił ci siebie samego. Pan rozkoszuje się, robiąc to.

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.