Po Miłości poznacie

Daniel Pontious
Przy całym szaleństwie wirującym we współczesnym chrześcijańskim świecie, potrzeba realnego i do precyzyjnego rozeznania jest sprawą najwyższej wagi. Niestety, wielu nie wie w jaki sposób rozróżnić prawdę od błędu, czy też co jest zepsute, a co nie jest.
„…który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i ROZPOZNALI i dokładnie wiedzieli, co jest PRAWDĄ” (1Tym 2:4). W Biblii Warszawskiej jest „doszli do poznania prawdy”.

Z tego powodu wielu, zamiast próbować rozeznawać na własny użytek i szukać Prawdy u Ducha Świętego, jak to powinno mieć miejsce, zwracają się do ludzi i idą za nimi, próbując korzystać z ich zdolności do rozeznawania.

Bóg podnosi Ciało Chrystusa do miejsca, gdzie osobista relacja jest bezwzględną koniecznością! Tak wielu chce  być używanym przez Pana, więcej niż kiedykolwiek dotąd, lecz brak umiejętności słuchania głosu Pana na własny użytek, próbują uzyskać przez namaszczenie  od kogoś innego poprzez przekazania płaszcza czy coś w tym rodzaju, zamiast bezpośrednio od Pana.
Jest to niebezpieczne.

Jeśli osobista relacja z Panem Jezusem jest na właściwym miejscu to On przez Ducha Świętego przekaże swoje namaszczenie, da ci twój własny płaszcz, który będzie doskonale pasował na ciebie. Będzie  pasował do indywidualnego życia.
Wraz z tym Płaszczem przychodzi prawdziwe spełnienie a Królestwo Boże zaczyna działać w twoim życiu. Niemniej, prawdziwe rozeznanie przychodzi przez widzialną obecność Bożej Miłości w tobie.

Gdy trwamy w osobistej relacji z Nim,  w naszych sercach jest rozlana Miłość Boża – ten rodzaj miłości, który nie może być podrobiony przez nieprzyjaciela, nie może być wyprodukowany czy podrobiony przez człowieka, a jej jedynym źródłem, z którego może się pojawić jest Duch Święty.
Wspaniałe dary, cudowne służby, ludzie z wielką charyzmą, to wszystko jest do podrobienia, lecz Miłość (Agape) Boże nie da się podrobić. Dla każdego wierzącego ta miłość jest tym, co prawdziwie wyróżnia, ponieważ gdy jej nie ma to po prostu robi się dużo hałasu (1Kor 13).

Zanim się zdecydujesz czy kogokolwiek naśladować, czy nie, szukaj Miłości (Agape), ponieważ jest to pion do którego wszystko w wierze należy przyrównywać.
Wszystkie dary, moc i służba idą za tą Jedną rzeczą, ponieważ na niej zbudowany jest fundament samego Królestwa, a cokolwiek innego może cię poprowadzić w innym kierunku.

Jeśli mamy mieć wpływ na ten świat wokół nas, na co mamy nadzieję, to pokolenie musi nauczyć się właściwie rozeznawać, a to może się to stać wyłącznie dzięki Relacji Twarzą w Twarz z Jezusem Chrystusem oraz Duchem Świętym.

Bóg jest Miłością (Agape)!

Czy wiesz, kim jesteś???❤❤❤

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.