Podpalenie kościoła baptystów w Jerozolimie

Headline News
Środa, 24 października 2007
Sara Fischer & Michael Schneider 

spalone wnętrze

Nie będzie dzisiaj studium biblijnego w Domu Baptystów (Baptist House) w centralnej Jerozolimie, ponieważ we wtorek późno w nocy budynek został podpalony, co spowodowały ogromne zniszczenia kaplicy, gdzie cztery lokalne zbory spotykały się co tydzień.

„Gdyby to się stało w synagodze za granicą, każdy krzyczałby, że to antysemityzm”
– powiedział Israel Today sąsiad.

W przeciwieństwie do relacji prasowych, Joe Broom, manager Konwencji Baptystów w Izraelu powiedział, że Biblie zostały nietknięte. Broom został wezwany do Domu Baptystów przez sąsiadów, którzy zauważyli płomienie i dym wydobywające się z budynku.

„Sąsiedzi wezwali straż pożarną i gdy ja przyjechałem to były już trzy wozy strażackie. – powiedział Broom Israel Today. – Ogień był już przygaszony do czasu, gdy przyjechałem, lecz nie było widać drugiego końca budynku tak było wypełniony dymem”.


Nabożeństwa w Domu Baptystów zostały odwołane na ten tydzień, dopóki budynek nie zostanie oczyszczony i pomalowany. Broom mówi, że ma nadzieję, że zbory, które korzystały z tego budynku będą w stanie prowadzić nabożeństwa w następnym tygodniu.


Oficjalnie nie ma żadnych podejrzanych podpalenia kościoła, lecz ten budynek ma już swoją historię zniszczeń dokonywanych przez ortodoksyjne anty misjonarskie grupy.

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.