Proroctwo, które się wypełniło

Odpowiadając na wasze pytanie, uważam, że największymi zagrożeniami, z jakimi przyjdzie się skonfrontować w nadchodzącym wieku będą: religia bez Ducha Świętego, chrześcijaństwo bez Chrystusa, przebaczenie bez pokuty, zbawienie bez odnowienia, polityka bez Boga i niebo bez piekła„.

~William Booth (Kaznodzieja baptystyczny z XIX wieku i założyciel Armii Zbawienia)
To było prawdziwe prorocze słowo, w przeciwieństwie do ustalenia daty przez Harolda Camping’a i jego wielomilionowej kampanii.
Miej aspiracje, aby żyć religią pełną Ducha Świętego, demonstrowaną przez miłość do wdów i sierot. Pragnij Chrystusa bardziej niż swojego chrześcijaństwa. Pokutuj i przestań trzymać się bólu, zranień i nieprzebaczenia. Bez zmiany życia nie ma zbawienia… przejść się środkiem kościoła, powiedzieć modlitwę czy podnieść rękę nie kwalifikuje do nieba… tylko Jezus może zaoferować odnowienie, a to wymaga radykalnej przemiany. Królestwo Boże jest większe niż niedzielne nabożeństwo i ma być wprowadzane we wszystkich dziedzinach życia społeczeństwa, nawet na politycznej arenie, lecz przez zmobilizowanie przemienionych agentów… a nie przez prace legislacyjne czy lobowanie konserwatywnych spraw. Istnieją konsekwencje grzechu i nie wolno nam niszczyć duszy ludzkiej mówiąc coś innego. Jest przebaczenie, jest nadzieja, jest niebo dla tych, którzy przyjmują je… lecz nikt nie zostanie do tego zmuszony … zawsze jest to oferowane do wyboru.

Neil

deeo

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *