Skąd wziął się wszechświat? (04)

„Jeśli potrafisz przeczytać to zdanie, ja mogę ci udowodnić, że Bóg istnieje”

Widzisz tego emaila, którego ci wysłałem i który właśnie czytasz? Ten email jest dowodem na istnienie Boga. Taak, wiem, że to brzmi szalenie, lecz nie proszę cię o to, żebyś uwierzył w coś, zanim sam zobaczysz dowody. Wszystko o co proszę to wycofanie się z niewiary, gdy będę pokazywał ci mój dowód. Przekazanie zajmie to tylko minutę, lecz odpowiada na jedno z najważniejszych pytań wszech czasów.

W jaki sposób, zatem, ten email dowodzi istnienia Boga?

E-mail, który czytasz zawiera litery, słowa i zdania. Zawiera pewne wiadomość (przesłanie – przyp.tłum.), które coś znaczy. Jeśli umiesz czytać po polsku to możesz również zrozumieć, co piszę. Potrafisz również wykonać następujące czynności: możesz przeczytać go na monitorze. Możesz wydrukować na drukarce i przeczytać głośno przyjacielowi, który jest w tym samym pokoju. Możesz zadzwonić do niego i przeczytać mu przez telefon. Możesz zachować go jako dokument WORD, możesz też przesłać komuś przez email czy wstawić na strony. Bez względu na to, w jaki sposób skopiujesz czy prześlesz, informacja pozostanie taka sama. Mój email zawiera przesłanie, zawiera informacje w formie języka pisanego. Wiadomość jest zupełnie niezależna od medium, którym się ją przekazuje. Nie jest też materią, nawet pomimo tego, że może być przenoszone przez materię (jak wydruk tego emaila na papierze). Nie jest energią, pomimo że może być przenoszone przy pomocy energii (jak dźwięk mojego głosu). Przesłanie jest niematerialne. Informacja sama w sobie jest unikalnym rodzajem bytu. Może być przechowywana, przesyłana, kopiowana w bardzo wielu formach, lecz jej znaczenie nie zmienia się. To przesłanie może być w języku angielskim, francuskim, czy chińskim, może też być zapisane kodem Morsa. Może przybrać postać zawołań ptaka, może to być internet, telewizja czy radio, komputerowy program, architektoniczny projekt, czy rzeźba w kamieniu. Każda komórka twojego ciała zawiera przesłanie zakodowane w DNA reprezentujące kompletny plan twojej osoby.

OK, a co to ma wspólnego z Bogiem?
To jest bardzo proste. Przesłanie, język czy zakodowana informacja pochodzą WYŁĄCZNIE z umysłu. Umysłu, który zgadza się na jakiś alfabet, znaczenie słów i zdań. Umysł, który wyraża zarówno pragnienie jak i intencje. Bez względu na to czy używam najprostszego z możliwych wyjaśnienia, takiego jak przekazuję ci tutaj, czy też analizujemy język przy pomocy zaawansowanych metod matematycznych i budujemy teorię komunikacji, możemy powiedzieć z bezwzględną pewnością:

Przesłanie, język i zakodowana informacja nigdy nie ma innego źródła pochodzenia jak tylko umysł. Nikt, nigdy nie wyprodukował pojedynczego przykładu przesłania, które nie pochodzi z umysłu
.

Natura potrafi tworzyć fascynujące przykłady ? płatki śniegu, wydmy piaskowe, stalagmity i stalaktyty, tornada i turbulencje oraz różne formacje chmur. Lecz materia nieożywiona nie może stworzyć języka; nie jest w stanie stworzyć kodów. Skały nie myślą i nie mogą mówić, nie mogą tworzyć informacji. Niektórzy wierzą, że życie na tej planecie powstało przypadkiem z „pierwotnej zupy”, pierwszego oceanu, który wyprodukował enzymy i ostatecznie RNA i DNA i prymitywne komórki. Niemniej z tą teorią jest ciągle problem: nie odpowiada na pytanie: 'Skąd pochodziła ta informacja?’ DNA nie jest zwykłą cząsteczką, nie jest też prostym „szablonem”. Tak, zawiera substancje chemiczne i proteiny, lecz te substancje są zorganizowane w formie zawiłego języka, dokładnie w taki sam sposób jak są językami angielski, chiński i HTML. DNA jest czteroliterowym alfabetem i ma strukturę podobną do słów, zdań i paragrafów, ma też precyzyjny system instrukcji oraz system wykrywania błędów i naprawiania ich.

Kogoś, kto mówi, że życie powstało w sposób naturalny, należy zapytać: „Skąd pochodzi ta informacja? Pokaż mi JEDEN przykład języka, który nie pochodzi z umysłu”. Jakkolwiek proste jest to pytanie, osobiście przedstawiam go w czasie publicznych prezentacji i internetowych dyskusji od ponad dwóch lat. Przemawiałem do ponad 50 000 ludzi, włączając w to wrogo nastawione, sceptyczne audytoria, które upierały się przy tym, że życie powstało bez pomocy Bożej.

Lecz, co do jednego, nikt z nich nie był nigdy w stanie wyjaśnić, skąd wzięła się ta informacja. Ta zagadka jest „tak prosta, że dziecko może ją pojąć; i tak skomplikowana, że żaden ateista jej nie może rozwiązać”. Jeśli chcesz posłuchać, lub przeczytać pełną prezentację tego tematu zapraszam na: http://www.cosmicfingerprints.com/ifyoucanreadthis.htm

Wykład na poziomie uniwersyteckim, wersja dla laika, tutaj: http://www.cosmicfingerprints.com/information.htm

Materia i energia muszą skądś pochodzić. Wszyscy się z tym zgadzają, lecz informacja również musi skądś pochodzić! Informacja jest oddzielnym bytem, całkowicie na równi z energią i materią. A informacja może pochodzić wyłącznie z umysłu. Jeśli książki, poematy i telewizyjne pokazy pochodzą z ludzkiej inteligencji, to wszelka ożywiona materia niechybnie pochodzi od superinteligencji.

Każde słowo, które słyszysz, każde zdanie, które wypowiadasz, każdy pies, który szczeka, każda piosenka, którą śpiewasz, każdy email, który czytasz, każdy pakiet informacji, który pędzi przez internet, jest dowodem istnienia Boga, ponieważ informacja i język zawsze zaczynają się w umyśle.

Na Początku było słowo i język.

Na Początku była Informacja.

Gdy rozważamy tajemnicę życia ? skąd ono pochodzi i w jaki sposób ten cud jest możliwy ? czy nie zadajemy równocześnie pytania, dokąd to zmierza i jaki ma cel

Przejdź do cz.5

Z poważaniem.
Perry Marshall
—————————————————————————————————————-
Zalecane do dalszego czytania:

-„If you can read this, I can prove God exists” – listen to my full presentation or read the Executive Summary here:
http://cosmicfingerprints.com/ifyoucanreadthis.htm

-The Atheist’s Riddle: Members of Infidels, the world’s largest atheist discussion board attempt to solve it (for well over a year now!), without success:
http://cosmicfingerprints.com/iidb.htm

-„OK, so then who made God?” and other questions about

information and origins:
http://cosmicfingerprints.com/infotheoryqa.htm

P.S.: Co będzie jutro: powinieneś posłuchać najbardziej fascynującego naukowego wykładu, jaki kiedykolwiek miałem przywilej wysłuchać. Prezentacja, w której twarda nauka i wiara łączą się razem w fascynującą podróż po tym wspaniale zaaranżowanym wszechświecie, który jest naszym domem.

Cosmic Fingerprints, 67 East Algonquin Road, S. Barrington IL 60010 USA

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.