TZ_06.08.08 Bóg polega na nas

Ewangelizacja: Bóg polega na nas.

Tozer A.W.

W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem Jego…Ef. 1:4

Grzech jest chorobą, jest nieprawością, buntem, jest przestępstwem – lecz jest również marnowaniem najbardziej drogocennego ze wszystkich skarbów na ziemi. Mówi się, że człowiek, który umiera bez Chrystusa, jest zgubiony i mało które słowo w j. angielskim lepiej to oddaje. Roztrwonił rzadko spotykaną fortunę i ostatecznie stoi wobec umykającej chwili, rozgląda się wokół, moralny, niepohamowany głupiec, który w jednym akcie przytłaczającej, nieodwracalnej straty stracił swoją duszę, swoje życie, swój pokój, swoja całkowicie tajemniczą osobowość, wszystko co drogie i wieczne!

Och, jak możemy sprawić, aby mężczyźni i kobiety wokół nas zdali sobie sprawę z tego, że Bóg Wszechmogący, przed założeniem świata, pokochał ich, myślał o nich, planował ich odkupienie, zbawienie i przebaczenie?

Chrześcijańscy bracia, dlaczego nie jesteśmy bardziej wierni i poważni w głoszeniu Bożych wielkich, wiecznych spraw?

Jak ten świat wokół nas ma się w ogóle dowiedzieć, że Bóg jest wszystko we wszystkim, jeśli nie nie będziemy wierni w naszym świadczeniu?

W czasie, gdy wszystko na tym świecie wydaje się marnością, Bóg polega na nas, abyśmy ogłaszali, że On jest wielką Rzeczywistością, i że tylko ON może nadać znaczenie wszystkim innym rzeczywistościom.

Tozer A. W. Christ the Eternal Son, 48.

„Przebacz mi, Panie. Obawiam się, że zbyt często zawodzę Ciebie, gdy Ty polegasz na mnie. Użyj mnie dziś jako wiernego sługę. Amen”.

topodin

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.