Nieskuteczne świadectwo

A.W. Tozer

Ewangelizm: Nieprzekonujące świadectwo

My bowiem nie możemy nie mówić o tym, co widzieliśmy i słyszeliśmy – – Dz. 4:20

Jest wśród nas ogromna ilość nieskutecznego chrześcijańskiego   świadectwa. Wiele jest mówione w dobrym zamiarze i jestem   pewien, że są prawdziwe i szczere. Robimy najlepsze, co tylko możliwe   z tego, co mamy, lecz nasze działania obracają się w coś, co   przypomina w najlepszym przypadku sprzedawcę promującego wieczne   pióra. Stara się jak najlepiej przedstawić swój   produkt, lecz jego chętni klienci wiedzą, że tak naprawdę to on i tak uważa, że długopisy są znacznie bardziej praktyczne.

Zbyt   wiele z naszego chrześcijańskiego świadectwa jest nieprzekonujące,   ponieważ nie zostaliśmy przekonani. Jesteśmy nieskuteczni, ponieważ   nie skapitulowaliśmy przed Panem z chwały. To jak prozelici czyniący prozelitów…

Być  może dzieje się tak dlatego, że usiłujemy planować wszystko, jak   powinno się odbywać. Każdy z nas czyta małą książeczkę na temat   świadczenia typu „jak to robić?” usiłuje zrobić to w taki   sposób, jak się nauczył, lecz jest to pobieżne i bez   zaraźliwych składników. Gdyby aniołowie mogli płakać to   musieli by wylewać słone łzy, widząc prozelitę, który nigdy   rzeczywiście nie spotkał Pana, starającego się uczynić innego prozelitę, który również nigdy nie spotka Pana.

Tozer A.W. Faith Beyond Reason, pp. 101-102

– – – – – – –

„Daj   mi dziś mówić, Panie, z obfitości serca napełnionego miłością.   Pozwól mi dziś zobaczyć Cię w taki sposób, abym zakończył tą modlitwę z odnowioną pasją do służenia. Amen.”

комплексная поисковая оптимизация

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.