Zaufanie do łodzi ratunkowej

A.W. Tozer

Ewangelizm: Zaufanie łodzi ratunkowej.

I  wyprowadziwszy ich na zewnątrz, rzekł: Panowie, co mam czynić, abym  był zbawiony? A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom. – Dz. 16:30-31

Istotą  jest całkowite zaufanie osobie Chrystusa. Nikt nie może mieć żadnej  nadziei na wieczne zbawienie poza całkowitym zaufaniem Jezusowi  Chrystusowi i Jego zadośćuczynieniu za człowieka. Prosto mówiąc:  nasz Pan Jezus jest łodzią ratunkową i musimy całkowicie i prawdziwie zaufać tej łodzi.

Powtórzmy,  nasz Pan i Zbawiciel jest liną, dzięki której można uciec z  płonącego budynku. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego – albo ufamy linie, albo zginiemy.

On jest  cudowną tabletką czy lekiem, który uzdrawia wszelkie choroby i słabości, a jeśli nie zgodzimy się przyjąć, umieramy.

On jest  mostem między piekłem a niebem i albo przejdziemy dzięki Jego Łasce  tym mostem na drugi brzeg, albo zostaniemy w piekle.

To są  proste ilustracje, lecz prowadzą one do tego samego wniosku, że  musimy całkowicie zaufać Jezusowi Chrystusowi – absotutnie zaufać Jemu!

Tozer A.W. Who Put Jesus on the Cross?, 52.

– – – – – – – –

„Panie,  pomóż mi wyjaśnić to, gdy dzielę się Ewangelią. Tak wielu  wydaje się upierać przy tym, aby ufać Chrystusowi i dołożyć własne  wysiłki. Dziękuję Ci za ten darmowy dar zbawienia. Amen.”

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.