Wizja dla Izraela 10.04.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO Vision für Israel e.V.

Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de

·  Web: www.VisionfuerIsrael.de


Piątek 10 kwietnia 2009


Pan przechodzić będzie, aby uderzyć Egipcjan. A gdy ujrzy krew na nadprożu i na obu odrzwiach, ominie Pan te drzwi i nie pozwoli niszczycielowi wejść do domów waszych, aby zadać cios.

2 Mojż. 12,23


PESACH 2009 – Święto Paschy zaczęło się w Izraelu o zachodzie słońca w środę 8 kwietnia i zakończy się w środę 15 kwietnia. Rodziny i przyjaciele spotykać się będą w domach, hotelach i salach by razem spożywać coroczną wieczerzę (seder). W taki sposób cały naród razem w piosenkach i opowiadaniach wspominać będzie biblijne historie, jak pod przywództwem Mojżesza zostali uwolnieni z niewoli w Egipcie. Samo uwolnienie poprzedziło dziesięć plag egipskich, a jedynie naród żydowski uratowany został o ile nadproża ich domów pomazane były krwią baranka paschalnego. Podczas tych siedmiu dni jemy wyłącznie niekwaszony chleb (macę). Również wypieki powstają z mąki do macy, mąki ziemniaczanej i kukurydzianej i spożywane w codziennych posiłkach. Wizja dla Izraela i służba Składu Józefa przesyła Wam, naszym przyjaciołom z daleka i bliska, serdeczne pozdrowienia z okazji świąt.


32 RZĄD IZRAELA URZĘDUJE – „Izrael chce pokoju z całym muzułmańskim światem, ale ciągle zagrożony jest muzułmańskimi ekstremistami“, tak premier Netanjahu powiedział kilka godzin po objęciu urzędu we wtorek 31 marca. Netanjahu obiecał, że jego rząd działać będzie na rzecz pokoju ze wszystkimi sąsiadami, i to na trzech poziomach: gospodarczym, politycznym i zabezpieczeń technicznych. Premier dodał, że jego rząd przeciwdziałał będzie „bezprzykładnemu” kryzysowi gospodarczemu, który zagraża egzystencji dziesiątek tysięcy Izraelitów. (Jerusalem Post)


NETANJAHU: ZOSTANIEMY CHYBA ZMUSZENI ZAATAKOWAĆ IRAN
– Premier Benjamin Netanjahu powiedział 31 marca, że jeśli USA nie powstrzyma irańskiego wyścigu do broni atomowej, Izrael może być zmuszony do ataku militarnego na instalacje atomowe w Republice Muzułmańskiej. Powiedział, że ataki prewencyjne przy prawdopodobieństwie zagrożenia jest czymś, czego naród żydowski nauczył się podczas swojej historii, ponieważ ciągle na nowo jego wrogowie dążyli do zniszczenia kraju. Cytował irańskiego prezydenta Ahmadinedżada, który wielokrotnie nawoływał do „starcia Izraela z mapy świata”. Dodatkowo ostatnio jeszcze Ajatollah Ali Khomenei określił Izrael jako „wrzód rakowy“. Politycy, stojący blisko Benjamina Netanjahu są zdania, że decyzja zniszczenia instalacji atomowych już zapadła. (Haaretz)


W owym dniu będę dążył do tego, aby zniszczyć wszystkie narody, które wyruszyły przeciwko Jeruzalemowi.“ -Zacharjasz 12,9


LIEBERMANN: ANNAPOLIS NIE JEST OBOWIĄZKIEM IZRAELA
– Nowy izraelski minister spraw zagranicznych Viktor Liebermann objął swój urząd 1 kwietnia i od razu oświadczył, że wprawdzie Izrael czuje się zobowiązany we wszystkich aspektach planu pokojowego (mapa drogowa), to jednak w przypadku ustaleń z Annapolis tak nie jest. Podniósł fakt, że państwo żydowskie popiera plan pokojowy z 2002 roku, ale nie plan z 2007 roku wypracowany w Annapolis. „Nie zgodzimy się po prostu przeskoczyć wszystkie pozostałe warunki i przejść do ostatniego punktu, w którym będziemy pertraktować status końcowy”. Powiedział poza tym, że porozumienie zawierać musi zniszczenie infrastruktury terrorystycznej oraz powstanie rządu zdolnego do rządzenia. (Jerusalem Post)


ARABSKI SZCZYT W KATARZE: DEMONSTRACJA SŁABOŚCI
– Coroczne spotkanie najwyższych przedstawicieli arabskich narodów świata, który akurat odbył się w Doha, mógł być spotkaniem pojednania. Zamiast tego ujawnił on głębokie podziały w świecie arabskim. Miał trwać od 30 do 31 marca, a zamiast tego skończył się już po pierwszym dniu. Uczestnicy zrozumieli, że nie osiągną żadnego porozumienia. Poglądy tak diametralnie różniły się, że nie było nadziei na konsensus. W komunikacie końcowym pojawiła się zaledwie pusta mowa, jedynie w paru punktach była zgoda; najważniejszych punktów dyskusji nawet nie poruszano. Jednym z tych najważniejszych spraw było atomowe zagrożenie państw arabskich przez Iran. (Jerusalem Post)


Wzburzyły się narody, zachwiały się królestwa, Odezwał się głosem swoim, i rozpłynęła się ziemia– Psalm 46,6


PIERWSZE POSIEDZENIE GABINETU: BENJAMIN NETANJAHU PODKREŚLA POKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO – Premier Benjamin Netanjahu w niedzielę 5 kwietnia otworzył pierwsze posiedzenie swojego rządu i podkreślił przy tym, że pokój i bezpieczeństwo będzie na pierwszym miejscu wśród zadań rządu. Swój zespół określił jako team jedności. Już podczas jego tworzenia miał świadomość jaka odpowiedzialność będzie na nim ciążyć i jak pilne jest znalezienie szybkiego rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa, gospodarki i spraw socjalnych. (Jerusalem Post) 
Proszę módlcie się o nowy rząd w Izraelu. Oby prowadził kraj w integralności i mądrości.


Kto sprawiedliwie panuje nad ludźmi, Kto panuje w bojaźni Bożej, Jest jak brzask poranku, gdy słońce poranne wschodzi na bezchmurnym niebie, Jak deszcz, który sprawia, że ruń wychodzi z ziemi”.– 2. Samuela 23,4


MINISTER Z LIKUDU: SZYBKA REAKCJA NA WYSTRZELENIE RAKIETY W KOREI PÓŁNOCNEJ
– Korea Północna wystrzeliła w tym tygodniu rakietę dalekiego zasięgu. Zarówno USA jak i Korea Południowa określiła to wydarzenie jako „prowokację”.
Izraelski minister rozwoju regionalnego Silvan Shalom wezwał przy tym do reakcji wobec Korei Północnej na szerokim froncie, ponieważ „Iran i jemu podobni czekają tylko by zobaczyć jak USA i reszta świata zareaguje.” Shalom wyraził pogląd, że wystrzelenie rakiety pogrzebało stabilność; „sankcje które teraz należy nałożyć muszą być odpowiednio dotkliwe.“ (Ynet)


BEDUINKA CHCIAŁA ZEMSTY ZA OPERACJĘ W GAZIE
– 16 letnia beduinka, która w czasie weekendu podczas strzelaniny z policją graniczną na pustyni Negev została zastrzelona, miała zamiar zemścić się za operację „Płynny ołów“, którą Izrael przeprowadził w styczniu. Dziewczynka w sobotnie popołudnie otworzyła ogień do policji granicznej i została szybko zastrzelona. Później policja poinformowała, że znalazła notatnik dziewczynki, w którym napisała, że chce zostać bohaterem i ma zamiar swoimi strzałami pomścić przestępstwa rzekomo popełnione przez izraelską armię wobec arabskich mieszkańców Gazy. (Haaretz)


„Ojcze, przebacz im bo nie wiedzą co czynią“ – Łukasz 23,34.


TAJNE SŁUŻBY: NOWA TERRORYSTYCZNA AKTYWNOŚĆ FATAHU
– Eksperci obronności mówią, że są zaniepokojeni wzrastającą aktywnością militarną ugrupowań blisko Fatahu; znowu zdarzają się ataki na Żydów w Samarii i Judei. Przed dwoma laty Fatah nieco zmniejszył ilość ataków na Izrael. Wywiad informuje jednak, że terroryści z Fatahu planują i przeprowadzają nowe akty terroru przeciw państwu żydowskiemu. Ten trend pokazuje, że przewodniczący PA Mahmud Abbas prawdopodobnie stracił na znaczeniu. (Ynet)


ROZMOWY HAMASU Z FATAHEM ZERWANE
– W poprzednim tygodniu rozmowy Fatahu z Hamasem znowu zostały przerwane.
Egipt chciał odgrywać rolę pośrednika. Nie udało się znaleźć wspólnego mianownika. Co zdenerwowało przedstawiciela Egiptu. Obie grupy terrorystyczne w przeszłości już rozmawiały i miały nadzieję na powstanie rządu jedności z udziałem Hamasu i Fatahu, które kontrolują większość Judei, Samarii i Gazy. Dopiero walki w Gazie doprowadziły do poróżnienia obu grup. Wcześniejsze rozmowy też zresztą były bez końcowego efektu. (INN)


Proszę módlcie się przeciw wszelkim politycznym związkom Fatahu z Hamasem. Hamas oficjalnie deklaruje chęć zniszczenia państwa Żydów. Fatah wprawdzie deklaruje się jako partner do rozmów pokojowych, to jednak sprytnie maskuje swoją nienawiść do Żydów i Izraela jak również w dłuższej perspektywie wyraża nadzieję na zniszczenie państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie.


REKORDOWE BEZROBOCIE W IZRAELU
– statystyki ministerstwa pracy pokazują, że w marcu bez pracy było 20.072 osób, bo tyle zwróciło się o pomoc do ministerstwa. W lutym ilość ta wynosiła 17.380 osób. A w styczniu 19.719. To najgorsze wyniki w Izraelu od lat. (Ynet)


ODPOWIEDZMY NA WYZWANIA W TRUDNYCH CZASACH – Zakres biedy nadal się rozszerza w Żydowskim państwie i rzadko kiedy zapotrzebowanie na hojność było tak duże jak jest obecnie. Wizja dla Izraela przekazuje środki medyczne szpitalom na południu kraju i pomaga rodzinom, które cierpią na trwający konflikt w Gazie. Proszę pomóżcie nam nadal pomagać ofiarom terroru, całym rodzinom, które cierpią niedostatek, starszym ludziom i wszystkim potrzebującym w Izraelu.

ENGLISH NEWS
Jeśli znacie angielski zajrzyjcie na strony
http://www.jnnnews.com
Tam też znajdziecie linki do informacji po hiszpańsku, holendersku, polsku a teraz też po rosyjsku.


Dziękujemy za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI


Tłum. za zgodą niem. VfI – MWN

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.