Wizja dla Izraela_20.04.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 20 kwietnia 2012

Trwajcie gorliwie na modlitwie, czuwając na niej wśród dziękczynienia Módlcie się jednocześnie i za nas, aby Bóg otworzył nam podwoje /dla/ słowa, dla wypowiedzenia tajemnicy – Chrystusa, za co też jestem do tej pory więźniem”– Kolosan 4,2-3

CHRZEŚCIJANIE W PÓŁNOCNYM SUDANIE MAJĄ ZOSTAĆ MUZUŁMANAMI, INACZEJ ZOSTANĄ WYDALENI – Chrześcijanie, którzy mieszkali w Sudanie Południowym mieli czas do niedzieli Wielkanocnej, żeby albo zarejestrować się jako „nowy” obywatel Sudanu Północnego, albo zostać deportowanym. Istnieją obawy, że nowe dekrety posłużą Północnemu Sudanowi do pozbycia się chrześcijan; tak stwierdzili niektórzy z czołowych przedstawicieli kościoła. Ponad 500.000 mieszkańców pochodzi z południa, ale od dziesiątek lat mieszkają w północnej części kraju, a niektórzy się tam nawet urodzili, teraz od 8 kwietnia są obywatelami zagranicznymi. (Republika Sudanu Południowego, państwo w Afryce jest od 9 lipca 2011 niepodległym krajem; teren ten od 1972r. do 1983r. a potem od 2005r. do 2011r. był regionem autonomicznym w ramach Sudanu). Chrześcijańscy przywódcy twierdzą, że media w Północnym Sudanie podżegają do nienawiści przeciw innym grupom etnicznym z południa, a większość z nich to chrześcijanie. Określani oni są jako „narośla rakowe na ciele Sudanu, kraju Arabów i islamu”; od rządu wymaga się by ich deportował. Ahmed Abbas gubernator Stanu Sennar w środkowej części Sudanu Północnego zapowiedział, że południowych Sudańczyków będzie wyganiał ze swojego stanu „bez wyrzutów sumienia”. Sudański prezydent Omar al-Bashir  obiecał, że nowy Sudan będzie rządzony według najbardziej krwawych przepisów szariatu. Do 8 kwietnia sudańska armia zniszczyła 10 kościołów, 73 wsie i 48 szkół,, co spowodowało eksodus 185.000 ludzi do Sudanu Południowego, Etiopii i innych krajów nad Niebieskim Nilem. Według ONZ konflikt uczynił z 400.000 ludzi uchodźców, niektórym z nich grozi śmierć głodowa.   (CDN, Wikipedia)  Błogosławieni jesteście, gdy  wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie…“ – Mateusz 5,11-12

IRAN NADAL GROZI  BOMBARDOWANI EM SWOICH MIASTECZEK – W opublikowanym 30 marca raporcie, podano, że kolejnemu kościołowi Teheran polecił nabożeństwa odprawiać po Persku, to znaczy w urzędowym języku państwa, w przeciwnym razie zostaną one „zbombardowane”. Zgodnie z ostrzeżeniem dotyczy to kościoła armeńsko-anglikańskiego, któremu „wypowiedziano” dotychczasowe formy działania. Nieoficjalnie zagrożono, że kościół zostanie zbombardowany „jak to codziennie dzieje się w Iraku” jeżeli ostrzeżenie to zostanie zignorowane. Najnowsze pogróżki nadeszły po poleceniu jakie otrzymały protestancki zbór Emanuel i ewangelicki kościół Sw. Piotra, by nie odprawiać w piątki nabożeństw po Persku. W Iranie piątek odpowiada naszemu weekendow,i a niedziela jest normalnym dniem roboczym. „Islamskim urzędnikom wydaje sią, że zatrzymają gwałtowny i w jasny sposób niebezpieczne rozszerzanie się chrześcijaństwa w śród mas, które żyją pod jarzmem” – dało się przeczytać w artykule opublikowanym przez  persko-chrześcijańskiej agencji informacyjnej („Farsi Christian News Network“). Siły policyjne łapią chrześcijan w całym kraju od ostatniego Bożego Narodzenia. W niedzielę Wielkanocną przed sądem miało stanąć dwunastu chrześcijan ponieważ nie poddały się zarządzeniu; już w poprzednim roku stali przed sądem za to samo „przestępstwo” (Worthy News).

CHRZEŚCIJAŃSTWO EKSPLODUJE W IRANIE – Iran znajduje się na piątym miejscu listy 50 najbardziej represyjnych krajów prześladujących chrześcijan. Jednak mimo postępowania rządu przeciw chrześcijanom, którzy żyją w tym przeważnie muzułmańskim kraju, ilość muzułmanów którzy przechodzą na chrześcijaństwo wzrasta z siłą eksplozji, jak donosi organizacja „Open Doors” z USA. Mówi się wręcz o chrześcijańskim przebudzeniu, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Częścią tego przebudzenia są kościoły domowe, które organizują liczne tajne spotkania. Ilość chrześcijan rośnie w każdym regionie, ale najwięcej w dużych miastach. Przed 40 laty żyło w Iranie szacunkowo 200 chrześcijan z muzułmańskim pochodzeniem (których określa się jako „Muslim Background Believers“ lubr MBBs). Obecnie ich ilość szacuje się na  370.000. W Iranie istnieją tradycyjnie także kościoły armeńskie i asyryjskie z 80.000 członków. W kolejnej edycji raportu „Open Doors” (update) podaje się, że irański pastor Josef Nadarkhani, który miał zostać stracony odmówił wyrzeczenia się wiary w Jezusa i konwersji na islam – jeszcze 2 kwietnia żył, „dzięki mocy Jezusa Chrystusa i modlitwom” jak stwierdził jeden z przedstawicieli, który mu pomaga (Open Door).  Proszę módlcie się gorąco nadal o uwolnienie Josefa Nadarkhaniego oraz o ochronę i zaopatrzenie dla jego żony i całej rodziny. Módlcie się o przebudzenie w Iranie. Pan obiecał: „zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą” – Mateusz  16,18.

NAJWYŻSZY MUFTI ARABII SAUDYJSKIEJ WZYWA DO ZNISZCZENIA KOŚCIOŁÓW W CAŁYM REGIONIE – Wielki mufti Arabii Saudyjskiej,  który nazywa się najwyższym islamskim uczonym w piśmie, wyjaśnił, że jest „konieczne zburzyć wszystkie kościoły w regionie”, przez co wszystkie budynki chrześcijan na całym obszarze Półwyspu Arabskiego potencjalnie są zagrożone. Ponieważ chrześcijaństwo w Arabii Saudyjskiej jest nielegalne a kościoły nie egzystują wykładnia kleryków dotyczy oczywiście kościołów w innych krajach w tym w Jemenie, Bahrajnie, Katarze, Omanie i ZEA oraz w Kuwejcie. Podczas objaśnienia mufti powołał się na słowa proroka Mahometa, który na łożu śmierci miał powiedzieć „na półwyspie arabskim nie mogą istnieć dwie religie”. To wykładają niektórzy muzułmanie w ten sposób, że chrześcijaństwo ma zostać wyeliminowane. I chociaż w Arabii Saudyjskiej nabożeństwa są zabronione istnieje jednak bardzo małpa mniejszość chrześcijańska .Według szacunków w roku 2008 żyło tam 800.000 katolików. Kraj zabronił funkcjonowania domów modlitw innych niż muzułmańskie, przez co chrześcijanie spotykający się prywatnie ryzykują aresztowania. Na różne spotkania domowe były już naloty (New American, INN).

BISKUPI POTĘPIAJĄ FATWĘ W SPRAWIE ZNISZCZENIA ZBORÓW W ARABII SAUDYJSKIEJ – Biskupi z Austrii, Niemiec i Rosji potępili Wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej z powodu jego dekretu zniszczenia wszystkich kościołów na Półwyspie Arabskim.  W osobnym wyjaśnieniu, który ukazał się z końcem marca, biskupi z Niemic i Austrii krytykują w najostrzejszej formie Abdulaziza Al al-Shakiha. Dekret spowoduje problemy dla milionów robotników z innych krajów zabierając im w nieakceptowalny sposób prawa ludzkie do wyboru i praktykowania wybranej przez siebie religii. Organizacje obserwujące islam wskazują, że żadne zachodnie media w zadziwiający sposób nie odpowiedziały na słowa islamskich kleryków. Raymond Ibrahim z Grupy Obserwującej Dżihad (Jihad Watch), powiedział: „W sytuacji histerii jaka panuje na Zachodzie kiedy obrazi się jakąś nieistotną osobę w Islamie, proszą sobie wyobrazić co by się stało gdyby chrześcijański odpowiednik muftiego wyjaśniłby, że wszystkie meczety we Włoszech mają być zniszczone. Proszą sobie wyobrazić ogromną panikę w zachodnich mediach, jaka by wybuchła i jak wszyscy razem głośno wołaliby „nietolerancja” i „fanatycy” i żądali przeprosin o ile nie dymisji i jak wrażliwi politycy kręcąc swoimi pierścieniami cieszyli się, że nie doszło do czegoś jeszcze gorszego”  (BosNews, Jihad Watch).

PROJEKT ROZDAWANIA BEZPŁATNYCH EGZEMPLARZY KORANU WYWOŁAŁ GŁOŚNE PROTESTY W NIEMCZECH – inicjatywa rozdania 25 milionów egzemplarzy koranu wywołała zastanowienie nie tylko u polityków CDU/CSU ale i u muzułmanów. Przewodniczący frakcji CDU/CSU w Bundestagu Volker Kauder ostro skrytykował inicjatywę; wierzy on, że projekt jest utajnioną próbą rekrutowania wojowników dżihadu. Centralna Rada Muzułmanów także potępiła tę próbę, ponieważ ta akcja promocyjna „świętego tekstu” potraktowana została jak promocja jakiejś broszury. Wydawnictwo współpracujące z salafistami zatrzymało akcję, by przemyśleć swoją współpracę z tą grupą (Fox News).  Proszę módlcie się by ta niebezpieczna inicjhatywa został całkowicie zablokowana i udaremniona. 

ORTODOKSYJNI CHRZEŚCIJANIE ŚWIĘTUJĄ W JEROZOLIMIE – Tysiące ortodoksyjnych pielgrzymów spotkało się w ostatnią niedzielę w Jerozolimie, by świętować rytuał ze świecami przypominającymi zmartwychwstanie Jeszui.  (Ortodoksyjni chrześcijanie świętują dwa tygodnie po nas). Pielgrzymi zebrali się w Kościele Grobu. Podczas tego święta które odbywa się co roku, kilku najwyższych rangą kleryków ortodoksyjnych udało się do pomieszczenia uważanego za grób Pański. Po jakimś czasie wychodzą  ze świecami które zapalają „święty ogień”, który w cudowny sposób posłany został przez anioła z nieba. Szczegóły co do pochodzenia ognia strzeżone są jak wielka tajemnica.

ZAUWAŻCIENastępne Święto Namiotów odbędzie się w Izraelu od 2 do 4 października 2012 roku. Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.06.2012r. pod tytułem Podróż do czterech mórz.

PROSZĘ POMÓŻCIEVision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

topodin

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.