Codzienne rozważania_19.04.2012

Jak głupi możecie być? Dlaczego, po tym, gdy zaczęliście swoje chrześcijańskie życie w Duchu, usiłujecie teraz stać się doskonali przy pomocy swoich własnych, ludzkich starań?” (Gal. 3:3 NLT).

Wiecie o czym jest List do Galacjan i znacie te dwa sławne słowa: Wolność – „Stójcie więc niezachwianie w tej wolności, do której Chrystus was wyswobodził i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli” (Gal.4:1 A.V.) oraz synostwo. Nie służalczość, nie niewola, lecz synostwo: wolność synów.  Są to dwa wspaniałe wyrazy tego Listu, jakie więc były śmiertelne więzy w Galacji? Tymi śmiertelnymi więzami były: tradycja, legalizm i temu podobne rzeczy. Wiecie, drodzy przyjaciele, bardzo ławo jest być związanym przez te grobowe ubrania!

Nieustanny zagrożeniem trwającym przez wszystkie wieki jest skrystalizowanie się chrześcijaństwa do czegoś stałego, trwałego. Masz trochę światła, trochę objawienia, trochę zanurzenia w prawdzie, ot, fragmencik jej i bardzo szybko zaczynasz kształtować to na stały system i wyznaczać jako granicę, mówiąc, że tak właśnie ludzie mają wierzyć, muszą dojść do tego horyzontu i dokładnie tak muszą się zachowywać. Ponownie staje się to systemem: „To musisz,…. tego nie musisz” i nie ma już różnicy między tym, a Starym Testamentem: „Będziesz… Nie będziesz”. Chrześcijaństwo poddało się temu zagrożeniu i ciągle to robi, ograniczając to objawienie, pomniejszając wielkość Chrystusa, krystalizując tą prawdę do czegoś stałego i trwałego: „W taki sposób….” a znaczenie tego jest następujące: „Tak jest ostatecznie”. Kiedy teraz przyjrzysz się temu, co się działo, gdy przyszedł Duch Święty, jak to mamy zapisane w Księdze Dziejów, jedyne, czego ci starzy żydowscy uczniowie doświadczyli, było cudownym wyzwoleniem z więzów Judaizmu i to, jak Duch Święty działał całkowicie przeciwko każdej stałej barierze!

T. Austin-Sparks from: “Loose Him, and Let Him Go”

_________________________________________________________________

18 kwietnia | 20 kwietnia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *