Wizja dla Izraela_02.07.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Zmęczonemu daje siłę, a bezsilnemu moc w obfitości” (Iz. 40,29).

TERMINY SĄDOWE DLA „SYNA HAMASU” – Były szpieg Shin Bet i autor „Syna Hamasu”, Mosab Hassan Yousef, musiał stawić się w tym tygodniu przed sądem w San Diego. Sprawa dotyczy deportacji. Yousef jest pierworodnym synem założyciela terrorystycznego Hamasu, który kontroluje rejon Gazy. Jednak jego wyznanie nawrócenia się na chrześcijaństwo i publiczne poparcie dla Izraela spowodowało, że stał się zdrajcą w oczach swoich rodaków. Po publikacji jego książki „Syn Hamasu” boi się o swoje życie gdyby musiał wracać do Judei i Samarii. Wyznał w niej, że 10 lat współpracował z Izraelem. (Arutz 7) Proszę módlcie się o ochronę dla Yousefa. Uzupełnienie: aby Mosab Yousef, który pracował dla wywiadu izraelskiego otrzymał azyl w USA szef wywiadu Izraela Gonen Ben-Itzhak ujawnił swoje dane osobowe by móc zeznawać w sądzie amerykańskim, bez czego byłoby to niemożliwe. W ten sposób Izrael wyraża swoje podziękowania dla syna Hamasu. (nai-israel.com)

PRACOWNICY AMBASADY USA POWINNI UNIKAĆ ULIC OTWARTYCH DLA ARABÓW – Jest kolejny dowód kpiny tzw. międzynarodowych grup nacisku na Izraela, który miałby stępić środki bezpieczeństwa wobec Arabów tzw. palestyńskich. W tym tygodniu amerykańska ambasada w Tel Avivie poinstruowała swoich pracowników, by nocą unikali autostrady Tel Aviv-Jerozolima. A 433 została niedawno otwarta dla Arabów; do 2002 roku była miejscem wielu krwawych zamachów. Wtedy aparat bezpieczeństwa Izraela zakazał używania tej drogi wszystkim Arabom tzw. palestyńskich. Na początku tego roku lewicowi aktywiści zwiększyli swoje naciski na Amerykanów by Izrael ułatwił warunki życia Arabów. Swoją petycją do Sądu Najwyższego w Izraelu zwojowali otwarcie autostrady. Izraelici, którzy jeżdżą po niej regularnie, argumentują, że jest nie w porządku by narażać ich życie tylko po to by Arabowie mieli parę minut mniej do pracy czy do domu. Także funkcjonariusze bezpieczeństwa zabraniają premierowi Benjaminowi Netanjahu korzystania z tej drogi. W te kilka tygodni od jej otwarcia kierowcy izraelscy byli już nieraz obrzucani kamieniami. (Israel Today)

TURCJA ZABRANIA UŻYWANIA SWOJEJ PRZESTRZENI POWIETRZNEJ – Turcja odmówiła Izraelskiemu lotnictwu użycia swojej przestrzeni powietrznej – to kolejny dowód na zwiększające się coraz bardziej napięcie między tymi dwoma krajami. Stosunki między Turcją i Izraelem, które tradycyjnie były pozytywne, pogarszają się od dwóch już lat a po wypadku z flotyllą pogorszyły się ekstremalnie. Raid zorganizowała grupa IHH stojąca w związkach z terrorystami. Ankara odwołała swojego ambasadora w Izraelu i powiadomiła, że nie zamierza go znów wysłać, chyba że Izrael przeprosi za atak i zwróci skonfiskowane statki, zgodzi się z raportem komisji międzynarodowej i zapłaci rodzinom ofiar odszkodowania. Faktem jest, że Izrael ostrzegał statki, że drogi wodne w okolicach Gazy są zamknięte. Pozy tym siły zbrojne Izraela IDF znalazły na statku Mavi Marmara arsenał broni. Ze znajdującej się tam broni atakowani byli izraelscy żołnierze. Przywódcy flotylli sami przyznali, że planowali użycia przemocy. Tureccy mocodawcy flotylli zamierzali przełamać blokadę siłą a niedawno jeszcze w akcie wdzięczności wywieszali nazistowskie flagi. Wprawdzie Turcja nie była sojusznikiem Hitlera ale utrzymywała ważne stosunki handlowe, które pozwalały niemieckim nazistom importowanie ważnych surowców. (INN) „Oskarżają mnie za miłość moją, Chociaż ja się za nich modlę.“ – Psalm 109,4

TERRORYŚCI ZNÓW ZAATAKOWALI KOLONIE LETNIE ONZ W GAZIE – Dopiero co w maju zamaskowani terroryści podłożyli ogień pod sponsorowanym przez ONZ obozem dla dzieci – i to dwie godziny przed jego otwarciem. W ten poniedziałek obóz napadła grupa 25 zamaskowanych napastników by podpalić kolejny obiekt ONZ. Obóz ten utworzony został przez UNRWA (Organizacja pomocowa ONZ dla „uchodźców palestyńskich” na Bliskim Wschodzie). Świadkowie zeznają, że strażnicy zostali związani zanim podłożone ogień. Oficjalnie podano, że obóz dla dzieci zaraz zostanie odbudowany; letnie zawody organizacji 1200 ośrodków z 250.000 dzieci z Gazy nie zostały jednak odwołane (CNN).

STRACH PRZED ZAMACHAMI BOMBOWYMI HISB-ALLAHU W USA – Republikański kongresmen w USA ostrzegł, że terroryści Hisb-Allahu, którzy współpracują z kartelami narkotykowymi w Meksyku planują dokonywać ataków bombowych na urzędników granicznych jak w Izraelu. Sue Myrick z Północnej Karoliny wzywa do utworzenia grupy roboczej, która by informowała służby graniczne Meksyku i USA o miejscu przebywania terrorystów Hisb-Allahu i ich aktywnościach w kontaktach z bandami karteli narkotykowych. Myric ostrzegł także, że USA musi liczyć się z budową tuneli przez terrorystów, jak miało to miejsce przed 2006 rokiem kiedy to Hisb-Allah budował i używał przeciw Izraelowi tunele podczas drugiej wojny libańskiej. Teren między Ameryką i Meksykiem jest podobny do terenu wokół granicy Izraela z Libanem. Senator napisał: „Hisb-Allah ma duże doświadczenie w budowaniu tuneli. Izrael odkrywał coraz to nowe tunele, które Hisb-Allah drążył w stronę Izraela. Niektóre z nich były wystarczająco duże, by zmieściły się w nich całe ciężarówki.” Tajne służby sugerują, że kartele narkotykowe korzystają z doświadczenia Hisb-Allahu by ich drążenie było bardziej „profesjonalne” (INN).

850 ORTODOKSYJNYCH RABINÓW PRZECIW KANDYDATOM OBAMY – Związek Rabinów Ameryki, który reprezentuje 850 ortodoksyjnych rabinów ostro skrytykował proponowaną przez Obamę kandydaturę Eleny Kagan na sędziego sądu najwyższego. Rabin Jehuda Levin wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia swoje stanowisko: „Pani Kagan nie nadaje się do sądu najwyższego, ani do żadnego innego. Przyglądając się drodze zawodowej Pani Kagan – w tematach jak aborcja na życzenie czy aż do porodu, jej radykalne stanowisko wobec homoseksualistów, czy jej nastawienie przeciw biblijnej instytucji rodziny – staje się jasne, że będzie dążyła do dalszego przyspieszeni i tak szybko spadających wartości moralnych i ich osuwania się w kierunku Sodomy i Gomory”. Levin powiedział, że jego koledzy o setki tysięcy ortodoksyjnych Żydów są oburzeni kandydatką Obamy (INN). „A to wiedz, że w dniach ostatecznych nastaną trudne czasy: Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bluźnierczy, rodzicom nieposłuszni, niewdzięczni, bezbożni, bez serca, nieprzejednani, przewrotni, niepowściągliwi, okrutni, nie miłujący tego, co dobre, zdradzieccy, zuchwali, nadęci, miłujący więcej rozkosze niż Boga, którzy przybierają pozór pobożności, podczas gdy życie ich jest zaprzeczeniem jej mocy; również tych się wystrzegaj„. – 2. Tymoteusz 3,1-5

GENERYKI DOPUSZCZONE – Izraelski koncern farmaceutyczny Teva Pharmaceuticals odniósł w tym tygodniu dwa zwycięstwa. Amerykańska agencja federalna do spraw żywności i leków (FDA) zgodziła się na sprzedaż Arimidexu w USA. Jest to produkt generyczny (identyczny z oryginałem) AstryZenecki, który stosuje się do leczenia raka piersi po menopauzie. FDA dopuściła także do obrotu Venlafaxine HC1 ER. Jest to produkt podobny do markowego Effexor XR. Antydepresyjnym Effexem leczy się stany lękowe, ataki paniki i depresję (INN).

NOWY HIT DLA „PALESTYŃSKICH” DZIECI – Arabski chór przez YouTuba znalazł światową publikę. W piosence śpiewa się: „Kiedy umrzemy jak męczennicy wejdziemy do nieba”. Według grupy monitorującej Internet pod względem terrorystycznym (IPT) piosenka na arabskich stronach ale i na całym świecie stała się przebojem. Chór natychmiast został ulubieńcem Arabów. Dziennikarka Fawzia Nasir al-Naeem napisała, że Chór Ptaki Nieba jest najbardziej znanym chórem w arabskim świecie. Nawet w Kanadzie i Wielkiej Brytanii cieszy się popularnością. Dodała, że chór jest skutkiem nowej fali ideologicznego wpływu na młodzież wywieranej przez islamski dżihad, który chce przedstawić się jako życzliwy dzieciom. (Haaretz) Proszę módlcie się o te i inne dzieci ze społeczeństw islamskich, które podbudzane są do zabijania niewinnych ludzi, co jest częścią ich religii. Proszę módlcie się by Bóg nawiedził je w ponadnaturalny sposób w snach czy wizjach, żeby odeszły od swojego tragicznego losu.

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *