Wizja dla Izraela_04.09.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael


ŹRÓDŁO
: Vision für Israel e.V.

Tel. (D) 089-566 595  ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de
Web:
www.VisionfuerIsrael.de


Piątek,  4 września 2009


Bóg jest ucieczką i siłą naszą, Pomocą w utrapieniach najpewniejszą.”
Psalm 56,1

OLMERT JAKO PIERWSZY PREMIER OTRZYMA ZARZUTY: Po raz pierwszy raz historii państwa Izrael osoba, która piastowała urząd premiera zasiądzie na ławie oskarżonych.  Prokurator przedstawił w niedzielę byłemu premierowi Ehudowi Olmertowi całą listę zarzutów w tym korupcję, poświadczenie nieprawdy, fałszowania dokumentów i oszustwa podatkowe. Według aktu oskarżenia Olmert wykorzystywał swoje stanowisko „do systematycznego czerpania korzyści finansowych… w różny sposób i z różnych źródeł…niezgodnie z prawem, normami i regułami obowiązującymi ministra na służbie publicznej.”
(Ha’aretz) 
Kto postępuje nienagannie, postępuje bezpiecznie; kto zaś chodzi krętymi drogami, będzie szybko ujawniony.
Przysłów 10:9

TYLKO 4% IZRAELSKICH ŻYDÓW UWAŻA OBAMĘ ZA PROIZRAELSKIEGO: Liczba Izraelczyków, którzy uważają politykę prezydenta Obamy jako proizraelską spadła do 4% w porównaniu do 6% w czerwcu; takie są wyniki ankiety przeprowadzonej przez Smith Research. Pięćdziesiąt procent Izraelitów postrzega Obamę za bardziej pro arabskiego niż proizraelskiego podczas gdy 35% uważa go za neutralnego a 10% odmówiło podania opinii. (J.Post)

IZRAEL: ONZ NIE UJAWNIA SZCZEGÓŁÓW IRAŃSKIEGO PROGRAMU ATOMOWEGO: Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie w nawiązaniu do nie publikowanych dokumentów Międzynarodowej Agencji Atomowej zbieranych w sprawie irańskiego programu atomowego. Oświadczenie stwierdza, że raport IAEA nie odzwierciedla wysiłków Iranu podejmowanych dla rozwoju programu militarnego. Izrael oczekuje, że społeczność międzynarodowa „podejmie szybko znaczące kroki by zastopować program broni atomowych”. (AP)

IDF BOMBARDUJE TUNELE W PÓŁNOCNEJ GAZIE: Izraelskie lotnictwo w niedzielę zbombardowało tunele w strefie Gazy. Rzecznik Izraelskich Sił Obrony powiedział, że tunele budowane były w budynkach położonych mniej niż milę od płotu granicznego a używane były do infiltracji Izraela przez terrorystów i prowadzenia ataków na cele cywilne lub wojskowe. Nie podano informacji o stratach. Atak był również odpowiedzią na odpalenie rakiet Kassam w sobotę z Gazy, które trafiły w miejsca niezamieszkałe, nie było więc strat i ofiar. (Ynet)

KOLEJNE AKTY PRZEMOCY W SOBOTĘ W JEROZOLIMIE: Społeczność Żydów ortodoksyjnych (Heredi) znów protestowała przeciw otwarciu parkingu w Jerozolimie w szabat i tym razem protesty były bardzo burzliwe. Młody ortodoks biegał po samochodach, sześciu policjantów zostało rannych, zatrzymano 16 demonstrantów. Setki ultraortodoksyjnych Zadów blokowało okoliczne ulice i ścierało się z siłami policji, rzucając jajkami i butelkami z plastiku. Komisarz Dudi Cohen powiedział w niedzielę że nie będzie patrzył przez palce na sytuację i że nie będzie żadnej tolerancji wobec „kręgów nazistowskich i bicia policjantów.” (Ynet)
Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi,za królów i za wszystkich przełożonych, abyśmy ciche i spokojne życie wiedli we wszelkiej pobożności i uczciwości.
1Tym 2:1-2

NETANJYAHU: DYSKRYMINACJA UCZNIÓW POCHODZĄCYCH Z ETIOPII JEST ATAKIEM NA IZRAELSKĄ MORALNOŚĆ: Premier Netanjahu powiedział w niedzielę, że nie zapisywanie do religijnej szkoły w Petah Tikva jest atakiem na izraelską moralność. Trzy prywatne szkoły ortodoksyjne w Petah Tikva nie zapisały 100 uczniów etiopskiego pochodzenia. W ostatnim tygodniu minister edukacji zagroził wstrzymaniem publicznego finansowania dla szkół ortodoksyjnych jeśli nie będą one przyjmował uczniów emigrantów w nowym roku szkolnym. (Ha’aretz)
Módlcie się o miłość, akceptację I dobre wykształcenie dla Izraelczyków z Etiopii

FILMOWCY KRYTYKUJĄ BEZKRYTYCZNY OBRAZ TEL AVIVU NA FESTIWALU W TORONTO: Kilkunastu kanadyjskich filmowców planuje wycofać swoje filmy z międzynarodowego festiwalu filmowego w Toronto w przyszłym miesiącu by zaprotestować. Domagają się oni by filmy ukazały Izrael z pozytywnym świetle zamiast stwarzania krytycznego forum, na którym podważa się obecność Izraela na spornych terenach. (Ha’aretz)

W OBRONIE MUZUŁMANÓW PRZECHODZĄCYCH NA CHRZEŚCIJAŃSTWO: Nowa syjonistyczna organizacja amerykańska Z Street bierze w obronę chrześcijańską dziewczynkę, która obawia się, że jej muzułmański ojciec zabije ją. Z Street mówi, że „stoi za” 17 letnią Rifgą Bary, która uciekła od rodziny by móc praktykować swoje chrześcijaństwo bez strachu zabicia je przez ojca za odejście od islamu. Trzeciego września okręgowy sąd na Florydzie zadecyduje czy dziewczynka będzie mogła zostać na Florydzie czy będzie musiała wrócić do swoich rodziców, gdzie, jak twierdzi, zostanie zabita w ciągu tygodnia. „Są setki takich przypadków, ja jestem tylko jednym z nich”. Zabójstwa honorowe wśród muzułmanów bardzo wzrosły w ostatnim czasie, również na Zachodzie. W Wielkiej Brytanii odnotowuje się przeciętnie jedno w miesiącu. (INN)
Módl się o bezpieczeństwo dla Rifqa Bary – a także o to by sąd na Florydzie pozwolił pozostać jej chrześcijańskiej rodzinie, gdzie będzie mogła żyć bez strachu i wzrastać w spokoju.

KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAMIOTÓW I TOWARZYSZĄCA WYCIECZKA PO IZRAELU OD 1 DO 10 PAŹDZIERNIKA : – Kto wie co przyniesie przyszłość oprócz Słowa Bożego. Jest to czas by przygotowywać się do Święta Namiotów (Sukot) i wycieczki. Niepewność czy ceny nafty znów nie wzrosną i obawa przed atomowym potencjałem Iranu mogą te święta uczynić okazją do strategicznej modlitwy, uwielbienia i społeczności 'na taki czas jak teraz’. Wieczór mówców otworzy Lance Lambert. Dodatkowo swoją obecność potwierdzili Barry & Batya Segal, David Dolan, Elhanan Ben Avraham, Arie Sorko-Ram, Frank i Marlou van Essen. W środku światowych burz połączmy się z Izraelem w tym najbardziej radosnym biblijnym święcie. Dni w których odbywa się święto namiotów przynoszą piękną pogodę do obejrzenia miejsc biblijnych w Jerozolimie i jej okolicach. Olbrzymia ilość kafejek w mieście odległych o parę kroków tworzy doskonałe otoczenie by spotkać przyjaciół zarówno nowych jak i starych, obejrzeć różnorodny program kulturalny oferowany przez administrację miasta dla uświetnienia tych tygodniowych wakacji. Poranki w Jerozolimie wypełnione są zapachami dojrzałych owoców z otwartych stoisk, a wieczory łagodnym zapachem jaśminów, pinii i bugenwilli. Ludzie ze wszystkich krajów wypełniają ulice miasta zarówno w dzień jak i w nocy sercami wypełnionymi oczekiwaniem święta i radości.Można powiedzieć, że panuje atmosfera wesela; w rzeczy
samej miejsce ma wesele według starego porządku – a Ty czuj się zaproszonym! Nie zapomnij!
Wszystkich szczegółów dowiesz się bezpośrednio z biura organizacyjnego

http://www.mail411.net/mailer/redir.php?id=287&st_id=505&email=info@wizjadlaizraela.org

www.succotcelebration.com

Dla UK tel.: 01793-862121.

Biuro podróży ze stanów JDI Travel nr: 1-800-596-5100.

Możesz też pisać do nas:
info@succotcelebration.com

Data konferencji: od 4 do 7 października. Wymagana jest opłata rejestracyjna.


Dziękujemy Bogu za Wasze modlitwy


Barry, Batya i team VfI

Tłum. z ang. za zgodą niem. VfI – MWN

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.