Wizja dla Izraela_05.06.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

PROWOKACYJNA PROPAGANDA – We wtorek Moshe Levi komendant Izraelskich Sił Obrony (IDF) odpowiedzialny za koordynację i administrację współpracy ze strefą Gazy (CLA) powiedział dziennikarzom: „Od 24 godzin sprawdzamy ładunek… i mogę was zapewnić, że ładunek na pokładach trzech statków nie zawiera niczego, czego brakowałoby w Gazie. Wszystko to co znaleźliśmy od roku jest przez nas regularnie przepuszczane do Gazy… to dowodzi bez wątpliwości, że ta podróż służyć miała wyłącznie prowokacji i propagandzie, a nie celom humanitarnym”.

MIĘDZYNARODOWE OSZUSTWO – „Hamas nadal się zbroi. Iran nadal wysyła broń do Gazy. Irańskie rakiety osiągać mają nie tylko gminy położone w pobliżu Gazy ale także Tel Aviv i Jerozolimę. Zgodnie z prawem międzynarodowym wolno nam uniemożliwić szmuglowanie broni do Gazy i temu służy blokada morska. Zamiarem flotylli statków było przerwanie blokady a nie dostawa produktów które i tak przepuszczamy [drogą lądową]” – tak premier Netanjahu powiedział w środę wieczorem w pierwszym swoim wystąpieniu po zatrzymaniu floty statków przez IDF. Zginęło przy tym dziewięciu aktywistów a prasa cała popadła w amok oburzenia. Izrael już nie po raz pierwszy doświadczył ataku międzynarodowego oburzenia. Przed dwoma laty Hamas ostrzelał dotkliwie Izrael sam kryjąc się za plecami cywili. Izrael zrobił wszystko by oszczędzić celów cywilnych, a jednak ONZ potępił Izraela zamiast Hamas.

ROSNĄCE ZAANGAŻOWANIE DZIECI PRZY BUDOWIE TUNELI DLA SZMUGLU W GAZIE – Niebezpieczne tunele dla przemytu z południowej Gazy do Egiptu kosztowały już życie wielu dzieci. Na początku maja setki mieszkańców Gazy wyszło na ulice Rafah. Protestowali przeciwko wykorzystywaniu dzieci do szmuglu. W pobliżu granicznego miasteczka Rafah wybudowano szacunkowo tysiąc tuneli. Wykorzystywane są do przemytu artykułów czarnorynkowych, narkotyków i broni. Wiele tysięcy dzieci i młodzieży wykorzystywanych jest do budowy tuneli. Właściciele tych tuneli są zdania, że dzieci chętniej gotowe są za małe pieniądze pracować tak ciężko jak dorośli. (INN) Proszę módlcie się przeciw wykorzystywaniu arabskich dzieci przez przemytników i nakładaniu na nie niebezpiecznych dla życia prac.

W GAZIE BĘDZIE GORĄCO – Samoloty lotnictwa izraelskiego (IAF) zniszczyły poprzedniego piątku to co jeszcze pozostało z lotniska w Gazie. Podczas tej akcji prewencyjnej zniszczono też jeden z tuneli prowadzących z Egiptu do lotniska. Pomyślany był jako przejście dla terrorystów do wypadów na Izrael. Atak był odpowiedzią na dwie prowokacje Hamasu: usiłowanie ataku terrorystycznego w czwartek wieczorem na północy Gazy i ponowne ostrzelanie Izraela rakietami Kassam. Późnym wieczorem IAF zniszczyło jeszcze jeden tunel w południowej Gazie – jako reakcja na kolejny atak rakietowy w piątek. IDF oświadczył przy tym: „Będziemy nadal reagować ostro i pokażemy siłę elementom nawołującym do terroryzmu wobec państwa Izrael”. (INN) Proszę módlcie się o ochronę dla wszystkich Izraelitów młodych i starych przed terroryzmem i strachem, który pochodzi od wrogów Izraela.

IRAN: MOŻEMY ZNISZCZYĆ IZRAELA W CIĄGU TYGODNIA – Esfandiar Rahim Maschaei głównodowodzący Mahmuda Achmadinedschada, powiedział 19 maja, że jeżeli Izrael zaatakuje Iran zostanie zniszczony w ciągu tygodnia. Maschaei, który wcześniej był wiceprezydentem dodał, że nowe sankcje, które chce się nałożyć na Iran zaszkodzą samemu Zachodowi. Podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej powiedział, że zniszczenie Izraela powinno być celem globalnym. Sudańskiemu prezydentowi Omar al-Baschirowi powiedział: „Skorumpowany i kryminalny reżym syjonistyczny szkodzi nie tylko arabskiemu i muzułmańskiemu światu, ale także całej ludzkości.” (Ynet) „Lęk przed ludźmi nastawia na człowieka sidła, lecz kto ufa Panu, ten jest bezpieczny.“ – Przypowieści 29,25

PODPALENIA W ARABSKICH SKLEPACH Z POWODU SPRZEDAŻY ŻYDOWSKIM KLIENTOM – Dwa arabskie tzw. palestyńskie sklepy w mieście Hebron w Judei zostały w piątek całkowicie spalone ponieważ sprzedawały jakoby swoje towary miejscowym Żydom. Z powodu tego, że PA nałożyła embargo na wszelką wymianę towarową i biznesową z Izraelem, która powoli zaczyna być traktowana jak działalność kryminalna. Izrael zaprotestował przeciw bojkotowi i podkreślił, że w ten sposób pokój oddali się jeszcze bardziej. Mimo powagi sytuacji zarówno USA jak i zachodnie mocarstwa ignorują ten bojkot. (Israel Today)

TERRORYŚCI ATAKUJĄ LETNI OBÓZ ONZ W GAZIE – Zamaskowani i uzbrojeni mężczyźni 23 maja zaatakowali prowadzony przez ONZ obóz dla dzieci. Ekstremiści z Gazy ostrzegli wprawdzie ONZ przed propagowaniu niemoralności w konserwatywnej, religijnej enklawie kontrolowanej przez islamski Hamas. Około dwudziestu mężczyzn, którzy częściowo byli uzbrojeni porwali duże namioty a magazyny podpalili. Tego lata w obozie miało wypocząć 10 tysięcy dzieci. Atakujący zarzucili organizatorom obozu z ONZowskiej agencji UNRWA, że dziewczynki w wieku szkolonym uczą się tańczyć i ćwiczą fitness. (Reuters)

IZRAELSKIE USTĘPSTWA I ARABSKIE PROWOKACJE – „Za każdym razem kiedy robimy ustępstwa w podzięce opluwa się nas” – tak twierdzi jeden z członków Rady Jesha. „Po tym jak Netanjahu zapowiedział rozwiązanie dwóch państw dla dwóch narodów, arabowie nalegali na Europę by aresztowała oficerów IDF. Kiedy ogłosiliśmy zatrzymanie budów przeżyliśmy nazywanie miejsc publicznych nazwiskami terrorystów. Teraz zgodziliśmy się na rozmowy za pośrednictwem trzeciej strony i zaczyna się palić nasze towary.” Naftali Benett dyrektor generalny Rady Zydowskich Osiedli w Judei i Samarii (Jesha), został poproszony o zajęcie stanowiska w sprawie ostatnich podpaleń żydowskich sklepów ewentualnie w sprawie bojkotu PA izraelskich produktów w Jesha. Stwierdził, że bojkot jest wyraźnym zerwaniem porozumień z Oslo. Czołowi przedstawiciele PA jak premier Salam Fajad nalegają na bojkot bardzo zdecydowanie; także przewodniczący PA Mahmud Abbas przyłączył się do tej akcji. (Arutz 7) „Powstań, Panie, by nie przemógł człowiek; Niech będą osądzone przed tobą narody!“ – Psalm 9,19

HISB-ALLAH REKLAMUJE SIĘ SAM PRZEZ TURYSTYKĘ SPOD ZNAKU DŻIHADU W SWOICH TWIERDZACH – Studenci klaszczą i cieszą się jak przed chwilą wojownik Hisb-Allahu prezentuje wyrzutnię rakiet. Później robią zdjęcia z terrorystami i słuchają z pierwszej ręki jaką taktykę zastosują wobec Izraela podczas następnej potyczki. Taką wycieczkę do twierdz Hisb-Allahu w południowym Libanie przeżyło już 400 libańskich studentów uniwersytetów. Tego rodzaju „przygody” należą do programu autopromocji terrorystów, którzy zachęcają do „Turystyki dżihadowej”. W ten sposób Hamas pręży militarne muskuły, podczas gdy Izrael i USA są przekonane o tym, że finansowana przez Iran grupa nielegalnie zaopatruje się w najnowocześniejszą broń. (Fox)

MUZUŁMAŃSCY AKADEMICY NAWOŁUJĄ DO ATAKÓW TAKICH JAK W FORT HOOD, TEXAS – Urodzony w USA muzułmański mułła nawołuje muzułmanów w Ameryce do zabijania swoich kolegów zanim zostaną wysłani na front w Afganistanie lub Iraku. Anwar al-Awlaki, którego USA ściga w Jemenie („żywy lub martwy”) wysoko ocenił zamach Nidal Malik Hasana. Nidal, psychiatra w armii amerykańskiej przed sześcioma miesiącami zabił 13 ludzi w Fort Hood w Teksasie. „To co uczynił Nidal było bohaterskie… i wzywam wszystkich muzułmanów, którzy służą w armii USA by go naśladowali” – stwierdził al-Awlaki poprzedniego tygodnia wobec Al Kaidy. (Arutz-7)

NOWA ZELANDIA ZAKAZUJE KOSZERNEGO UBOJU – Nowa Zelandia jest już piątym krajem, który zakazuje koszernego zabijania i ściągnął na siebie złość żydowskiej części społeczeństwa. Wbrew swoim doradcom minister rolnictwa David Carter zdecydował, że zakaz obejmie także żydowskie metody uboju. Obecnie więc wszystkie zwierzęta muszą przed obojem zostać ogłuszone. W ten sposób Żydzi nie będą mogli więcej jeść świeżego mięsa kurczaków. Jest wprawdzie dozwolony import koszernej wołowiny, ale zabroniony jest wwóz nieprzerobionego mięsa kurczaków. (Arutz-7)

OCHRONA ZDROWIA DLA WSZYSTKICH – Koszty ochrony zdrowia w Izraelu w ujęciu procentowym stanowią zaledwie połowę kosztów USA. Kraj jako całość wydaje jednak mały ułamek produktu narodowego brutto na zaopatrzenie medyczne. Mimo wszystko Izrael oferuje leczenie na najwyższym poziomie nauki i techniki. W porównaniu z USA ma więcej lekarzy na 1000 mieszkańców, mniejszą śmiertelność niemowląt, wyższą długość życia i niższą zachorowalność na choroby serca. Ankiety wykazują, że 88% izraelskich mieszkańców jest zadowolonych ze służby zdrowia. Procent pytanych arabów, którzy są bardzo zadowoleni lub zadowoleni z izraelskiej służby zdrowia wynosi nawet 94%. (Jerusalem Report) „On pobłogosławi chleb twój i wodę twoją. Oddalę też choroby spośród ciebie.“ – 2. Mojż. 23,25

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNпродвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *