Codzienne rozważania_12.06.10 Miejsce, gdzie nie trzeba żebrać

James Ryle

Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze” (Hbr. 4:16)

Pewien czcigodny wdowiec, doradca prawny, mający znaczne dochody przez długi czas marzył o tym, aby zagrać partię golfa na Muirfield, jednym z najbardziej ekskluzywnych pół golfowych Wielkiej Brytanii i zdarzyło się pewnego dnia, że zdecydował się w czasie podróży w okolicy na podjęcie próby realizacji tego marzenia. Wchodząc do klubu zapytał przy recepcji czy mógłby zagrać partię.

Sekretarz klubu zapytał: „Członek?”, na co odpowiedział: „Nie, sir”. „Gość członka?”, „Nie, sir”. Odpowiedź padła szybko: „Przepraszam”. Gdy już miał wychodzić zauważył znajomą postać siedzącą w salonie, czytającą London Times. Był to Lord Hampton.

Podszedł do niego i kłaniając się nisko powiedział: „Uprzejmie przepraszam, wasza Lordowska Mość, nazywam się Higginbotham z londyńskich doradców prawnych Higginbotham, Willinby oraz Barclay. Chciałbym prosić wasza Lordowską Mość o pozwolenie. Czy mógłbym zagrać na tym pięknym polu, jak wasz gość?” Jego Lordowska mość rzuciła powłóczyste spojrzenie na Higginbothama, odłożyła gazetę zadawała pytania:

– Kościół?

– Kościół Anglii, sir, podobnie jak moja była żona.

– Wykształcenie?

– Eton, sir, oraz Oxford.”

– Sport?

– Rugby, sir, dobre miejsce w tenisie, i numer 4 w tym zespole, który pobił Cambridge.

– Służba wojskowa?

– Brygadier, sir, Coldstream Guards (piechota brytyjska -przyp.tłum.). Krzyż Wiktorii oraz Order Podwiązki.

– Kampanie?

– Dunkierka, El Alamein i Normandia, sir.

– Języki?

– Prywatny nauczyciel francuskiego, płynnie niemiecki i nieco greki.

Jego Lordowska Mość zastanawiał się chwilę, po czym skinął na sekretarza klubu i powiedział: „Dziewięć dołków”.

Moi przyjaciele, ten świat będzie cię zmusza do przeskoczenia przez wiele obręczy, abyś mógł spełnić niektóre ze swoich marzeń, lecz nie tak ma się sprawa z Panem. „Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do Mnie i pije. – powiedział Jezusa. A z jego wnętrza popłyną rzeki wody żywej!” W przyjaźni z Jezusem znajdziesz takie spełnienie, jakiego nie ma nigdzie indziej.

Tak, w czasach gdy Panowie i Książęta tego świat będą chcieli, żebyśmy się przed nimi kłaniali i pełzali, aby zyskać ich przychylność, Król Niebios zaprasza nas, abyśmy weszli do Jego obecności tacy jak jesteśmy i wita nas jako przyjaciół!   W Jego obecności znajdziesz miejsce gdzie nie trzeba żebrać, a pełne życie i wolność są nieograniczone!

Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze

topod.in

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *