Wizja dla Izraela_15.08.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

 

Piątek, 15 sierpnia 2014

„Ludzie zaś źli i oszuści coraz bardziej brnąć będą w zło, błądząc sami i drugich w błąd wprowadzając“ – 2. Tymoteusz 3,13.

HAMAS WYJAŚNIA ŻE ROZEJM SŁUŻYĆ MA TYLKO PRZYGOTOWANIU NASTĘPNEJ WOJNY – W tym tygodniu przedstawiciele Izraela przebywali w Kairze by dyskutować o trwałym rozejmie z Hamasem, przy czym grupy terrorystyczne dały jasno do zrozumienia, że nie zrezygnowali ze swoich zamiarów wykasowania Izraela z mapy świata. Brygady Al-Kassam (tak zwane militarne skrzydło Hamasu) wydały oświadczenie na temat rozmów. „Wojownicy w Gazie czekają na pomoc Allaha, by znów podjąć walkę i przygotować się do kolejnej wojny. Nie ma wyjścia. Albo dżihad albo przygotowania do kolejnego dżihadu” – czytamy w oświadczeniu. Wypowiedzi jasno świadczą o tym, że nawet w przypadku osiągnięcia zawieszenia broni, dla Hamasu jest to tylko czas uzupełnienia zapasów broni dla kolejnej akcji terrorystycznej przeciwko Izraelowi. Jest to szczególnie niepokojące dlatego, że w ramach porozumienia Izrael miałby finansować przedstawicieli Hamasu w Gazie. Minister finansów Naftali Bennett ostro skrytykował w poniedziałek tę propozycję: „To jest w polityce jak pieniądze za „ochronę” według motta: ‘Najpierw nam zapłaćcie, zabijemy was później. A jak nam nie zapłacicie od razu zabijemy was zaraz’. Nie jest możliwe zwalczanie wroga jedną ręką i karmienie drugą.” Inne analizy wskazują, że Hamas pertraktacje widzi jako szansę na zarobek kolejnych pieniędzy i przygotowanie do kolejnych walk. Dlatego też Hamas przystał na kolejny 72 godzinny rozejm, który rozpoczął się w poprzednią niedzielę, by otrzymać od Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej kolejną zapomogę. Rozmowy tymczasem idą jak po grudzie, powoli i z wieloma przerwami (Arutz 7).

PROSIMY POMÓŻCIE NAM ODBUDOWAĆ ŻYCIE – W środku walki kraju z terrorystami wielu ludzie w Izraelu cierpi z powodu śmierci swoich ukochanych oraz utraty swoich domostw, przedsiębiorstw. Wizja dla Izraela czyni wszystko, by pomóc ofiarom zamachów terrorystycznych i nalotów rakietowych. Narodowy kryzys jeszcze się nie skończył. W tym miesiącu rozdajemy jeszcze do tego tysiące tornistrów i przybory szkolne dla potrzebujących dzieci w Izraelu; tak dla Arabów, jak i Żydów. Proszę pomagajcie nam nadal pomóc tym w Izraelu, którzy cierpią emocjonalnie czy z innego powodu. Bardzo cenimy wasze wsparcie, które jest pilnie potrzebne.

Nasze konta na dary: Niemcy: Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Serdecznie dziękujemy za wasze wsparcie i modlitwy!

MINISTER OBRONY: OPERACJA „ZUK EITAN“ W GAZIE JESZCZE SIĘ NIE SKOŃCZYŁA – „Operacja ‘Skała obrony’ jeszcze się nie skończyła”, powiedział minister obrony Moshe Jaalon we wtorek na spotkaniu z komendantami marynarki i oficerami w Aszdodzie. „Mimo wszystko Hamas otrzymał miażdżący cios” – dodał. Jaalon odwiedził bazę marynarki w Aszdodzie. Poinformował o aktywności oddziałów podczas operacji w Gazie, która trwa już cały miesiąc. Pochwalił chłopców za profesjonalizm, zaangażowanie i zdecydowanie podczas całego konfliktu. Jaalon ostrożnie wypowiedział się o 72 godzinnym rozejmie z Hamasem czy szans na jego przedłużenie. Rozejm wygasł w środę wieczorem. Powiedział, że nie wie czy będzie możliwe jego przedłużenie czy raczej kolejna seria walk. Możliwe jest, że armia (IDF) znów będzie musiała walczyć z Hamasem. Powiedział: „musimy być cały czas czujni i gotowi” (Jerusalem Post).

ZEZŁOSZCZENI MIESZKAŃCY NA GRANICY: ARMIA WYCOFAŁA SIĘ ZA WCZEŚNIE – „Czy o 3:45 w nocy stajesz na równe nogi? Ja nie! Ale wczoraj o tej godzinie musieliśmy biec do schronu” – tak wypowiedział się w poniedziałek Glen Eilon (73) z małej wioski Netiv Haasara. Leży na granicy Izraela z Gazą. W poprzednim tygodniu zostali poinformowani przez państwo, że znów są bezpieczni w swoich domach. Dlatego wielu z nich wróciło. Musieli wcześniej opuścić swoje domy na południu Izraela z powodu ostrzału rakietowego i z moździerzy. Tam gdzie mieszkają jest też wiele tuneli, które terroryści po cichu wydrążyli. Od czasu gdy w poprzednim tygodniu wrócili do domów, znów trafili w strefę ostrzału. „Zwykle patrzymy na wszystko ze stoickim spokojem, ale tym razem ludzie są wściekli i mają poczucie, że IDF opuściło Gazę zbyt szybko. Sytuacja nie zmieniła się specjalnie; rakiety dalej spadają” – stwierdził Eilon. „Mamy wrażenie, że nie możemy polegać na niczyich zapewnieniach. Wróciliśmy, ale sytuacja jest jak przedtem. Hamas nie przestrzegał zawieszenia broni a my naiwnie wierzyliśmy, że będzie inaczej”. Dodał jeszcze, że ludzie już od dawna niepokoją się z powodu niebezpieczeństwa, jakie stwarzają tunele, chociaż armia twierdzi, że wszystkie tunele, które wiodą do terenów Izraela zniszczyła. „Ludzie tu myślą, że tunele nadal istnieją i jest tylko kwestią czasu gdy ktoś z nich się pojawi, którego nie powinno tu być” – powiedział Eilon. „Ludzie sią boją. To pierwszy raz kiedy widzę że strach ogarnął całą gminę. To jest inaczej niż w przyszłości”. Nie wierzy, że rozejm się utrzyma. Według niego ostrzał rakietowy i z granatników, do którego od dziesięciu lat w jakiś sposób przyzwyczaili się, wkrótce powróci (Jerusalem Post). Proszę módlcie się o pocieszenie, ochronę i odwagę dla mieszkańców Netiv Haasara i innych jak ci, którzy żyją na południu Izraela.

ILE KOSZTUJE WOJNA Z HAMASEM? – Według szacunków czterotygodniowy konflikt z Izraelem kosztował między 1,8 mld, a 2,6 mld Euro na wydatki bezpośrednio militarne i nie związane z wojskiem straty gospodarcze. W radio rząd nie mówi o wydatkach, ale w mediach trwają spekulacje. Straty gospodarcze wynoszą ok. 1 mld €, z czego branża turystyczna dotknięta jest szczególnie. „Tak jak dla żołnierzy nie będziemy oszczędzać na rekompensatach dla mieszkańców południa i rezerwistów” – powiedział minister finansów Jair Lapid. „Z naszego punktu widzenia, wszyscy oni są żołnierzami i zasłużyli na specjalne uznanie”. Lapid obiecał, że nie będzie podwyżki podatków, dodał jednak że z jakiekolwiek strony pieniądze będą. Uważa, że wzrośnie przez to deficyt budżetowy w 2015 roku (JTA, Times of Israel).

TURYSTYKA: SPADKI TYLKO W LIPCU 26% – Najbardziej dotkniętą branżą na ostrzał rakietowy z Hamasu jest turystyka. W lipcu liczby spadły tak nisko jak nie spadły od 7 lat. Według krajowego urzędu statystycznego w lipcu przyjechało 218.000 turystów, 26% mniej niż przed rokiem. Pytaniem jest kwestia ile czasu sektor będzie potrzebował, żeby odrobić straty. Rok 2014 miał szansę być rekordowym i mimo lekkiego spadku w czerwcu w pierwszych siedmiu miesiącach odnotowano 13% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. „Jest jeszcze za wcześnie by dokładnie powiedzieć jakie skutki na gospodarkę mają kwestie bezpieczeństwa” – można przeczytać w poniedziałkowym raporcie opublikowanym przez komisję monetarną Bank of Israel (Jerusalem Post).

338 IMIGRANTÓW Z PÓŁNOCNEJ AMERYKI PRZYBYŁO DO IZRAELA – Operacja „skała obrony” miała niewielki wpływ na imigrację do Izraela; jak widać było we wtorek z Ameryki Północnej przybyło 338 imigrantów. W najbliższych miesiącach 108 z nich wstąpi do sił obrony. „Jesteśmy oczarowani. Przyjechaliśmy by pomóc krajowi” – stwierdził 18 letni Ran Shitrit. Lot specjalny zorganizowała organizacja zajmująca się imigrantami „Nefesh B’Nefesh“. Lotem tym przyjechało 37 rodzin i kilku pojedynczych imigrantów w wieku od sześciu tygodni do 93 lat. Osiedlą się prawdopodobnie na południu i północy Izraela (Ynet). Proszę módlcie się dalej by więcej osób z zagrożonych antysemityzmem gmin żydowskich w Europie decydowało się na przyjazd do Izraela.

BĄDŹ Z NAMI W IZRAELA NA ŚWIECIE NAMIOTÓW – W tym roku uroczystości Wizji dla Izraela odbędą się w Jerozolimie od 12 do 14 października 2014. Odwiedź naszą stronę www.succotcelebration.com i po niemiecku http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest by poznać dokładniejsze informacje. Do napełnionych duchem prowadzących uwielbienie i do mówców należą Lance Lambert, David Herzog, Barry & Batya Segal i wielu innych. Okaż w tych trudnych czasach swoje poparcie dla Izraela i odwiedź go w czasie tych świąt.

Nasz nowy ISRAEL-KALENDARZ właśnie dotarł do naszego biura w Monachium. Jest to kalendarz od września 2014 do grudnia 2015r. Wydany jest po angielsku i hebrajsku. Jak długo ich starczy wydajemy je za datek 15€ lub więcej. Meldujcie się w biurze w Monachium.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижения сайтов

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.