Wizja dla Izraela_06.08.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 6 sierpnia 2010
Pociechy twoje rozweselają duszę moją W licznych utrapieniach serca mego” (Psalm 94,19).

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU

(22 DO 29 WRZEŚNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

RAKIETA KASSAM UDERZYŁA W POBLIŻU INSTYTUTU W ZEDEROT – W poprzednią sobotę rakieta eksplodowała w pobliżu wyższej szkoły w Sederot i spowodowała duże straty w budynku. Budynek w pobliżu, którego znajduje się miejsce opieki nad inwalidami, na szczęście był pusty. W innym przypadku byłoby wielu rannych. Izraelskie siły obrony (IDF) zbombardowały od razu dwa tunele przemytnicze. Atak rakietowy z Gazy był już drugim w ciągu dwóch dni. (INN) Proszę módlcie się o bezpieczeństwo izraelskich obywateli i gmin, które znajdują się tak blisko granicy z Gazą, że mogą być ostrzeliwane tamtejszymi rakietami.

ATAK RAKIETOWY Z GAZY TRAFIA W IZRAELSKIE MIASTO – Terroryści z Gazy odpalili w poprzedni piątek rakiety skierowane na izraelskie miasto Aszkelon. Osiem osób przeżyło ciężki szok. Straty odnotowano na pustych piętrach niezamieszkałego bloku i kilkadziesiąt samochodów. Popękało dużo szyb. Burmistrz Aszkelonu Benny Vaknin powiedział: „Jest to bardzo poważny przypadek, najpoważniejszy od operacji „stopiony ołów“ (w 2009r). Bez wątpienia atak na zamieszkałe dzielnice świadczy o eskalacji.” Miasto zamieszkałe przez 122.000 mieszkańców położone 18 km na północ od Gazy przed ofensywą izraelską był tarczą arabskich terrorystów. Od tego czasu było relatywnie spokojnie, chociaż zdarzały się ataki moździerzowe i rakietowe na przygraniczne tereny z Gazy. (AP, Ynet) „Boże, wybaw Izraela Od wszelkich niedoli jego.“ – Psalm 25,22

WYSOKIEJ RANGI CZŁONEK HAMASU ZABITY W ZAMACHU W GAZIE – Organizacja terrorystyczna Hamas powiadomiła, że zabitym w zamachu w Gazie w poprzedni piątek mężczyzną był 40 letni Issa al-Batran, który przeżył poprzednie 5 zamachów. Dwunastu innych arabów (tzw. palestyńskich) zostało rannych, niektórzy z nich ciężko. IDF podała, że atak był odpowiedzią na ostrzał rakietowy Aszkelonu; wojsko podało także, że takie akcje będą kontynuowane wobec elementów zagrażającym mieszkańcom i żołnierzom Izraela. (Ynet)
ABBAS: WOLNE OD ŻYDÓW PAŃSTWO „PALESTYŃSKIE” – Jeśli powstanie autonomia „palestyńska” (PA) na terenach Judei i Samarii nie dopuści się do tego by ziemię tę dotknęła noga Żyda, powiadomił Abbas na spotkaniu członków Ligii arabskiej. „Nie pozwolę ani jednemu Żydowi mieszkać na naszej ziemi” – wyjaśnił Abbas. Powiedział to podczas dyskusji na temat nawiązania bezpośrednich rozmów z Izraelem. Tak jak Abbas teoretycznie kraje Ligii są za rozmowami pokojowymi ale jednak pod warunkiem zaakceptowania określonych żądań (których jak wiadomo Żydzi nie będą w stanie spełnić). Abbas żąda na przykład całkowitego zakazu budowy i to włącznie z terenami na wschód od strefy demarkacyjnej z 1949 roku, włącznie z północną, wschodnią i południową Jerozolimą. Żąda ponadto by premier Benjamin Netanjahu zaakceptował powołanie państwa „palestyńskiego” w granicach bazujących na starej granicy zawieszenia ognia. Dopóki nie zostaną spełnione te warunki, dotąd nie będzie rozmów. Abbas powtórzył też, że chce prawa powrotu, według którego Arabowie, którzy opuścili Izrael w wyniku wojny o niepodległość mogliby razem ze swoimi dziećmi, wnukami i prawnukami „wrócić” do swego miejsca urodzenia. Ich ówcześni wodzowie obiecali im szybki powrót po zniszczeniu wszystkich Żydów. W tym czasie urodziły się 4 miliony potomków tamtejszych „uciekinierów”. Ich powrót oznaczałby koniec żydowskiej ojczyzny.

STATYSTYKA: 1.211 NAPADÓW ANTYSEMICKICH W 2009 ROKU – Raport Ligii antydyskryminacyjnej (ADL) o napadach antysemickich wymienił 1.211 przypadki ataków na osoby, żydowskie mienie i żydowskie gminy w USA. Odnotowano 29 ataków na pojedyncze osoby. 760 przypadków antysemickiego molestowania i 422 przypadki antysemickiego wandalizmu. (ADL) „Oto Ja poślę po wielu rybaków – mówi Pan – i ci ich wyłowią; potem poślę po wielu myśliwych, i ci ich upolują na każdej górze i na każdym pagórku, i w rozpadlinach” – Jeremiasz 16,16

SYNAGOGA W MARYLAND SPROFANOWANA – W poprzednim tygodniu została sprofanowała synagoga w Olney, Maryland. Kiedy rodzice przyprowadzili swoje dzieci do synagogi odkryli antysemickie symbole (swastyka) i napisy jak „Juden raus” i podobne wysmarowane na ścianach. Także okoliczne domy miały antysemickie napisy. Wandali dotąd nie znaleziono. Policja w Montgomery zakwalifikowała przypadek jako atak nienawiści na tle rasowym o charakterze kryminalnym. (INN)

NIEMCY: OSKARŻENIE O MORD 430.000 ŻYDÓW – Samuel Kunz 90 letni Niemiec został oskarżony o udział w mordzie 430.000 Żydów w czasie II Wojny Światowej. Pracował on wtedy w obozie zagłady na terenie Polski jako strażnik. Ostatniej środy akt oskarżenia dotarł do sądu w Bonn. Zarzuca mu się także inne czyny kryminalne. Nie zdecydowano jeszcze gdzie i kiedy odbędzie się proces. (Arutz-7)

POPARCIE DLA IZRAELA W USA NA REKORDOWYM POZIOMIE – W poprzedni wieczór sobotni premier Netanjahu powiedział, że cieszy się z wielkiego poparcia amerykańskiego społeczeństwa. Opublikowana w piątek ankieta Gallupa wykazała, że 67% amerykanów ma pozytywną opinię o Izraelu, więcej niż w większości innych krajów. Poparcie dla PA było rekordowo niskie – 20%. Około 63% stoi po stronie Izraela w konflikcie bliskowschodnim. (INN)

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10.
ziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

seo компании

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *