Wizja dla Izraela_07.02.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Wy, co wszystko przypominacie Panu, wy nigdy nie dawajcie sobie wytchnienia! A wy Jemu też nie dawajcie spokoju, dopóki Jeruzalem nie odbuduje i nie uczyni powodem do chluby w samym środku ziemi!“ – Izajasz 62,6-7

ABBAS WZBRANIA SIĘ PRZED UZNANIEM IZRAELA – NETANJAHU WZYWA ŚWIAT DO WYWARCIA NACISKÓW NA PA – Premier Netanjahu ostro skrytykował w poniedziałek przewodniczącego PA, Mahmuda Abbasa, który nie chce uznać Izraela jako państwo żydowskie. „Przewodniczący PA był dziś cytowany, kiedy stwierdził, że nie uzna państwa izraelskiego. Idzie krok za daleko, chociaż wie, że nie będzie żadnego porozumienia, jeśli nie uzna narodu żydowskiego” – stwierdził Netanjahu na posiedzeniu jego frakcji parlamentarnej Likud. Jest absurdalnym myśleniem, że Izrael zadowoli się traktatem pokojowym, w którym uzna państwo „palestyńskie” bez uznania przez to państwo państwa żydowskiego. „Teraz będziemy widzieć, czy ci sami aktorzy międzynarodowi, którzy dotychczas naciskali wyłącznie na Izrael, dadzą Arabom jasno do zrozumienia, co się z nimi stanie kiedy nie będzie porozumienia” – powiedział Netanjahu. Dodał jeszcze: „Jak długo Palestyńczycy nie pojmą, że to oni będą musieli zapłacić za brak umowy, będą próbować robić wszystko przeciwko niej”. Wyjaśnienia te nastąpiły po rozmowach z sekretarzem stanu USA Johnem Kerry. Ostrzegł on w niedzielę, że Izrael straci swoją legitymizację i może zostać zbojkotowany bez postępu w rozmowach. „Żadne naciski niezależnie jak wielkie nie zmuszą mnie do wyzbycia się najważniejszych interesów państwa Izrael. Przede wszystkim najważniejszym jest bezpieczeństwo obywateli Izraela” – stwierdził Netanjahu (Jerusalem Post).

BENNETT O BOJKOCIE: NARÓD IZRAELSKI JEST SILNIEJSZY NIŻ POGRÓŻKI– Minister gospodarki Naftali Bennett zareagował na grożący bojkot Izraela na posiedzeniu w poniedziałek słowami: „Naród izraelski jest silniejszy niż pogróżki. Nie będziemy reagować na taktykę zastraszenia. Próbuje się złamać naszego ducha, ale to my wygramy. Jak? Poprzez ciągłe powtarzanie prawdy“ – powiedział Bennett. Odrzucił także uwagi arabskiego pertraktatora Saeba Erekata, który ostatnio stwierdził, że „Palestyńczycy” żyli w kraju dłużej niż Żydzi. „Kraj ten jest od 3.800 lat dziedzictwem narodu żydowskiego. Biblia opisuje, a chrześcijanie, muzułmanie i naturalnie Żydzi w to wierzą, że Bóg dał tę ziemię narodowi żydowskiemu. Napisane jest to po hebrajsku i skierowane do Żydów. Izrael był już tysiące lat żydowską ojczyzną, zanim przybyli tu „Palestyńczycy” – powiedział (INN). Od 2005 roku istnieje ruch „Boycott, Divestment, and Sanctions“ (BDS) jedno z wielu ruchów, skierowanych przeciwko Izraelowi wzywający społeczność międzynarodową do wywarcia gospodarczego nacisku na Izrael. Gdyby osiągnęły one sukces znaczyłoby to, że styl życia wielu konsumentów musiałby znacznie się zmienić. Bojkot BDS za cel podaje 10 marek: Pampers, Victoria’s Secret, Volvo, Intel, Israeli Hummus, Motorola, Hewlett-Packard, Starbucks, McDonald’s i SodaStream. Na ich listach są tysiące innych produktów, które mogą istnieć tylko dzięki wysoko  rozwiniętym technologiom jakie powstały w Izraelu, w tym: iPhones, iPads, MacBooks, Skype, Firewalls i Microsoft XP.

BURMISTRZ JEROZOLIMY: „MIASTO NIE BĘDZIE PODZIELONE“ – Jerozolimski burmistrz Nir Barkat jasno wyraził się w poniedziałek, że izraelska stolica ma na zawsze zostać zjednoczona. W przemówieniu na 11. Konferencji poświęconej Jerozolimie Barkat powiedział, że miasto dla 4 miliardów ludzi jest centrum świata, dla wszystkich narodów i we wszystkich dziedzinach. Podkreślił, że chce wesprzeć premiera Netanjahu w wytrwaniu wobec nacisków z zewnątrz i ochronić się od tych wewnątrz (INN).

SZEF IEC: CHCEMY ŚCIĄGNĄĆ DŁUGI ZA PRĄD OD PA– Szef izraelskich elektrowni (IEC) Yiftach Ron-Ta powiedział w poniedziałek, że autonomia tzw. palestyńska (PA) jest dłużna IEC około 277 milionów € za prąd. PA otrzymuje każdego roku miliony Euro pomocy z całego świata, ale podobno nie jest w stanie zebrać pieniędzy i zapłacić za swój prąd. Raz na jakiś czas płaci jakąś część faktury, ale ICE od lat próbuje nieskutecznie od PA ściągnąć całą sumę. „Robimy co możemy, by otrzymać nasze pieniądze” – stwierdził Ron-Tal (Arutz 7).

„IZRAEL MUSI WKROCZYĆ DO GAZY I WYELIMINOWAĆ HAMAS“ – Minister wywiadu Yuval Steinitz w obliczu narastającego ostrzału rakietowego przez terrorystów z Gazy ostrzegł, że Izrael może wkrótce zostać zmuszony do ponownego wejścia do Gazy by kontrolować całą strefę i wyeliminować terrorystów z Hamas. „W ostatnim roku nastąpiła poprawa systemu zabezpieczeń i rannych zostało mniej Izraelczyków. Ale gdyby naloty rakiet z Gazy nadal trwały nie będziemy mieli innego wyjścia jak tylko wejść i doprowadzić do końca panowanie Hamasu i umożliwić PA ponowne rządzenie w Gazie” – stwierdził Steinitz. Na początku stycznia umówione w Egipcie zawieszenie broni z Hamasem przez przedstawicieli ministerstwa obrony uznane zostało za martwe, wtedy gdy Izrael ostrzelany został gradem rakiet. Radio IDF podało, że w pierwszych 17 dniach miesiąca spadło 17 rakiet. Po wycofaniu Izraela z Gazy i części Judei i Samarii w 2005 roku, w 2006 roku władzę w Gazie siłą przejął Hamas. W poprzednią niedzielę uwolniony właśnie przywódca Hamasu Hassan Yousef groził trzecią intifadą przeciw Izraelowi dowodząc, że jest tuż przed nią (Arutz 7). Proszę módlcie się nadal za bezpieczeństwo izraelskich osiedli na południu przed atakami terrorystycznymi ze strefy Gazy. Oby wrogowie Izraela bali się dalekosiężnych konsekwencji w przypadku sprawiania państwu żydowskiemu niepotrzebnych problemów.  

MIMO WROGOŚCI IZRAEL POMAGA SYRYJSKIM CYWILOM – Po ciężkim zranieniu ośmioletniego chłopca przez odłamki rakiety w Syrii jego matka wzięła go do szpitala na miejscu, ale lekarze powiedzieli: „Jeśli chcesz ratować swojego syna, powinnaś go zawieźć do Izraela”. Kilka dni później chłopiec i jego matka dotarli do szpitala w Naharii w zachodniej Galilei. Od marca 2013 roku w szpitalu tym pomocy udzielono prawie 203 Syryjczykom, prawie jedna trzecia z nich to dzieci i kobiety. Kolejnych 230 pacjentów przyjął szpital Rebecca Stief w Safed. Pewien syryjski rolnik, którego wnuczka została ranna w ataku rakietowym, słyszał, że Izrael leczy potrzebujących. Mimo całego ryzyka postawił wszystko na jedną kartę by przywieźć wnuczkę do szpitala. Powiedział: „kiedy znów będzie pokój powieszę na dachu mojego domu flagę izraelską” (NY Times).

STYCZEŃ: NISKI POZIOM WODY – Poziom wody w Izraelu był w styczniu wyjątkowo niski. Miesiąc był bardzo suchy. W niektórych miejscach poziom wody był niski jak  nigdy wcześniej od kiedy przed 88 laty zaczęto regularne pomiary. Jezioro Genezaret miało 25% mniej wody niż przeciętna w styczniu. W całym kraju od września do stycznia było tylko 64% przeciętnych opadów. Wprawdzie burze w grudniu przyniosły sporo deszczu – tak dużo, że obawiano się nawet, że do jeziora trafi za dużo wody, ale krótkotrwałe opady nie były wystarczające by wyrównać poprzednie susze (Arutz 7). Proszę módlcie się by Izrael w tym roku  był pobłogosławiony sporymi opadami.

ONZ IGNORUJE GŁÓD WŚRÓD PALESTYŃCZYKÓW POD SYRYJSKIM REŻYMEM – W Syrii „palestyńscy” uchodźcy głodują i nie dopuszcza się do nich pomocy medycznej. Ale ONZ milczy na ten temat: nie ma protestów, nie ma rezolucji, żadnego potępienia. Dr Hussein Ibish, znany amerykańsko-arabski komentator twierdzi, że syryjski reżym prezydenta Bashara al-Assada pozwala na regularne zabijanie swoich arabskich ziomków w obozie uchodźców w Yarmouk. Pisze, że  tu słowo „okropność” trzeba zdefiniować na nowo. Reżym Assada pozwala ludziom umrzeć z głodu; w ostatnich dwóch tygodniach z braku żywności i lekarstw zmarły dziesiątki ludzi. Gdyby tylko powstało najmniejsze podejrzenie, że Izrael traktowałby swoich Arabów w ten sposób, cały świat nie ustawał by w histerii, a ONZ zwołałby Radę Bezpieczeństwa. Ale Syria jest poza polem obserwacyjnym społeczności międzynarodowej, zwłaszcza za rządów Baracka Husseina Obamy (Jerusalem Post).

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYI SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii  www.josephstorehouse.co.uk

ROOTS & REFLECTIONS TOUR 2014 – Odświeżcie swoją wiedzę o Izraelu następnej wiosny podczas wycieczki z Barrym Segal i urlopu w tym pięknym kraju. Roots & Reflections Tour 2014 odbędzie się od 22 do 30 kwietnia. Dokładniejsze informacje wkrótce.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение сайта

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.