Wizja dla Izraela_08.07.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 

Piątek, 8 lipca 2011

Jedynie w Bogu jest uciszenie duszy mojej, Od niego jest zbawienie moje“ – Psalm 62,2.

IZRAELSCY UCZENI POTWIERDZAJĄ AUTENTYCZNOŚĆ – Izraelscy uczeni potwierdzili autentyczność osarium sprzed 2000 lat, na którym widnieje imię członka rodziny najwyższego kapłana Kaifasza z Nowego Testamentu. Ossarium (łac. „Dom na kości”) posiada napis: „Miriam córka Jeszui, syna Kajfasza, kapłana w Maasia z Beth Imri”. W judaizmie ossarium było kamienną skrzynką na kości zmarłego. Kajfasz był kapłanem w świątyni i wrogiem Jeszui. W ukrzyżowaniu Jezusa to on wiódł znaczącą rolę. Izraelski urząd Starożytności poinformował, że mikroskopowe badania pozwalają stwierdzić, że napis jest „stary i prawdziwy” (AP).

WŁOSCY POLITYCY WSPIERAJĄ IZRAEL PODCZAS HISTORYCZNEGO SPOTKANIA W RZYMIE – Czołowi politycy włoskiego senatu zebrali się przed kilkoma dniami z przedstawicielami społeczeństwa i kościołów w budynku włoskiego senatu by dać wyraz swojemu poparciu dla Izraela. Rozwój sytuacji przybiera jednak groźne formy jak na przykład nowa flotylla do Gazy, jednostronne proklamowanie „palestyńskiego” państwa we wrześniu i inne sposoby delegitymizacji państwa żydowskiego. Były prezydent włoskiego senatu Marcello Pera tak ujął włoskie nastawienie, kiedy powiedział, że nasze zachodnie demokracje nie ostaną się, chyba że znów przyjmiemy do serca naszą judeochrześcijańską orientację. Dodał: „nasze poparcie dla Izraela nie powinno bazować na poczuciu winy, ale na tym, że mamy te same korzenie”. Na zakończenie powiedział: „Obrona Izraela znaczy po prostu obronę naszych wartości i stylu życia” (ECFI).

W TYM MIESIĄCU DYSKUTOWANE BĘDZIE BEZPIECZEŃSTWO PAŃSTWA PALESTYŃSKIEGO – Rada Bezpieczeństwa ONZ chce omówić w tym miesiącu możliwości przyjęcia „Palestyny” do ONZ. Otwarta debata na temat Bliskiego Wschodu planowana jest na 26 lipca. Kwartet przedstawicieli, którzy wypracowują zabezpieczenie pokoju (USA; Rosja, UE i ONZ) spotkają się 11 lipca. Kwartet ów podczas spotkania omówi planowany wniosek PA o przyjęcie w poczet Narodów Zjednoczonych jako niepodległego nowego państwa. PA chce zająć wszystkie regiony, które Izrael odzyskał w czasie wojny sześciodniowej, mianowicie Judeę, Samarię oraz prawie połowę Jerozolimy – stolicy żydowskiego państwa. USA próbują od jakiegoś czasu skłonić Izrael i PA do spotkania przy stole rokowań, ale PA przedstawiła Kwartetowi listę czterech warunków wstępnych i nie wyraża gotowości rokowań, chyba że Izrael wszystkie je spełni. Należy do nich ostateczne zaprzestania izraelskich budów w Judei i Samarii i we Wschodniej Jerozolimie, porozumienie o uznaniu przez obie strony linii rozejmu z 1949 roku jako podstawy rozmów o wymianie ziemi, poparcie UE dla wysiłków PA w sprawie pojednania między Fatahem i Hamasem i poparcie UE dla jednostronnego powołania niezależnego państwa arabów i przyjęcia go do ONZ (INN). Niemal 300.000 Izraelczyków mieszka w 121 oficjalnie uznanych osiedlach na Zachodnim Brzegu Jordanu i kolejne 200.000 we Wschodniej Jerozolimie. Wielkość tych osiedli jest bardzo różna od wielkości gospodarstwa rolnego poprzez przedmieścia jak w przypadku Jerozolimy. Największym osiedla są w Modi’in Illit gdzie mieszka 55.000 Izraelitów, w Maale Adumim und Betar Illit mieszka kolejne 40.000 żydowskich mieszkańców. Do osiedli należą domy, szkoły, urzędy, centra handlowe i rozwinięte przedsiębiorstwa. Celem bezwstydnych i bezpodstawnych żądań Arabów jest zmuszenie Izraela do wycofania się z tych kwitnących terenów i oddania ich jego wrogom. Które inne państwo poddało by się tym poniżającym naciskom i ugięło by się? Najlepszym przykładem tego co się dzieje gdy Izrael i zachód uwierzy w kłamstwa o pokoju wrogów Izraela jest strefa Gazy – mimo ciągłych ataków terrorystycznych i bombardowań, które co roku niszczą pracę wielu Żydów i dorobek ich życia: domy i fabryki.

PRO PALESTYŃSCY AKTYWIŚCI PLANUJĄ LOTY DO IZRAELA, JAKO DOPEŁNIENIE GAZY – Setki pro „palestyńskich” aktywistów, którzy chcą lecieć do Izraela, jako dopełnienie flotylli do Gazy nie otrzyma pozwolenia wjazdu, tak we wtorek zadecydował minister bezpieczeństwa publicznego Isaak Aaronowitsch. „W nadchodzących dniach setki radykalnych aktywistów z całej Europy chce przyjechać do Izraela by prowokować nas i organizować nielegalne protesty i podważać legalność naszego kraju” – powiedział Aaronowitsch. „Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że jako suwerenne demokratyczne państwo nie pozwolimy, by tu uprawiali swoją propagandę, podgrzewali nastroje, wywoływali niepokoje lub nielegalne demonstracje – ani na lotnisku, ani nigdzie indziej”. Aaronowitsch powiedział, że premier Netanjahu powierzył mu troszczenie się o flotyllę, podczas gdy policja wydała zarządzenie przygotowania się do „zapobieżenia tym nielegalnym działaniom”. (Haaretz)

GRECJA ZATRZYMUJE KOLEJNE STATKI W RAMACH FLOTYLLI DO GAZY – Grecka straż przybrzeżna zatrzymała łódź należącą do tzw. flotylli do Gazy. Została doholowana z powrotem do portu gdy bez zezwolenia miała postawiła żagle płynąc do Krety. David Heap, pasażer z kanady powiedział, że grecka straż i „siły specjalne“ szturmowały statek podczas gdy wypłynął już wiele mil od brzegu. Grecja w zeszłym tygodniu zabroniła opuszczania portów wszystkim statkom należącym do flotylli. (AP)

ŻYDZI MODLĄ SIĘ U GROBU JOZEFA NA ZACHODNIM BRZEGU – Około 1.300 żydowskich wierzących odwiedziło w tym tygodniu grób Józefa w mieście Sychem (Nablus) za zachodnim brzegiem Jordanu w rocznicę śmierci tej biblijnej postaci i dwa miesiące po zamordowaniu wnuczki minister z Likudu, która zabita została w tym świętym miejscu i sześć tygodniu, po tym jak dziesiątki Żydów z Wrocławia zostało zablokowanych na ulicach Nablus i nie chcieli się cofnąć i rozejść. Izrael zapewnił silny konwój około 1000 żołnierzy i policjantów, kiedy wizyta uzyskała zezwolenie późną sobotą, po to by nie dopuścić do chaosu, jaki miał miejsce przed sześciu tygodniami. Jeden z emerytowanych policjantów, który również był na terenie Samarii-Judei powiedział, że nie ma pewności czy siły bezpieczeństwa dadzą sobie radę. (Haaretz) Zgodnie z porozumieniem z Oslo PA jest zobowiązana chronić i zapewnić bezpieczny dostęp do grobu Józefa i innych świętych miejsc żydowsko-chrześcijańskich. Arabską strategią jest jednak każde pojedyncze żydowskie święte miejsce uznać natychmiast za prawowite muzułmańskie i własne. Kiedy gwałtem przejmują kontrolę w danym miejscu od razu zabraniają dostępu Żydom, hańbią i bezczeszczą te „święte” miejsca. To był przecież Abram, który „tam” w Sychem zbudował Panu, który mu się ukazał ołtarz (1 Mojż. 12;6-7). Później Biblia wspomina: „Również kości Józefa, które synowie izraelscy sprowadzili z Egiptu, pogrzebano w Sychem na kawałku pola, które nabył Jakub za sto kesytów od synów Chamora, ojca Sychema; należało ono jako dziedziczna posiadłość do synów Józefa” – Jozue 24,32.

JESZCZE WIĘCEJ ZASZCZYTÓW DLA PRZYWÓDCY FATAHU ZA NAJGORSZY ATAK TERRORYSTYCZNY W IZRAELU – Rządząca w PA frakcja Fatahu dwa programy szkolne nazwała imieniem Dalala Mughrabiego, który dokonał najgorszego ataku terrorystycznego na izraelskich cywilnych mieszkańców w całej historii żydowskiego państwa. Nie był to tylko jeden czy dwa razy, że temu krwawemu mordercy oddaje się takie „honory”. Jedną z trzech grup młodzieżowych Fatahu też nazwano jego imieniem, a jej komórka terrorystyczna zabiła w 1978 roku 25 dorosłych i dwanaście dzieci. Pozostałe dwie grupy młodzieżowe nazwane zostały imieniem zmarłego wodza PLO Arafata i terrorysty Abu Jihada. Te odznaczenia zostały dumnie podkreślone w gazecie „Al-Hayat Al-Jadida“ oficjalnym dzienniku PA. (PMW) Te ceremonie uhonorowania morderców niewinnych mieszkańców dają lepszy wgląd w serca tych, którzy udają pokojowe zamiary wobec Izraela. Poza fasadą tych rzekomo „umiarkowanych” PA i terrorystycznego Hamasu (zagorzałemu wrogowi Izraela) nie ma w zasadzie różnicy. Ale Zachód ani nie odnosi się do tych tytułów dla terrorystów, ani pełnych nienawiści podręczników szkolnych i programów TV dla dzieci. Półgębkiem zauważa się jedynie jak ciągle nowe dowody niechęci w społeczeństwie Zachodniego Brzegu i jak podkopuje to zaufanie do Izraela, tak że Arabowie nie wiedzą czy mają tworzyć jakieś plany dla swoich pokoleń by żyć w harmonii i pokoju. Proszę módlcie się by to dobra Nowina zmieniła sytuację; tylko znajomość Jeszui daje nadzieję na pokój.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

 

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.