Wizja dla Izraela_11.01.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 11 stycznia 2013

 „Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić, wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem, i nikt inny!” – Izajasz 45,22

ZIMA W IZRAELU: DUŻO DESZCZU A NAWET ŚNIEG – Izraelska służby pogodowa melduje, że tegoroczna zima daje tak dużo opadów jak od dziesięcioleci tego nie było. W tym tygodniu gwałtownie spadły temperatury, a w Jerozolimie nawet padał śnieg. Silny wiatr i ulewy notowano już w poniedziałek; zerwane zostały linie elektryczne, powalone zostały drzewa, a wiele osób zostało lekko rannych. Z prędkością 120 km/h wiało w części Jerozolimy. Na Wzgórzu Świątynnym leżały połamane gałęzie drzew; prądu brakowało w niektórych regionach w całego kraju. W poniedziałek Urząd ds. Wody zameldował o wzroście poziomu wody w Jeziorze Genezaret o 10 cm w ciągu 24 godzin. W Jerozolimie zmontowano pługi śnieżne gotowe do udrażniania dróg (Arutz 7). Spore opady w Izraelu po wielu latach suszy są skutkiem wysłuchania modlitw i powodem dziękczynienia. Proszę módlcie się nadal, żeby nie było więcej wypadków, a ludzie nie doznali uszczerbku z powodu warunków pogodowych. Módlcie się o bezdomnych, starszych i potrzebujących o schronienie i możliwość ogrzania się.  

IRAN: SPADA EKSPORT ROPY – Irański eksport ropy naftowej spadł o 40% – głównie z powodu ostrzejszych sankcji, które Zachód wprowadził z związku z programem atomowym Iranu. W poniedziałek poinformował o tym Minister ds. Ropy Naftowej Rostam Qasemi. W roku 2011 islamska republika z eksportu uzyskała 76 miliardów € dochodu, co pokryło 60% budżetu narodowego. W ostatnich 9 miesiącach odnotowano 40% spadek sprzedaży ropy i 45% spadek wpływów z tego tytułu. Przyznał to także Qasemi. Dotąd utrzymywał, że zachodnie naciski nie wpływają szczególnie na dochody Iranu z ropy. Obecnie Iran zajmuje 4 miejsce wśród krajów OPEC, za Arabią Saudyjską, Irakiem i Kuwejtem; poprzednio był drugi  (Jerusalem Post, AP).

SZEF ONZ: ASSAD NIE PLANUJE KOŃCA CIERPIENIA – Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon powiedział w poniedziałek, że odrzucenie najważniejszych elementów planu zakończenia wojny domowej przez prezydenta Assada pokazuje, że nie ma on zamiaru zakończyć „strasznego cierpienia” Syryjczyków. Assad nie chce rozmów z uzbrojoną opozycją, jak to stwierdził dzień wcześniej; zamiast tego wezwał do zwalczania „morderczych kryminalistów”, którzy odpowiedzialni są za śmierć ponad 60.000 ludzi. Rzeczniczka MSZ USA Victoria Nuland powiedziała, że mowa Assada jest kolejną próbą utrzymania władzy; nie służy również przygotowaniu ludu syryjskiego do politycznej zmiany. Nuland stwierdziła, że inicjatywa Assada nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. * Nie jest zadziwiające, że we wtorek wysoki przedstawiciel Iranu udzielił poparcia syryjskiemu prezydentowi i chwalił tak zwany „plan pokojowy”, który wśród walk dookoła przedstawił w niedzielę (Ynet).

HAMAS I PRZEDSTAWICIELE PA NIE CHCĄ WSPOMÓC SYRYJSKIEGO BRATA – Arabscy  przywódcy, którzy tak chętnie liczą na współczucie społeczności międzynarodowej i przedstawiają się jako „ofiary wygnania izraelskiego”, wzbraniają się pomóc tysiącom swoich braci z sąsiedztwa, którzy opuścili swoje domy i przez wojnę domową w Syrii trafili do obozów uchodźców. Przywódcy Hamasu i autonomii tzw. palestyńskiej PA odrzuciło prośbę UNRWA (komisja pomocy uchodźcom ONZ) o pomoc w rozdzielaniu pomocy humanitarnej między arabskimi klanami. Tak więc około 150.000 syryjskich obywateli uważa że posiada arabskie pochodzenie  („palestyńskie”), a teraz nie mają się gdzie podziać w temperaturach poniżej zera, narażeni na naloty rakietowe i bomby, z brakami żywnościowymi, jak opisał to reporter Fox News Paul Alster. Przywódca Hamasu Ismael Hanija obawia się gdy otworzą się drzwi arabom oblężonych w Syrii umniejszyłoby to jego plany „prawa powrotu palestyńczyków” do „okupowanej palestyny” (bardziej prawidłowo: żydowskiej ojczyzny, do Izraela). Tak myśli PA i Mahmud Abbas. Izrael natomiast zaoferował Syrii pomoc humanitarną; została ona jednak odrzucona (INN).

ŻONA POLITYKA: MUSIMY UCZYĆ NASZE DZIECI DO ŚMIERCI –Żona jednego z członków terrorystycznej organizacji Hamas zademonstrowała ostatnio drastyczną różnicę między wartościami żydowsko-izraelskiego społeczeństwa, a myśleniem większości Arabów. W wywiadzie dla stacji Al-Aksa TV Umm Osama, żona członka parlamentu Khalil Al-Hayya, stwierdziła, że rola żony nie jest mniej ważna, jak męża w „Palestynie”. To w końcu matka wychowuje dzieci w miłości do dżihadu i do roli męczenników dla Allaha [wychowuje je w nienawiści i do śmierci – przyp. tłum]. Powiedziała: „Modlę się stale aby Allah zechciał uczynić z nas męczenników. O to modlę się także dla mojego męża i moich dzieci. Żaden z nas nie chciałby umrzeć we śnie” (MEMRI, Israel Today). Proszę módlcie się by te dzieci które wzrastają w tak straszliwym kłamstwie doznały miłosierdzia i uwolnienia przez prawdziwego Boga.

SENATOR GRAHAM PRZECIW HAGEL’OWI – Senator Lindsey Graham (republikanin z Południowej Karoliny) powiedział w niedzielę, że w całej historii Izraela nie było jeszcze amerykańskiego ministra obrony bardziej wrogo nastawionego do żydowskiego państwa, jak Chuck Hagel, którego Obama mianował 7 stycznia. Garaham określił byłego republikańskiego senatora jako takiego, który w kwestiach polityki zagranicznej myśli całkiem inaczej niż większość. Hagel nie tylko mówił, że trzeba bezpośrednio rozmawiać z Iranem, że sankcje nie działają, że Izrael powinien bezpośrednio paktować z Hamasem (organizacją terrorystyczną, która wystrzeliwuje na jego mieszkańców tysiące rakiet), ale jest nawet jednym z 12 senatorów, którzy nie podpisali listu do UE, w którym żądano zakwalifikowania Hisb-Allahu jako organizacji terrorystycznej. Czołowy polityczny komentator w Izraelu Amnon Lord powiedział, że nominowanie Chucka Hagela na ministra obrony doprowadzi do tego, że Izrael będzie osamotniony wobec Iranu.  *  Irański minister spraw zagranicznych powiedział w tym tygodniu, że nominowanie Hagla jest OK i może nawet poprawić stosunki USA z Iranem. Hagel odpowiedział na to – jak to wielokrotnie podkreślano w różnych mediach – nie ma żadnego najmniejszego znaku, że jest antyizraelski, albo żeby „jego głosowania w Senacie uczyniło szkodę Izraelowi” (INN, Ynet).

EGIPSKIE BRACTWO MUZUŁMAŃSKIE WYWIERA WPŁYW NA RZĄD OBAMY – Egipska gazeta zauważa, że sześciu pracujących w administracji Amerykanów jest aktywistami islamskimi, należą do Bractwa Muzułmańskiego i wywierają duży wpływ na politykę USA. Raport z 22 grudnia opublikowany został w egipskiej gazecie Rose El-Youssef i przetłumaczony został na angielski dla IPT (organizacja badań terroru). Możemy w nim przeczytać, że sześć osób zmieniło nastawienie Białego Domu; wcześniej było wrogie i przeciw grupom muzułmańskim i organizacjom na całym świecie, teraz wspiera Bractwo Muzułmańskie jak nikt inny. Do tych sześciu osób należą: Arif Alikhan, zastępca sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego; Mohammed Elibiary, członek rady Bezpieczeństwa wewnętrznego; Rashad Hussain, specjalny wysłannik USA do organizacji współpracy Islamskiej; Salam al-Marayati, współzałożyciel Rady Muzułmańskiej Propagandy Publicznej (MPAC); Imam Mohamed Magid, przewodniczący Społeczeństwa Muzułmańskiego Ameryki Północnej (ISNA) oraz Eboo Patel, członek rady Obamy partnerstwa współpracy religijnej (Faith-Based Neighborhood Partnerships) (Arutz 7).

IZRAELSKI KOLOS DO ODSALANIA – który w dużej mierze służy produkcji słodkiej wody ze słonej rozszerza się do San Diego w USA. Tam znajduje się największa w Zachodnim Świecie instalacja odsalania. IDE Americas Inc, firma-córka izraelskiej IDE Technologies Ltd, dostała zadanie zaprojektowania i uruchomienia zakładu w San Diego o przerobie 204.412 m³ wody. „Ten projekt jest kamieniem milowym dla nas, ale i dla Kalifornii oraz całej USA, ponieważ uważamy, że również w USA ten temat będzie ważny w przyszłości” – stwierdził Abschalom Felber, szef IDE Technologies Ltd. „Cieszymy się, że mamy swój udział w największej instalacji odsalania wody w USA.” (Jerusalem Post)  „Przez ciebie będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemi” – 1. Mojż. 12,3.

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży,  „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na  http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.