Codzienne rozważania_9.01.2013


On musi wzrastać, mnie zaś ubywać” (J 3:30).

Czym jest wzrost duchowy? Czym jest duchowa dojrzałość? Co to znaczy iść dalej w Panu? Obawiam się, że pomieszaliśmy różne idee na ten temat. Wielu uważa, że duchowa dojrzałość to bardziej skomplikowane poznanie chrześcijańskich doktryn, większe uchwycenie biblijnych prawd, większy rozrost wiedzy o Bożych sprawach. Dużo innych tego rodzaju rzeczy jest zapisywanych jako znaki wzrostu, rozwoju i duchowej dojrzałości. Umiłowani, nic z tych rzeczy.

Głównym znakiem prawdziwego duchowego rozwoju i dojrzałości jest to: że my sami tak mało wzrośliśmy, a Pan Jezus wzrósł tak dużo bardziej. Dojrzała dusza to taka, która jest mała we własnych oczach, lecz w jej oczach Pan Jezus jest wielki. To jest wzrost. Możemy mieć ogromną wiedzę, możemy mieć wspaniałe pojmowanie doktryny, nauczania, prawdy czy nawet Pisma, a jednak być duchowo bardzo mali, bardzo niedojrzali, bardzo dziecięcy. (Istnieje ogromna różnica między byciem dziecięcym, a byciem jak dziecko.) Prawdziwy duchowy wzrost jest po prostu taki: Mnie ubywa, On wzrasta. To Pan Jezus staje się większy. W ten sposób możesz sprawdzać duchowy wzrost.

By T. Austin-Sparks from: The Cross and the Way of Life – Chapter 4  

_________________________________________________________________________

8 stycznia | 10 stycznia

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

раскрутка сайта в ростове

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.