Wizja dla Izraela_11.10.3013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 11 października 2013

Pokrzepcie ręce osłabłe, wzmocnijcie kolana omdlałe! Powiedzcie małodusznym: Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto – pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by zbawić was“ (Iz 35,3-4).

AMERYKAŃSKA POMOC DLA IZRAELA OPÓŹNIA SIĘ Z POWODU BRAKU PŁYNNOŚCI FINANSOWEJ RZĄDU USA – Według Eliego Gronera, izraelskiego ministra gospodarki amerykańska pomoc wojskowa z powodu braku wypłacalności rządu USA została wtrzymana. 1 października Izrael powinien otrzymać 2,3 mld € na rok 2014. Groner wyjaśnił: „Nie mówimy tu o jakimś konkretnym posunięciu związanym z Izraelem. Dla większości zadań amerykańskiego rządu nie ma budżetu, ponieważ brakuje rozwiązań politycznych finasowania następnego roku – i dotyczy to także pomocy zagranicznej”. Niewypłacalność jest efektem sporu Białego Domu z Kongresem o ustawę zdrowotną, tzw. ‘Obamacare’. W czwartek zastępczyni rzecznika MSZ Marie Harf powiedziała, że środki pomocowe dla Izraela i innych państw sojuszniczych zostaną przesłane z opóźnieniem. Poza tym nałożone na Iran dotkliwe sankcje nie mogą być wdrożone, właśnie z powodu „plajty” administracji USA (INN).

WRZESIEŃ: WZROST ATAKÓW TERRORYSTYCZNYCH – We wrześniu w porównaniu do sierpnia ilość ataków terrorystycznych znacznie wzrosła. Stwierdziła tak izraelska agencja wywiadowcza Shin Beit. Zanotowano 133 ataki, w sierpniu było ich 99. Większości z nich tzn. 104 dokonano w biblijnym wnętrzu kraju, to znaczy w Judei i Samarii, podczas gdy w sierpniu było ich 68. W większości podłożone były bomby zapalające. W statystyce Shin Beit nie notuje się ataków rakietowych. Żydzi w Judei i Samarii, w tym setki tysięcy mieszkańców i żołnierzy IDF od dziesięcioleci żyją w codziennym zagrożeniu arabskim terroryzmem. Pozostają tam jednak, ponieważ są przekonani, że ten kraj należy prawowicie do narodu żydowskiego i nie chcą by ataki Arabów powstrzymywały ich od zamieszkiwania w ich historycznej ojczyźnie. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się nadal by Bóg rozpostarł swoją ochronę nad mieszkańcami Judei i Samarii oraz żołnierzami IDF na tym miejscu. Módlcie się przeciwko atakom w całym kraju.

JAPONIA CHCE PRZETESTOWAĆ IZRAELSKIE TERAPIE NOWOTWOROWE – Centrum medyczne w Komogawa City kupiło dwa nowe systemy o wartości 75.000 € od izraelskiej firmy IceCure Medical Inc. Chce ono sprawdzić efektywność niszczenia guzów nowotworowych w zaatakowanych płucach. System z firmy IceCure Medical bazuje na IceSense3, który stosuje się przeciw zwłóknieniu płuc, a także przy nowotworach śluzówki i węzłów chłonnych w klatce piersiowej. Wstrzykuje się płynny azot do guza. Z pomocą tej metody likwiduje się raka w piersiach, bez uszkodzenia otaczającej go tkanki. IceSense3 dopuszczone już jest w USA i Europie (Daily Alert).

HISB-ALLAH MA 200.000 NOWYCH RAKIET – Wrogowie Izraela zaczynają prowadzić swą wojnę inaczej. Jak stwierdził minister obrony kraju Gilad Erdan Izrael musi się na to przygotować. Zamiast zdobywać terytoria pokazują jednoznacznie dostrzegalne przygotowania wrogów Izraela do atakowania ludności cywilnej i infrastruktury. Erdan ostrzega, że Hisb-allah teraz się właśnie na tym koncentruje. Kupuje rakiety i ulepsza ich celność. Obecnie ta grupa terrorystyczna posiada już ponad 200.000 rakiet. „Co dziesiąty dom w Libanie posiada skład broni lub wyrzutnię rakiet. Przyszła wojna porównywana jest z Drugą Wojną Libańską, tylko o większej skali. Swoje najdokładniejsze rakiety Hisb-Allah chce zastosować na ściśle określone cele. Próbować będą osiągnąć miejsca, które najdotkliwiej odczują zakłócenie swojej codziennej normalnej funkcjonalności. Planem wrogów Izraela jest jego zniszczenie poprzez złamanie ducha narodu. Moim zadaniem i mojego ministerstwa jest przygotowanie frontu obrony kraju i stworzenie aparatu, który zapewni nasze funkcjonowanie niezależnie od tego co się stanie. Codzienne funkcjonowanie musi działać i będzie zapewnione, nawet wtedy, gdy Izrael zostanie zaatakowany” – powiedział (Arutz 7). „Niech się zmieszają i niech się zawstydzą ci, co na życie me czyhają; niech się cofną zawstydzeni ci, którzy zamierzają mi szkodzić!“ – Psalm 35,4.

AL-KAIDA NADAL PRACUJE NAD ISLAMIZACJĄ SYRII – Syria powoli coraz bardziej jest islamizowana; Al-Kaida działa nadal nad wprowadzeniem prawodawstwa muzułmańsko-religijnego. Irak i Syrię określiła już jako „państwa muzułmańskie”. Na terenach które Al-Kaida ma pod soją kontrolą zasady szariatu już są stosowane, np. wykonuje się karę śmierci. Jednocześnie działa na emocje publiczności poprzez religijne kazania i kształcenie, nazywane „Dawa”. W systemie tym tworzy się małe klasy dla dzieci i nastolatków. Tworzy się także programy rozrywkowe werbujące dla islamu; dzieciom rozdaje się przy tym prezenty. Poza tym organizacja terrorystyczna organizuje duże wiece w różnych miastach, skierowane do młodszej generacji (INN).

AMERYKAŃSKIE MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH POTWIERDZA ZMNIEJSZENIE POMOCY DLA EGIPTU – Administracja Obamy chce zmniejszyć pomoc dla Egiptu o miliony dolarów by pokazać, że nie jest zadowolona z tempa przywracania demokracji przez rząd wojskowy po strąceniu prezydenta Mohammeda Mursiego. Rocznie USA wspomaga Egipt sumą ok. 1,1 mld €. Amerykańska administracja nie podała jednak o jaką sumę chodzi. Rzeczniczka ministerstwa Jen Psaki powiedziała, że Stany wstrzymają transporty dużych systemów militarnych dla Egiptu i pomoc finansową dla egipskiego rządu, dotąd aż da się poznać wiarygodne postępy np. rząd utworzony w wyniku prawidłowych wyborów. Przedstawiciel rządu USA rozmawiał o tych cięciach we wtorek w audycji CNN. Krótko potem rząd jednak zaprzeczał tym zamiarom (INN).

NAJBARDZIEJ WPŁYWOWY RABBI IZRAELA OVADIA YOSEF ZMARŁ W WIEKU 93 LAT – Najbardziej wpływowy przywódca duchowy sefardyjskich Żydów i ultraortodoksów z partii Shas, zmarł w poniedziałek w jerozolimskim szpitalu. Dożył 93 lat. Rabi Ovadia miał ogromny wpływ na izraelskich Żydów pochodzących z Bliskiego Wschodu i północnej Afryki, z powodu swoich szczerych wypowiedzi był jednak kontrowersyjny. Po ostatniej operacji serca miesiące przebywał w szpitalu. W poniedziałkowym pogrzebie w Jerozolimie udział wzięło 800.000 ludzi, a więc 10% wszystkich mieszkańców kraju. Procesja, największa w historii Izraela rozpoczęła się o godz. 18 w dzielnicy Geula i prowadziła do cmentarza Sanhedrynu. (Sanhedryn oznacza Wysoką Radę, patrz. Ew. Marka 14,55-59). Przywódca partii Szas Arje Deri płakał na konferencji prasowej bez wstydu, zanim nie opadł w ramiona lekarza. Deri określił Yosefa jako „ojca” i zawołał: „Co z nami będzie? Kto nas poprowadzi? Kto weźmie jego miejsce?” (MailOnline).

SHALOM: IRAN CHCE TYLKO ROZMAWIAĆ O ZNIESIENIU SANKCJI– Izraelski minister ds. wody i energii Silvan Shalom powiedział w poprzedni piątek: „Iran chce rozpocząć dialog w sprawie jego programu atomowego, ponieważ jego gospodarka znajduje się w katastrofalnym stanie i chce poluzowania sankcji i zmniejszenia nacisków ekonomicznych”. Podczas wykładu w Tel Avivie Shalom dodał: „Celem Iranu jest posiadanie broni jądrowej i to nie uległo zmianie. Jak tylko broń taką będzie miał Iran od razu chęć jej posiadania wyrażą Turcja, Egipt i Arabia Saudyjska, a przez to zmieni się sytuacja w całym regionie. Kto chciałby mieszkać w Izraelu kiedy jego sąsiedzi posiadają broń atomową skierowaną na Izrael. To jest wielkie zagrożenie“ (Arutz 7).

IRAN PROPONUJE OGRANICZENIE PROGRAMU ATOMOWEGO – Iran przygotowuje pakiet propozycji przed rozmowami w Genewie w następnym tygodniu. W zamian za ograniczenie produkcji uranu Iran chce osiągnąć od USA i UE poluzowanie sankcji. Propozycje Iranu mają według oceny zachodnich dyplomatów zredukowanie ilości wirówek oraz zmniejszenie ilości materiału wyjściowego do produkcji wzbogaconego uranu. Pociągnięcie Iranu jest jednak dalekie od „zaprzestania” programu atomowego. Jeden z przedstawicieli izraelskiego rządu powiedział: „To jest strategia Iranu, przed którą ostrzegamy cały czas”. To ma być tylko kosmetyka. Yuval Steinitz określa propozycje Iranu jako żart. (Jerusalem Post, Wall Street Journal)

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYA SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii www.josephstorehouse.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Nasz nowy Israel-KalendARZ „Times & Seasons“ jest właśnie w naszym biurze w Monachium. Zawiera on okres od września 2013 do grudnia 2014 i jest drukowany po angielsku i hebrajsku. Jak wystarczy nakładu możemy Wam go wysłać po wpłaceniu co najmniej 15 €. Proszę zwracać się do naszego biura w Monachium (po angielsku lub niemiecku).

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.