Wizja dla Izraela_12.03.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de
Piątek, 12 marca 2010

Bo jeśli ty w takim czasie będziesz milczeć, ratunek i ocalenie dla Żydów przyjdą skądinąd, lecz ty i dom twego ojca zginiecie. Kto zaś wie, czy godności królewskiej nie osiągnęłaś właśnie na taki czas, jak obecny?” Estery 4,14

SŁABA REAKCJA ONZ NA MASAKRY CHRZEŚCIJAN – W ostatni niedzielny poranek w Nigerii w najbrutalniejszy sposób siekierami i nożami muzułmanie zamordowali setki chrześcijan. Zaatakowali w małej wiosce w centrum kraju wczesnym rankiem. Zablokowali drogi wyjazdowe z miejscowości strzelając w powietrze ruszyli z maczetami i karabinami na chrześcijańskich mieszkańców, którzy usiłowali uciec. Szacuje się, że zamordowanych zostało 400 do 500 osób. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon powiedział w niedzielę wieczorem w bardzo oszczędnych słowach, że jest „bardzo zaniepokojony“ sytuacją. Wezwał „wszystkie strony” do opanowania. (INN) „Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli, o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteście.”- Hebr. 13,3

PIEKARZ WALCZY O CERTYFIKAT – We wtorek Sąd Najwyższy Izraela postanowił, że Rada Rabinów w Aszdodzie ma przedłożyć dokumenty, które wskazywałyby na nie-równoważność certyfikatu koszerności piekarza-kobiety należącej do mesjanicznej organizacji „Żydzi dla Jezusa” wobec piekarzy żydowskich i wymagań miasta. Wyrok ten zapadł po przesłuchaniu stron do którego doprowadziła Peninna Conforty skarżąc się na ignorowanie wyroków sądowych. W 2006 roku cofnięto jej certyfikat koszerności żywności z powodu jej przynależności religijnej. W czerwcu Sąd najwyższy orzekł, że Rabinat nie mógł cofnąć certyfikatu pani Conforty, jeżeli trzymała się stosownych przepisów; nie wolno żądać od niej bardziej ostrych wymagań jak wobec innych żydowskich piekarzy w Aszdodzie. Jeszcze dziewięć miesięcy po orzeczeniu nie otrzymała swojego certyfikatu z powrotem. Prawnik Hani Ofek powiedział podczas przesłuchania, że nie ma ani jednego rabina, który przyznał by certyfikat dla członka „Żydzi dla Jezusa”. Ale sędzia Ajala Procaccia stwierdził, że „wyroki sądu należy wykonać“. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się o panią Peninna Conforty, żeby swój certyfikat koszerności otrzymała bez żadnej zwłoki i by rabini nie ignorowali wyroków sądowych, tylko z powodu swoich uprzedzeń religijnych.
IZRAEL OSTRZEGA PRZED ZŁYMI OPCJAMI – Są tylko dwie „kiepskie opcje” w kwestii Iranu: (1) pozwolić mu na budowę bomby atomowej, (2) zastosowanie siły i zniszczenie jego instalacji atomowych. Obie one są bardziej prawdopodobne teraz jak jeszcze przed rokiem, jak sformułowała to ambasador Izraela w ONZ. Gabriela Schalew ostrzegła: „Nasza inteligencja podpowiada nam, że Iran ściga się by jak najszybciej mieć broń jądrową”. Na początku tygodnia John Bolton były przedstawiciel Izraela w ONZ ostrzegał, że Izrael ma tylko dwie możliwości: „atak na instalacje atomowe Iranu lub Iran z bronią atomową”. Powiedział, że Izrael ma już mało czasu na planowanie kolejnych kroków. „Jeśli Izrael użyje broni powinien to zrobić raczej szybciej niż później”. Czołowi przedstawiciele izraelskich i amerykańskich rządów oraz siły zbrojne dyskutowały w tym tygodniu na ile atak militarny jest w stanie zablokować irański program atomowy. (Fox News) „Ty, o mój Boże, jesteś moim Królem, który Jakubowi zapewniałeś ocalenie.“ – Psalm 44,5
PERES ŻĄDA MIĘDZYNARODOWEJ IZOLACJI AHMADINEDŻADA – We wtorek izraelski prezydent Shimon Peres powiedział, że irański prezydent Ahmadinedżad powinien być „totalnie” izolowany na arenie międzynarodowej. Dodał, że jego antysemicka retoryka jest tylko przykrywką dla jego ambicji zapewnienia irańskiej dominacji na Bliskim Wschodzie. „Ktoś taki jak Ahmadinedżad, który nawołuje publicznie do zniszczenia Izraela nie może być stałym członkiem ONZ” – stwierdził Peres podczas spotkania z amerykańskim wiceprezydentem Joe Bidenem w Jerozolimie. „Człowiek który wzywa do terroru i wiesza ludzi na ulicach powinien zostać jednoznacznie zakwalifikowany. Nie można mu pozwolić spacerować w aureoli bohatera” – powiedział. „Ahmadinedżadowi należy się izolacja i nie wolno go przyjmować w stolicach państw”. (Haaretz)
IZRAEL OPUBLIKUJE WKRÓTCE INDEKS AKTÓW PODBURZANIA ARABÓW WOBEC ŻYDÓW – Zgodnie ze słowami premiera Netanjahu izraelski rząd rozpocznie oficjalnie obserwację aktów podżegania do nienawiści względem Żydów i publikacje regularnych raportów. „Ludzie muszą poznać co dokładnie się dzieje kiedy ci, którzy twierdzą, że układ pokojowy jest konieczny: czy przekonują oni ludzi do tego by zaakceptowali Izraela.” Główny punkt zainteresowania obserwacji ma pokazać jak „premier” PA przybliża swojemu ludowi (Arabom tzw. palestyńskim) „kulturę pokoju” i na niej buduje instytucje „palestyńskiego” państwa czy też nie. (Haaretz) Oprócz faktu nawoływania w telewizji PA do zniszczenia państwa Izrael arabskie książki są pełne kłamstw na temat Holokaustu i nienawiści do Izraela. Jeżeli spojrzeć na rzeczywiste motywy i na to co sieje się w sercach przyszłych pokoleń ludów arabskich to kwestia pokojowej koegzystencji z Izraelem wydaje się mocno wątpliwa.
EGIPSKI MUŁŁA MUZUŁMAŃSKI ZMARŁ NA ATAK SERCA – Czołowy egipski mułła szejk Mohammed Sajed Tantawi, którego umiarkowana postawa wzburzała konserwatywnych muzułmanów zmarł w środę na atak serca podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej. Miał 81 lat. Tantawi wstawiał się w kwestii praw kobiet za co był regularnie krytykowany przez fundamentalistycznych muzułmanów. Doprowadzał radykałów do wściekłości ponieważ potępiał obrzezywanie kobiet i zdecydował że kobiety mogły dochodzić swoich praw przed sądem. W roku 2008 z powodu nacisków zdecydował wycofać się z polityki. Naciski spowodowane zostały tym, że uścisnął rękę prezydenta Shimona Peresa. (Jerusalem Post)
GAZA EKSPORTUJE CORAZ WIĘCEJ KWIATÓW DO EUROPY I OTRZYMUJE TONY POMOCY – Gaza wyeksportowała w zeszłym tygodniu goździki do Europy a otrzymała prawie 14.000 ton w ramach pomocy humanitarnej, która przeszła przez różne przejścia graniczne z Izraelem. Do Gazy dotarły setki ciężarówek z mąką, pszenicą, mięsem, kurczakami, rybami owocami i innymi produktami rolnymi. Również produkty nie przeznaczone do konsumpcji jak artykuły sanitarne i żywność dla zwierząt znalazły się w transportach. (INN)
NOWY TEST KRWI – Nowy test krwi o nazwie PLAC ma być testem wczesnego ostrzegania dla wydawałoby się zdrowych pacjentów. Dr Osama Hussein, szef medycyny wewnętrznej w szpitalu Ziv w Safedzie, powiedział, że test umożliwi wykrycie zagrażających życiu przypadków i przeprowadzić intensywne leczenie by zredukować ryzyko ataku serca do połowy. (INN)
IZRAEL PUBLIKUJE RAPORTY O WYSTĘPOWANIU PYŁKÓW BY POMOC ALERGIKOM – Wkrótce Izraelczycy otrzymają comiesięczną prognozę wystąpienia alergenów, przez co będą mogli lepiej dopasować się do sezonowego zagrożenia pyłkami. Prognoza będzie bazować na informacjach pochodzących od botaników, którzy pracują w Ogrodzie Botanicznym uniwersytetu w Tel Avivie. (Haaretz)
PESSACH STOI U DRZWI – Narodowy instytut ubezpieczeń Izraela opublikował w listopadzie ostatni raport o biedzie. Obraz jest porażający: liczba potrzebujących w Izraelu wynosi 1.651.300 osób w tym 783.600 dzieci. Jest coraz trudniej. Proszę pomóżcie nam wspomagać ofiary terroru i ich rodziny a także ludzi starszych i innych ludzi w Izraelu, którzy cierpią niedostatek. Potrzebujemy waszej pomocy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWNdeeo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *