Wizja dla Izraela_12.10.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

 Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 12 października 2012

Jeźli będziesz gnuśnym, tedy w dzień ucisku słaba będzie siła twoja. Wybawiaj pojmanych na śmierć; a od tych, którzy idą na stracenie, nie odwracaj się. Jeźli rzeczesz: Otośmy o tem nie wiedzieli; izali ten, który waży serca, nie rozumie? a ten, który strzeże duszy twojej, nie rozezna? i nie odda człowiekowi według uczynków jego?”– Przyp. 24,10-12.

BĄDŹCIE RAZEM W LONDYNIE – Przyjedźcie na Święto Namiotów do Londynu do Centrum Emmanuel od 19 do 20.10 razem z Lance Lambertem, Malcolmem Heddingiem i Barry Segal. Przyjadą też tancerze z Sh’ma Kingdom Dancers i Moriah-Band. By się zgłosić i otrzymać informacje dzwoń do Londynu pod +44 (0) 1793-862121

EKSPERCI POTWIERDZAJĄ OCENY NETANJAHU: IRAN BEDZIE MIAŁ BRON ATOMOWĄ W PRZYSZŁYM ROKU– Eksperci potwierdzili ostrzeżenie premiera Netanjahu, że Iran już w przyszłym roku będzie posiadał wystarczającą ilość wzbogaconego uranu do budowy bomby atomowej. Przed dwoma tygodniami izraelski premier powiedział na forum ONZ: „Moje Panie i Panowie, od 15 lat mówię o tym, że trzeba zatrzymać Iran przed budową broni atomowej. Obecnie Iran osiągnął drugi etap i do następnej wiosny osiągnie fazę końcową. Wtedy w kilka miesięcy posiadał będzie wystarczająco dużo uranu by zbudować bombę atomową”. Eksperci z Instytutu Nauki i Obrony Narodowej rozwiali wszelkie wątpliwości. Opublikowany w poniedziałek raport ostrzega, że Iran potrzebą ilość materiału rozszczepialnego uzyska w 2-4 miesięcy, a gotową bombę zbuduje w kolejnych 8-10 miesięcy. Wniosek raportu: „Praktyczną strategią zatrzymania Iranu w budowie broni atomowej, jest zatrzymanie go zanim będzie posiadał materiał rozszczepialny do jej budowy.” W raporcie są szacunki ilości uranu i stopnia jego wzbogacenia, bazowane na podstawie liczb ekspertów z Międzynarodowej Agencji Atomowej (IAEA), którą ONZ wysłało do Iranu (INN). Rząd Obamy wywiera konsekwentnie nacisk na Izrael , by nie dokonywał ataku militarnego na Iran, chociaż jego duchowi i polityczni przywódcy otwarcie grożą istnieniu państwa żydowskiego, a mimo ostrych międzynarodowych sankcji prace przy budowie broni atomowej trwają w najlepsze. Obama czyni wszystko co w jego mocy by zatrzymać atak z powietrza; chce zyskać czas aż do wyborów w USA.

OFICEROWIE ARMII AMERYKAŃSKIEJ W IZRAELU PRZYGOTOWUJĄ WSPÓLNE MANEWRY – Amerykańscy oficerowie przyjechali do Izraela na wspólne manewry armii obu krajów. 14 października będą oni nadzorować lądowanie setki oddziałów USA. Manewry odbędą się tydzień później i trwać będą 3 tygodnie. Doniesienia mówią o najważniejszych jak dotąd manewrach (Arutz-7). Według oceny Time Magazine manewry US Army i IDF przed kilkoma miesiącami zostały przesunięte jako wyraz niezadowolenia Obamy z planów Izraela zaatakowania instalacji atomowych Iranu. Po tym przesunięciu na jesień także ilość oddziałów została poważnie zredukowana. Zamiast 5.000 żołnierzy USA Pentagon wyśle 1.500, albo nawet tylko 1.200.

DZIESIĄTKI POCISKÓW I RAKIETY TRAFIŁY W POŁUDNIE IZRAELA – Mieszkańcy południowego Izraela musieli ostatni dzień święta namiotów spędzić w bunkrach, ponieważ terroryści z Gazy wystrzelili 55 rakiet i pocisków z granatników na osiedla. Nie było danych o rannych, ale dwa budynki zostały uszkodzone i zabitych zostało kilka zwierząt w miejscowym dziecięcym ZOO. Izraelskie lotnictwo IDF zareagowało trzema nalotami i jednym patrolem naziemnym na centra terrorystów i rampy do wystrzeliwania rakiet Hamasu. Jeden z dowódców obrony Południa podał, że Hamas użył nowszych wyrzutni, z których wystrzelić można kilka rakiet równocześnie. Wyrzutnie sterowane są zdalnie tak, że terroryści mogli się ukryć. We wtorek rakietowy ostrzał terrorystyczny trwał nadal. Rakiety eksplodowały w pobliżu Sderot i Netivot. W obu przypadkach rakiety spadły na niezamieszkałe tereny. Nie było rannych ani szkód (Times of Israel, Ynet). Proszę módlcie się żeby najnowszy wzrost ilości ataków terrorystycznych na południu Izraela został szybko zredukowany przez izraelską armię i by ludność cywilna dotkniętych terenów była chroniona przez wojsko.

PASTOR DZIĘKUJE W LIŚCIE ZA WYPUSZCZENIE Z WIĘZIENIA– Pastor Josef Nadarkhani po zwolnieniu z więzienia podziękował ludziom z całego świata, którzy go wspierali, gdy spędził w więzieniu trzy lata za to, że nie wyrzekł się wiary. W liście opisał wielkie wsparcie z całego świata, także od dyplomatów różnych krajów. „Chciałbym wyrazić moją wdzięczność tym wszystkim, którzy mnie wspierali całkiem otwarcie czy w ukryciu. Chciałbym także podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w moją obronę, albo raczej powinienem powiedzieć w obronę mojej sprawy. Czuje się ze wszystkim bardzo związany” – pisał pastor Josef, 8 września w dniu, w którym go zwolniono. Kampania w sprawie uwolnienia Nadarkhanisa prowadzona była głównie przez Amerykańskie Centrum Prawa i Sprawiedliwości. „Odwaga i wiara pastora Josefa powiązane są z bojaźnią bożą. Jedno jest jasne: niezależnie czy otrzymał jeden z tysięcy listów wysyłanych do niego ze wsparciem, czy otrzymał wieści z całego świata z żądaniami jego uwolnienia, mógł czuć modlitwy i pomoc z całej społeczności międzynarodowej” – powiedział Tiffany Barrans międzynarodowa dyrektor Działu Prawnego centrum (Fox). Proszę módlcie się w nadchodzących dniach o dobre zdrowie pastora i jego rodziny. Módlcie się by mogli opuścić Iran i gdzie indziej znaleźli schronienie, tam gdzie sobie tego będą życzyć. „Więźniów wypuści na wolność” – Psalm 68,6.

IDF WYSYŁA JEDNOSTKI OBRONY NA GÓRĘ KARMEL – IDF wysłał jednostkę wyspecjalizowaną do obrony przed rakietami ziemia-powietrze na Górę Karmel w pobliżu Hajfy. Decyzja zapadła, ponieważ dwa dni wcześniej do izraelskiej przestrzeni powietrznej wdarł się niezidentyfikowany drohn [samolot bezzałogowy – przyp. tłum.] i oblatywał przestrzeń północnego Negevu i południowej Judei, zanim nie został zestrzelony przez izraelskie F-161. Duża izraelska stacja telewizyjna donosiła, że jednostki artyleryjskie zostały wysłane bo istniała możliwość, że nadlecą kolejne drohny. System przeciwrakietowy Patriot może przechwytywać balistyczne rakiety średniego zasięgu i samoloty; przypuszcza się, że zastrzelić można nimi także drohna. Jednostki są pod dowództwem izraelskiego lotnictwa (Jerusalem Post).

MILION DOLARÓW PRZECIW MAŁŻEŃSTWOM HOMOSEKSUALNYM – Grupa afro-amerykańskich przywódców chrześcijańskich chce wydać 1 milion dolarów by odebrać Obamie 25% głosów tych czarnych, którzy głosowali na niego w 2008 roku. Nowa grupa pożytku publicznego „Bóg powiedział” zapowiedziała we wtorek, że powodem jest fakt, że Obama popiera homoseksualne związki. W 2008 roku Obama uzyskał głosy 95% czarnych. „My, czarni Ameryki jesteśmy najbardziej wierzącą grupą i odstręcza nas to że prezydent wyraził swoje poparcie dla homoseksualnych małżeństw, że NAACP ślepo poparło świeckie poglądy demokratów i że ich program otwarcie zyskał poparcie homoseksualistów” – powiedział jeden z założycieli grupy i dodał: „Jestem pewien, że nasze przesłanie zostanie przyjęte w dniu wyborów i ludzie stosownie do niego zareagują” (Newsmax).

ZEA: ZATOKA PERSKA MUSI POWTRZYMAĆ ZAGROŻENIE BRACTWA MUZUŁMAŃSKIEGO – Kraje arabskie nad Zatoką Perską powinny współpracować by udaremnić dalsze majstrowanie planów Bractwa Muzułmańskiego w celu stwarzania zagrożenia dla rządów w regionie. Zjednoczone Emiraty Arabskie są dużym eksporterem ropy naftowej i ważnym ośrodkiem gospodarczym, a tylko w tym roku ujęły 60 islamistów, którym zarzuca się przynależność do muzułmańskich grup terrorystycznych (samo Bractwo jest w Emiratach zakazane). Miały one planować obalenie rządów. Jako że obywatele Emiratów i innych krajów w zatoce mają państwo opiekuńcze od kołyski po grób, niewiele odczuwali z niepokojów Arabskiej Wiosny, które innych tyranów postrącały ze stanowisk. Obawiają się jednak, że wzrost znaczenia Bractwa zwłaszcza w Egipcie spowoduje wpływy także u nich, co doprowadzić może do zmiany opinii publicznej. Założone w 1928 roku Bractwo Muzułmańskie jest mentorem grup terrorystycznych w regionie; jest także ojcem wszystkich organizacji terrorystycznych (Jerusalem Post). Proszę módlcie się nadal by narody poznały jakie zagrożenie powoduje Bractwo Muzułmańskie; że chodzi o grupę terrorystyczną, która udaje organizacją cywilizowaną i polityczną. Proszę módlcie się by ten wilk w owczej skórze szybko wymarł.

PROSZĘ POMÓŻCIE – Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNпродвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.