Wizja dla Izraela_12.11.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 12 listopada 2010

Lecz przybliżył się koniec wszystkiego. Bądźcie więc roztropni i trzeźwi, abyście mogli się modlić. Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów” 1. Piotra 4,7-8

WYRZUCENI PRZYJACIELE IZRAELA – Przed dwoma tygodniami chrześcijański kościół Father’s House (Dom Ojca) zebrał się po raz ostatni w domu gminy Gwernymynydd w północnej Walii. Miejscowa rada wyrzuciła ich po jedenastu latach ponieważ ich nastawienie do Izraela było inne niż miejscowego kościoła gminnego. Członkowie Fathers House są zdecydowani nadal popierać Izraela; uważają oni, że zgodnie z Pismem ziemia ta została dana Żydom na wieczną własność. Dlatego też chrześcijanie nie idą na żaden kompromis jeżeli chodzi o ich stosunek do narodu żydowskiego i dają temu wyraz np. na stronie internetowej „Chrześcijanie dla Syjonu”. Zarząd domu gminy dał jasno do zrozumienia że prezentowane na stronie internetowej poglądy kościoła są wystarczającym powodem by wypowiedzieć umową najmu gminnych pomieszczeń przez Father’s House. Kościół ten nie zamierza w całym hrabstwie Flintshire wynajmować gminnych pomieszczeń by nie narażać się na kolejne takie problemy. W międzyczasie wynajęto pomieszczenia na nabożeństwa w pomieszczeniach przemysłowych w północnej Walii. (Christians for Zion, UK)

HISB-ALLAH ZA MORDEM NA HARIRI – Wspierany przez ONZ trybunał dla Libanu który zajmuje się wyjaśnieniem morderstwa byłego premiera Libanu Rafika al-Hariri prawdopodobnie wskaże najwyższego rangą terrorystę Hisb-Allahu Imada Mugnija jako główną figurę stojącą za morderstwem. Akt oskarżenia przeciwko niemu i innym terrorystom zamieszanym w zamach wpłynie do sądu w przyszłym miesiącu. (Ynet) Hisb-Allah jest osiadłą w Libanie organizacją terrorystyczną popieraną przez Iran i Syrię. Hisb-Allah prawdopodobnie z pomocą Iranu ulokował w Libanie komórkę militarną by odwrócić uwagę od jego roli w zamachu. Hisb-Allah jest tak mocny, że jest „w stanie przejąć kontrolę nad całym krajem w parę godzin” jak twierdzi generał Amos Jadlin były szef tajnych służb w IDF. Podkreśla też, że Hisb-Allah największy wróg Izraela posiada rakiety których zasięg sięga Tel Avivu. Sukces Iranu i Hisb-Allah w Libanie byłby też sukcesem Hamasu, Bractwa Muzułmańskiego, Dżihadu i Al-Kaidy. Dlatego zagrożenie atakiem Izraela z północy jest takie groźne. Proszę módlcie się o pokrzyżowanie planów zjednoczenia wrogów Izraela i zniweczenie ich zamiarów zniszczenia Izraela.

USA TRACI CIERPLIWOŚĆ DO SYRII – Od dwóch lat USA stara się o to by otworzyć nową stronę w dyplomacji z Damaszkiem; Amerykanie tracą jednak cierpliwość w postępowaniu Syrii w Libanie. Przy czym Waszyngton dochodzi do wniosku, że postępowanie Damaszku działa przeciw bezpieczeństwu i stabilności regionu. Według raportów Syria traktuje USA bez respektu i jednocześnie wzmacnia swoje stosunki z Iranem. Od kiedy urzęduje Obama Syria coraz bardziej miesza się do spraw Libanu; dostawa rakiet scud dla terrorystów Hisb-Allahu jeszcze się zwiększyły, a stosunki z Iranem zintensyfikują. Na konferencji prasowej z irańskim przywódcą Ahmadinedżadem w lutym Assad wypowiedział się przeciwko polityce USA jak „za czasów kolonialnych”, podczas gdy Ahmadenidżad obiecywał „zniszczenie i wymazanie Izraela z mapy świata”. (WSJ) „Wypowiedź o Damaszku. Oto Damaszek przestanie być miastem, a stanie się kupą gruzów.“ – Izajasz 17,1

NETANJAHU DO USA: JEST CZAS POGROZIĆ IRANOWI – „Jedyny sposób jak można stwierdzić czy Iran nie posiada broni nuklearnej jest wzmocnienie realnego zagrożenia militarnego względem Iranu, chyba że sam kraj wstrzyma wyścig do zdobycia broni atomowej” – powiedział Netanjahu wiceprezydentowi Joe Bidenowi kiedy spotkali się w poprzedni poniedziałek w Nowym Orleanie. Ustępujący szef służb specjalnych IDF generał Amos Jadlin ostrzegł przed kilkoma dniami że Iran posiada już dość materiałów rozszczepialnych do budowy głowicy nuklearnej a wkrótce będzie miał na drugą. Były członek gwardii rewolucyjnej Iranu oświadczył niedawno w wywiadzie radiowym, że irański reżim chce wywołać chaos i zniszczenie niezależnie od tego czy przyjdzie muzułmański mesjasz czy nie i niezależnie od związanymi z tym konsekwencji. (Israel Today)

NETANJAHU: PAKT POKOJOWY NIE MOŻE BYĆ WYMUSZONY – Premier Benjamin Netanjahu powiedział amerykańskiemu wiceprezydentowi Joe Bidenowi podczas spotkania przed kilkoma dniami w Nowym Orleanie, że traktat pokojowy nie może być wymuszony z góry i że tzw.”palestyńczycy” nie powinni unikać pertraktacji poprzez jednostronne powołanie w ONZ samodzierżawnego państwa. Netanjahu powiedział, że Izrael zrobił dosyć by pokazać, że myśli poważnie, podczas gdy Arabowie nie zrobili nawet kroku, który by świadczył o podobnie poważnym nastawieniu [do rokowań]. (Haaretz)

NETANJAHU: PALESTYNCZYCY WOBEC NAS CYNICZNI – Premier Benjamin Netanjahu powiedział w poprzednim tygodniu, że „palestyńczycy“ zachowują się cynicznie względem Izraelitów w procesie pokojowym. Żąda wyraźnie od swoich ustawodawców by sobie dobrze zapamiętali, że Izrael nie ma z kim rozmawiać o pokoju. Netanjahu powiedział, że podczas gdy on i jego rząd ze szczerym pragnieniem postępu przystępował do rokowań, u PA nie miało to miejsca. Jako przykład podał trwającą nagonkę na Izrael w oficjalnych arabskich mediach – nawet podczas trwania rozmów. Podnoszone ciągle te same argumenty w mediach PA nie mają nic wspólnego z problemem granic czy osiedlami ale z pozbawianiem Izrael prawa do samego jego istnienia w jego granicach. Nie była to tylko jedna wypowiedź czy stanowisko ale ciągle na nowo jasne żądania, stwierdził Netanjahu. „Mówiąc prosto, pojednanie naszych narodów nie posunie się do przodu i nie wzmocni naszego pragnienia traktatu pokojowego.” Minister do spraw strategicznych Moses Jalon podkreślił troskę premiera o to, że nagonka na Żydów w ostatnim czasie bardzo się nasiliła w systemie kształcenia, w meczetach. Tamar Marcus, szef Palestinian Media Watch, grupy obserwującej arabskie media potwierdził raport Jalona: „Codziennie wmawia się arabom z PA że Izrael to nic innego jak ‘palestyna’. W przeddzień rozmów Abbas wypowiadał się w arabskiej Fatah TV o Hajfie, Akko i innych izraelskich miastach jako o „okupowanej pelestynie”. (Israel Today, INN) „Zniszcz, Panie, pomieszaj ich języki, Gdyż widzę gwałty i waśnie w mieście!“ – Psalm 55,10

IZRAEL ZRYWA STOSUNKI Z UNESCO – Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wychowania, Nauki i Kultury (UNESCO) zdecydowała w poprzednim tygodniu o nowej przynależności grobu Racheli, matki Izraela mianowicie – do islamskiego meczetu, jednocześnie UNESCO zażądał od Izraela wykreślenia tego miejsca ze swojej listy dziedzictwa narodowego; Izrael nie ma żadnego prawa by grobowiec patriarchów w Hebronie gdzie pochowana jest większość patriarchów i ich żon umieścić na swojej liście dziedzictwa narodowego. W odpowiedzi ministerstwo spraw zagranicznych zerwało współpracę z UNESCO. Danny Ajalon zastępca ministra spraw zagranicznych powiedział, że stosunki z UNESCO nie będą wznowione, aż do chwili wycofania decyzji z poprzedniego tygodnia i aż stare biblijne grobowce patriarchów i Racheli przestaną być częścią rzekomo „okupowanych” terenów arabskich. Ajalon dodał, że za decyzją tą stoi PA; to kolejna próba zdelegalizowania Izraela. (Jerusalem Post)

46% ARABÓW ZA ATAKAMI RAKIETOWYMI
– Najnowsza ankieta PA pokazuje, że prawie połowa arabów na terenach które Arabowie uważają za swoje są za ostrzelaniem Izraela rakietami. Z dalszych badań wynika, że duża większość zmarłego w 2004 roku Arafata darzy większym szacunkiem niż Mahmuda Abbasa, a także że jest bardzo zainteresowana wzmocnieniem współpracy z terrorystami z Hamasu i Fatahu. (INN) „Niechże skończy się zło bezbożnych! Utwierdź sprawiedliwego!“ – Psalm 7,9

IDF ZABIŁ TERRORYSTĘ AL-KAIDY W GAZIE – Izraelskie siły obrony (IDF) w ostatnią środę zabiły wysokiego rangą terrorystę Al-Kaidy w Gazie. Chodzi o Mohammeda Jamal a-Nahmnama (27). Zmarł on w wyniku eksplozji bomby w samochodzie niedaleko od posterunku policji Hamasu w centrum Gazy. Nahman był wielokrotnie zamieszany w organizowanie ataków terrorystycznych na terenie Izraela. We współpracy z Hamasem planował dokonanie ataków na cele Izraelskie i amerykańskie na półwyspie Synai w Egipcie. Wiele małych ugrupowań terrorystycznych w Gazie jest powiązana z Al-Kaidą. Najstarszą z nich jest „Armia Islamu”, która zorganizowała zamach na przejściu do kibucu Kerem Schalom, podczas którego porwany został żołnierz izraelski Galio Shalit; również porwanie brytyjskiego żurnalisty Alana Johnsona w 2007 roku było jej udziałem. Także ona planowała zamach podczas pobytu brytyjskiego premiera Tony Blaira podczas jego wizyty w gazie w 2008 roku. Nahmnam należy do „Armii Islamu”. (Arutz-7)

WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE – Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049-89-566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden Z góry serdecznie dziękujemy.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.