Wizja dla Izraela_17.08.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

  Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael źRóDŁO:

Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 17 sierpnia 2012

Bóg odpłaca za krzywdy moje I poddaje mi narody. Ratujesz mnie od zaciekłych nieprzyjaciół, … Przeto będę cię, Panie, wysławiał między narodami I będę śpiewał imieniu twemu“ – Psalm 18,48-50.

ISLAMIŚCI PRZEJĘLI EGIPT – Jednym pociągnięciem w niedzielę 12 sierpnia nowo wybrany prezydent Mohammed Morsi usunął cały aparat obrony Egiptu. Wśród zwolnionych byli m.in. marszałek polowy Mohammed Hussein Tantawi, minister obrony i najwyższy rangą szef armii i szef sztabu Sami Hafez Enan. Morsi unieważnił także wszystkie zmiany w konstytucji, które dawały wojsku większą władzę. W ten sposób islamski prezydent przejął kontrolę nad armią i parlamentem. Należący do Bractwa Muzułmańskiego Morsi nie tracił czasu, ale kosztem wojska zagarnął całą władzę w największym arabskim kraju świata, chociaż wielu oczekiwało, że armia będzie łagodziła jego wpływ na politykę kraju. Jeden z czołowych znawców bliskiego wschodu powiedział: „Postępowanie Morsiego doprowadziło do tego, że Bractwo mocno dzierży ster władzy w Egipcie”. Straty nastawionej prozachodnio świeckiej armii mają niepokojący wpływ na traktat pokojowy z Izraelem (Arutz 7, YNet).

MORSI JEST GOTOWY NARAZIĆ TRAKTAT POKOJOWY Z IZRAELEM – Egipski prezydent Mohammed Morsi planuje zmiany z porozumieniu z Camp David między Izraelem i Egiptem, jak podały media 14 sierpnia. Egipt dąży do pełnej suwerenności Półwyspu Synaj. Zgodnie z porozumieniem z Camp David, które zostało podpisane z końcem lat 70-tych cały półwysep ma być zdemilitaryzowany. Izrael pozwolił Egiptowi w zeszłym tygodniu na czasowe stacjonowanie czołgów w strefie zdemilitaryzowanej, by zatrzymać rosnące zagrożenie terrorystyczne. Szósty premier Izraela Menachem Begin pozostawił Synaj trzeciemu prezydentowi Egiptu Anwarowi Sadatowi – za obietnicę zakończenia stanu wojennego i normalizacji stosunków obu narodów. Obecnie, kiedy Bractwo Muzułmańskie, (z którego pochodzą wszyscy nienawidzący Izraela terroryści) posiada pełną kontrolę nad Egiptem zagrożone zostały nieco już unormowane stosunki z żydowskim państwem (INN). „Nie boję się dziesiątków tysięcy ludu, Które zewsząd na mnie nastają“ – Psalm 3,7.

 

USA PRZYŁĄCZY SIĘ DO WOJNY IZRAELA Z IRANEM – Rząd Obamy i republikański kandydat na prezydenta Mitt Romney zapewnili Izrael, że przyłączą się do wojny przeciw Iranowi, jeśli wybuchnie. Według doniesień Izrael wierzy, że amerykańska armia postawi parasol ochronny przed atakami rakietowymi na państwo żydowskie ze strony Iranu i jego agendy – Hamasu i Hisb-Allahu. Według ocen, które Izrael otrzymał z USA, prezydent Obama nie będzie mógł ignorować izraelskiego nalotu na Iran, podobnie jak wściekłych reakcji Iranu wobec Izraela. Gdyby Obama tak uczynił przegrałby prawdopodobnie wybory. Gdyby jednak przyłączył się do walki wzrosłyby jego szanse, ponieważ wyborcy w USA podczas wojny nie zmieniają prezydenta (INN). „Lepiej ufać Panu, Niż polegać na ludziach“ – Psalm 118,8.

ZEGAR W IZRAELU TYKA SZYBCIEJ NIŻ OBAMY W SPRAWIE IRANU – 13.8. Jay Carney, rzecznik Białego domu stwierdził, że nadal wierzy, że jest jeszcze czas i miejsce by skłonić przywódców Iranu na drodze dyplomatycznej do zatrzymania programu atomowego. Izraelski ambasador w USA Michael Oren podkreślił, że zegar izraelski chodzi szybciej. Wyjaśnił, że USA jest wielkim krajem i posiada ogromne środki, ale jest trochę daleko od Bliskiego Wschodu, podczas gdy Izrael jest małym krajem z ograniczonymi zasobami i znajduje się na zapleczu Iranu. „Nie Stanom Zjednoczonym, ale Izraelowi każdego tygodnia, jeśli nie codziennie grozi się zniszczeniem” – powiedział. „Upłynęło pięć miesięcy wysiłków dyplomatycznych i próba skłonienia Iranu do rozmów o zatrzymaniu programu atomowego, nie powiodła się” (Haaretz).

PREMIER: IRAN JEST NASZYM NAJWIĘKSZYM PROBLEMEM – Premier Benjamin Netanjahu powiedział w tym tygodniu, że wszystkie kwestie obrony terytorialnej są niewielkie przy zagrożeniu ze strony Iranu. Powtórzył, że Iranowi nie można pozwolić na posiadanie broni atomowej. Netanjahu powiedział także, że Izrael inwestuje miliardy w obronę terytorialną i w tym tygodniu trwają manewry wojskowe by przetestować SMS-owy system powiadamiania o zagrożeniu rakietowym. Centralny Bank Izraela ćwiczy także „duży scenariusz wojenny” jak np. w przypadku konfliktu z Iranem, jak to stwierdził w zeszłym tygodniu szef banku Stanley Fisher. Zastępca ministra spraw zagranicznych Danny Ajalon powiedział w zeszłą niedzielę, że społeczność międzynarodowa musi przyznać, że wysiłki dyplomatyczne w sprawie irańskiego programu atomowego, spełzły na niczym. Dodał, że Irańczycy muszą zrozumieć, że społeczności międzynarodowej kończy się już cierpliwość i możliwe są wszystkie opcje, jeżeli Iran nadal będzie tak postępował. Następnie Ajalon wyjaśnił, że pod „wszystkie opcje” rozumie nie tylko wkroczenie Izraela, ale także Nato, USA i innych wojsk. Na pytanie ile jeszcze czasu trzeba czekać by sankcje okazały swoją bezskuteczność Ajalon powiedział: „Kilka tygodni”. Gdyby Irańczycy chcieli mieć inny wybór, zmieniliby swoje postępowanie jak w 2003 roku, gdy nieco się zdenerwowali obawami o atak ze strony USA, po amerykańskim ataku na Irak (Jerusalem Post, Yahoo). Proszę módlcie się o nadzieję i odwagę dla ludu Izraela. Trwa już duchowa walka, a teraz istnieje także zagrożenie dla fizycznego zniszczenia.

POGŁOSKI O UDERZENIU MILITARNYM TRWOŻĄ IRAN – Iran jest zaniepokojony groźbami ataku Izraela na instalacje atomowe; groźby te bierze na poważnie. W ostatnich dniach pojawiły się liczne tytuły w irańskich mediach o możliwym ataku z Izraela. W różnych artykułach mówi się, że jest krótko przed atakiem i może do niego dojść w kilka tygodni. Iran pracuje intensywnie nad ochroną swojej przestrzeni powietrznej i przenosi część swoich instalacji do podziemnych bunkrów, by część tej maszynerii pozostała nie uszkodzona. „Iran przygotowuje się na atak, nawet gdy o tym się nie mówi” – powiedział Ephraim Kam, zastępca dyrektora Instytutu dla Studiów Bezpieczeństwa Narodowego na Uniwersytecie w Tel Avivie. „Irańczycy zastanawiają się nad uderzeniem z Izraela i martwią się tym”. Na pytanie, czy mówienie o spodziewanym ataku mogłoby skłonić Iran do spowolnienia badań nad bronią jądrową, czy raczej do ich przyspieszenia, Kam powiedział, że z Teheranu nie ma żadnego sygnału, że program mógłby zostać wstrzymany. (Jerusalem Post). Proszę módlcie się, by Pan dał irańskim przywódcom duży strach przed Izraelem, tak wielki by wstrzymali prace atomowe. Proszę uwierzcie razem z nami, że to będzie dla Izraela prawdziwy cud, jak to miało miejsce w dalszej lub bliższej przeszłości. „I padł strach przed Bogiem na wszystkie królestwa ziem, gdy usłyszano, że Pan walczył z nieprzyjaciółmi Izraela” – 2. Kronik 20,29 PONAD 300 ZABITYCH W TRZĘSIENIU ZIEMI W IRANIE – Liczbę ofiar śmiertelnych sobotniego (11.08) trzęsienia ziemi w północno-zachodnim Iranie szacuje się na co najmniej 300 osób. Siła pierwszych wstrząsów, którego epicentrum było 60 km od Tabris wynosiła 6,4 stopnia w skali Richtera. Drugi nastąpił 11 minut później i miał siłę 6,3 stopnia. Irańska agencja informacyjna Fars podała, że ludzie po drugim wstrząsie ze strachu wynieśli się na ulice. Urzędnicy kazali ludziom pozostać na zewnątrz ze względu na możliwe kolejne wstrząsy. Do wczesnego wieczora w sobotę ziemia trzęsła się jeszcze 10 razy. W Iranie spotyka się kilka płyt tektonicznych. W ostatnich latach kraj dotknęło wiele tragicznych trzęsień. W 2003 roku w jednym z nich zginęło 30.000 ludzi (Reuters).

23.000 ZABITYCH W SYRII – Syryjskie organizacje opublikowały statystyki według których zginęło ponad 23.000 osób, w tym 16.000 cywili. W ostatnich dwóch tygodniach w konfliktach zginęło 2.400 osób. Dopiero po 17 miesiącach od rozpoczęcia powstania przeciw syryjskiemu prezydentowi Basharowi Assadowi w tym tygodniu organizacja Islamska Kooperacja wykluczyła Syrię ze swych szeregów z powodu brutalnego traktowania własnego narodu przez Assada.

AKCJA TORNISTER – Wizja dla Izraela od 1998 roku przeżywa wielką radość, kiedy widzi jak izraelskie dzieci się cieszą, kiedy otrzymują w prezencje tornistry wypełnione przyborami szkolnymi. W tym czasie mogliśmy już pomóc 166.000 potrzebujących dzieci żydowskich i arabskich. Jak wiadomo, radość jest zaraźliwa, gdy możemy widzieć rozradowane buzie przy rozpakowaniu tornistrów, przeżywamy to samo. Prosimy Was usilnie o datki, z których jest tyle radości. Dalsze informacje pod: www.visionfuerisrael.de/schulranzen SUKKOT – Gdybyście nie mogli być w Izraelu na święcie namiotów od 2 do 4 października, zaplanujcie chociaż udział w obchodach święta w Londynie w Centrum Emmanuel od 19 do 20.10. Lub przyjdźcie na obie te uroczystości! By się zameldować i otrzymać dalsze informacje dzwońcie do Londynu pod numer telefonu +44 (0) 1793-862121.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer.mobi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.