Wizja dla Izraela_18.01.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 20 lutego 2015

Płacz z płaczącymi!“ –  Rm 12,15

BURZA ŚNIEŻNA OTULIŁA CAŁY IZRAEL BIELĄ – Późna zima przyniosła do Izraela burzę śnieżną. Padało na północy na Wzgórzach Golan i na wzgórzach Galilei, w Jerozolimie, a nawet w Kirjat Arba i w Hebronie w Judei. Góra Hermon, jedyne miejsce w Izraelu gdzie można jeździć na nartach została zamknięta z powodu złej pogody. Deszcz ze śniegiem i śnieg padał w Samarii, a nawet na terenie Benjamina bezpośrednio na północy Jerozolimy. Bezpośrednio przed burzami w kwaterze głównej policji granicznej w Lod odbyło się spotkanie z premierem Benjaminem Netanjahu na temat przygotowań. Współpracownikom nakazano przede wszystkim ratowanie życia. W drugiej kolejności należy zrobić wszystko by utrzymać dostawy prądu. Do piątku oczekuje się w górach o wysokości powyżej 500 m.n.p.m. co najmniej 15 cm śniegu (Israel National News, VfI). Proszę módlcie się o ochronę przed obrażeniami w efekcie burz i wypadków zwłaszcza w weekend. I oto by starsi i słabi nie mieli przerw w dostawach prądu.

WIDEO ŚCINANIA GŁÓW CHRZEŚCIJANOM – Opublikowane w niedzielę na Twitterze wideo pokazuje, jak porwanych w Libii przez ISIS 21 koptyjskich chrześcijan z Egiptu w pobliżu Trypolisu zostało zgładzonych przez ucięcie głów. „Grupa ta chce wywołać strach i sprowokować Zachód do wkroczenia i ratowania chrześcijan” – stwierdziła czołowa firma doradcza Flashpoint Intelligence pracująca dla biznesu i rządów w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Kilka godzin po opublikowaniu filmu Egipt zbombardował pozycje, bazy treningowe i składy amunicji ISIS-u w Libii. Egipska armia poinformowała, że naloty z poniedziałku są odwetem za rozlew krwi i odpłatą dla morderców. Waszyngton ścięcia określił jako odrażające i tchórzliwe nie wspominał jednak wyznania ofiar!! Zamiast tego Biały Dom nazwał ich niewinnymi obywatelami Egiptu. Rzecznik prasowy Josh Earnest dodał, że barbarzyństwo grupy nie zna granic. Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła „straszliwe, tchórzliwe mordy” podobnie jak papież Franciszek, który powiedział, że Koptowie zostali zamordowani tylko dlatego, że byli chrześcijanami. Ścięcia pokazują, że islamscy ekstremiści, którzy zajęli jedną trzecią Iraku i Syrii i ogłosili swoim kalifatem, umocnili swoje pozycje w odległości zaledwie 800 km od Włoch. W nagraniu jeden z terrorystów mówi, że grupa planuje zająć Rzym. Włoska minister obrony Roberta Pinotti wyjaśniła w poniedziałek, że jej kraj jest przygotowany utworzyć koalicję z różnych krajów z Europy i spoza niej i zatrzymać postępy terrorystów (NBC, BBC, Fox, CBS). Proszę módlcie się o rodziny, które po ostatnim strasznym morderstwie ISIS-u obchodzą żałobę po swoich bliskich. Oby Bóg zechciał w swoim miłosierdziu odwrócić na całym Bliskim Wschodzie zbierającą falę uprowadzeń aktów terrorystycznych i zabijania chrześcijan.

NETANJAHU DO ŻYDÓW: TERROR W EUROPIE TRWA NADAL, IZRAEL JEST WASZĄ OJCZYZNĄ – Zabójcze ataki na Żydów w Europie – tylko dlatego, że są Żydami – będą zdarzały się nadal, stwierdził premier Netanjahu w ostatnią niedzielę. Wezwał on Żydów z kontynentu do wyjazdu do Izraela. Według przedstawiciela izraelskiego rządu zaproszenie Netanjahu bazuje na ocenach Jerozolimy, według których aktualna fala antysemickich ataków przez islamistów nie osłabnie, ale będzie jeszcze gorzej. Dlatego Netanjahu wezwał europejskich Żydów do bezzwłocznego przenoszenia się do Izraela po tam jak w synagodze e Kopenhadze zabici zostali ludzie żydowskiej wiary. „Izrael jest waszą ojczyzną. Przygotowujemy się na dużą falę imigracji z Europy” – stwierdził premier. Tak powtórzył to co mówił w Paryżu po zamachu terrorystycznym w którym zginęło 17 osób, w tym czterech Żydów. „Islamistyczni ekstremiści znów zorganizowali w Europie zamach terrorystyczny. Znów Żydzi zostali zabici na europejskiej ziemi, tylko dlatego że są Żydami” – powiedział premier i wyjaśnił, że jego rząd zaplanował 40 mln. Euro na pomoc dla Żydów imigrantów, zwłaszcza tych z Francji, Belgii i Ukrainy. „Żydom w Europie i Żydom z całego świata mówię: Izrael przyjmie was z otwartymi rękami” – podkreślił (Jerusalem Post, News Max). Proszę módlcie się, aby Żydzi na całym świecie usłyszeli głos Ducha Świętego i odpowiedzieli na niego imigracją do Izraela.

POLITYCY W EUROPIE CHCĄ BY ŻYDZI POZOSTALI – Żydowscy obywatele są integralną częścią ich krajów, ogłosiły czołowe osobistości z Francji, Niemiec i Danii. Dlatego wzywają z naciskiem Żydów by pozostali w swoich krajach. Stało się po wystosowaniu zaproszenia przez premiera Netanjahu do przyjeżdżania do Izraela. „Francja jest zraniona jak wy i Francja nie chce żebyście wyjechali” – stwierdził francuski premier Manuel Valls. Prezydent kraju Francois Hollande dodał w poniedziałek: „Żydzi należą do Europy a zwłaszcza do Francji“. Obydwie wypowiedzi nadeszły po zamachu na kopenhaską synagogę w niedzielę i po zbezczeszczeniu kilkuset nagrobków na żydowskim cmentarzu w mieście Sarre-Union na północnym wschodzie Francji. Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała: „Chcemy chętnie nadal razem mieszkać z Żydami, którzy już tu są”. Główny rabin Danii Jair Melchior ze swojej strony był rozczarowany wezwaniem Netanjahu do uczynienia z Izraela swojej ojczyzny. Dziennikarzom powiedział: „Ludzie z Danii powinni wyjechać do Izraela ponieważ kochają Izrael, z powodu syjonizmu, ale nie z powodu terroryzmu”. Austria wyjaśniła w poniedziałek, że Żydzi mimo wszystkich ataków powinni pozostać w Europie. Minister spraw zagranicznych Sebastian Kurz powiedział: „Europa bez Żydów nie byłaby Europą”. Mimo tych wezwań europejscy Żydzi pakują walizki i ciągną do Izraela, stwierdził izraelski urząd imigracyjny (CNN).

GROBY ZBEZCZESZCZONE – Setki żydowskich nagrobków ofiar holokaustu we Francji zostały zniszczone. Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve oświadczył, że Francja uczyni wszystko by ująć wandali. W obliczu najnowszych zamachów prezydent Hollande powiedział, że jego kraj jest zdecydowany niestrudzenie zwalczać akty antysemityzmu jak i tych, którzy naruszają wartości narodu. W niedzielę odwiedził duńską ambasadę w Paryżu. Wiele osób zebrało się ze świecami, by wyrazić swoją solidarność z ofiarami zamachu w duńskiej stolicy (CBS).

ROPA NAFTOWA NA WZGÓRZACH GOLAN – Według izraelskiej firmy Afek Oil w tym tygodniu powinny zacząć się odwierty na Wzgórzach Golan. Na poszukiwanie złóż zaplanowano następne trzy lata. Początek nastąpi w pobliżu moszawu Natur, byłym kibutzu na Wzgórzach. Przygotowawcze i próbne wiercenia i ustawienie całej instalacji nastąpi w grudniu. „Jestem całkowicie usatysfakcjonowany zespołem i jakością ich pracy” – stwierdził w poniedziałek szef firmy Afek, Geoffrey Rochwarger  (Jerusalem Post).

ARGENTYNA: PREZYDENT OSKARŻANA – W ostatni piątek argentyńska prezydent Cristina Kirchner została oficjalnie oskarżona o krycie przedstawicieli Iranu przed ściganiem w procesie karnym za zamachy bombowe w 1994 roku. Wtedy to w żydowskim centrum w Buenos Aires zabitych zostało 85 osób a 200 zostało rannych. Tajemnicza śmierć niedawno znalezionego prokuratora Alberto Nismana uniemożliwiła jej przesłuchanie. Od tego czasu Kirchner znalazła się w ogniu krytyki. Miała kryć wysokich przedstawicieli Iranu w zamian za ropę. W międzyczasie okazało się, że prokurator zdążył jeszcze przed swą śmiercią sformułować akt oskarżenia wobec Kirchneowej i         ministra spraw zagranicznych Hectora Timermana. Nowy prokurator w tym wypadku, Gerardo Pollitcita, zgodził się z wnioskami poprzedniego i oskarżył Kirchner, Timermana i innych przedstawicieli rządu o zatajanie i nie wypełnianie ich obowiązków (Arutz 7). Proszę módlcie się by prawda o tym brutalnym ataku terrorystycznym ujrzała światło dzienne – włącznie z bardzo podejrzaną rolą Iranu. Oby przestępcy i rola argentyńskiego rządu przy tuszowaniu została wyjaśniona a winni ukarani. Proszę módlcie się także by mordercy Nismana zostali znalezieni i postawieni przed sądem.

IZRAEL POMAGA RATOWAĆ – Dzikie polowania w Afryce zabijają rocznie 35.000 słoni. Praca strażników przyrody staje się coraz bardziej ryzykowna, bo ceny kości słoniowej rosną. Izraelczyk Nir Karlon i jego firma Maisha Consulting pomagają zwiększyć bezpieczeństwo ludzi i zwierząt na kontynencie. Prowadzi on wywiadowcze badania w kwestii nielegalnych polowań i szmuglu; instaluje systemy bezpieczeństwa i szkoli rangersów by byli lepiej przygotowani do zwalczania wszystkich kryminalnych aktywności. We współpracy z afrykańskimi rządami Karlon i jego siedmioosobowy zespół uczy rangersów w takich dziedzinach jak pozyskiwanie i analiza tajnych informacji, znajomość broni i taktyki, elementy lotnictwa, udzielanie pierwszej pomocy, współpraca z psami, ratownictwo morskie, walka wręcz, aresztowanie podejrzanych osobników i zatrzymywanie samochodów.

WIDEO BARRY SEGALA – Na stronie facebookowej pod okienkiem „Videos“ możecie oglądać krótkie filmiki Wizji dla Izraela z aktualnymi informacjami po angielsku. W jednym z nich Barry opowiada o zamachach w Paryżu, inny pokazuje najnowsze postępy nowego Centrum Milenium. By zobaczyć te filmy trzeba być zameldowanym w Fecebooku i śledzić ten link:
https://www.facebook.com/VisionForIsrael

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.