Wizja dla Izraela_21.11.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 21 listopada 2014

Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane, a wybawia utrapionych na duchu“ – Psalm 34,19.

PIEC OSÓB ZABITYCH PODCZAS ZAMACHU W SYNAGODZE JEROZOLIMSKIEJ – We wtorek rano zabitych zostało pięciu Izraelczyków w zamachu terrorystycznym w jednej z synagog w zachodniej Jerozolimie. Kolejne kilka osób odniosło rany. Jeden z policjantów ciężko ranny zmarł kilka godzin później w szpitalu Hadassah. Cztery ofiary to byli znani rabini, w tym obywatel amerykańsko-izraelski i brytyjsko-izraelski. Zamach w pobliżu HarNof dokonany został krótko po 7 rano, kiedy do wnętrza synagogi Kamila Thora wdarło się dwóch podejrzanych Arabów ze Wschodniej Jerozolimy i wykrzykując Allah Akbar zaatakowali 30 modlących się Żydów siekierami, nożami i pistoletami. Wśród zabitych byli: Rabbi Arya Kolinsky, 43, Rabbi Abraham Shmuel Goldberg, 68, i Rabbi Colman Levine, 55, wszyscy trzej byli z HarNof i Rabbi Moshe Twersky, 59. Ich mordercami byli: Abed Abu Jamal, 22, i Ghassan Muhammad Abu Jamal, 32. Przy wejściu śmiertelnie ranili policjanta. Drugiego z interweniujących policjantów pocisk trafił w głowę, kolejny został ciężko ranny. Pogrzeb czterech rabinów odbył się we wtorek po południu. Siedem ofiar, które przeżyły zamach trafiło do centrum medycznego Shaare Zedek i do kliniki Hadassah w Jerozolimskiej dzielnicy Ein Kerem. W przypadku policjanta, który później zmarzł chodzi o 30 letniego Sedana Safi z wioski druzyjskiej Far Avouch w Galilei. Był ojcem czteromiesięcznego dziecka. Jego pogrzeb odbył się w środę. „Jerozolima pochyla swoją głowę w żałobie i smutku w tym trudnym czasie. Mieszkańcy Jerozolimy, którzy spokojnie otuleni w swoje szale modlili się w synagodze w centrum miasta zostali okropnie i z zimną krwią zaszlachtowani” – powiedział Nir Barkat, burmistrz Jerozolimy. „Nie poddamy się terrorowi. Pozostaniemy niewzruszeni i nasze miasto walczy przeciw tym, którzy chcą zniszczyć pokój tego miasta”. (Haaretz, JTA) Jest dwadzieścia pięć sierot i pięć wdów więcej po wtorkowym zamachu terrorystycznym. Proszę módlcie się żeby znaleźli pocieszenie ci którzy stracili swoich ukochanych. Módlcie się także proszę o rannych z wtorku, tych których stan jest jeszcze krytyczny. I módlcie się o podjęcie efektywnych środków dzięki którym strażnicy położą kres atakom na Izraelczyków.

ARABOWIE TZW. PALESTYŃSCY ŚWIĘTUJĄ ZAMACH TERRORYSTYCZNY W JEROZOLIMSKIEJ SYNAGODZE – Na terenach opanowanych przez Fatah i Hamaas Arabowie świętowali wtorkowy zamach na czterech Rabinów i jednego policjanta oraz zranienie siedmiu innych osób w Jerozolimie. Okazywali to przez rozdawanie słodyczy. Hamas nazwał atak „zemstą” za śmierć jednego arabskiego kierowcy autobusu w poniedziałek, chociaż udowodniono że to było samobójstwo. Organizacja siostrzana Hamasu – Islamski dżihad poinformowała, że przyjmuje z radością operację w Jerozolimie. Chodzi o naturalną reakcję na „przestępstwa okupantów”. Prezydent Arabów Mahmud Abbas ze swojej strony wydał krótkie oświadczenie, że jest przeciw zabiciu Żydów w miejscu modlitwy. A jednak wydaje się, że to John Kerry amerykański sekretarz stanu (MSZ) naciskał w tej sprawie. Izraelski rząd wydał oświadczenie, że „Panuje ciągła heca antyżydowska w kontrolowanych przez Abassa i Hamas mediach, które dają pożywkę takim obrzydliwym aktom, a które są ignorowane przez społeczność międzynarodową” – stwierdził premier Netanjahu. Minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman dodał: „Społeczność międzynarodowa powinna zauważyć i potępić antysemickie uwagi Abbasa, które doprowadziły do masakry jak ta dzisiaj” (Israel Today).

KERRY ŻĄDA OD ARABÓW BY POTĘPILI ZAMACH W SYNAGODZE – Amerykański minister spraw zagranicznych John Kerry potępił zamach w Jerozolimie w synagodze we wtorek: „To nie jest ludzkie zachowanie. Ludzie którzy przyszli modlić się do Boga w świętym miejscu zostali posiekani i zamordowani w świętej synagodze, w akcie terroru i bezrozumnej brutalności.” Kerry zażądał od arabskich przywódców potępienia zamachu. „Palestyńskie przywództwo musi podjąć kroki by zahamować kampanię nienawiści, który wypływa przez słowa wasze lub innych ludzi. Musi ono ucieleśniać styl przywództwa, które jest konieczne by region ten wprowadzić na ścieżkę pokoju”. (Reuters) Za tym barbarzyńskim przykładem islamskiego dżihadu stoją demony, które dążą do religijnych mordów. Jasne jest jedno: mamy wspólnego wroga, który chce wszystkich tych pozabijać, którzy są ludźmi wiary. Powinien podnieść się ogólnoświatowy głos protestu. Zachęcamy Was byście pisali do naszych polityków żeby zaprzestali wydawania naszych pieniędzy na islamskie grupy terrorystyczne jak Hamas i PLO.

WYSŁANNIK USA ZATROSKANY ANTYSEMITYZMEM W TURCJI – Stany Zjednoczone głowią się jeśli chodzi o najnowsze przypadki antysemityzmu w Turcji, jak to określił mediom w piątek Ira Forman, specjalny wysłannik w walce z antysemityzmem w amerykańskim MSZ. „Zastanawiamy się kiedy członkowie cywilizowanego społeczeństwa lub ich przywódcy wzywają żydowskie synagogi do krytykowania Izraela” – stwierdził Forman w nawiązaniu do takiego wezwania premiera tureckiego Tayyip Erdogana, podczas gdy Izrael walczył z Hamasem w Gazie. „I zastanawiamy się też gdy koś nadawano zawiesił szyld na synagodze Shalom w Stambule z napisem „zburzyć”; jest to ważne zwłaszcza w świetle zamachów na synagogi w latach 2003 i 1986.” Forman mówił dalej, że bardzo go martwi, że w maju w tureckiej gazecie o dużej publice na pierwszej stronie dużymi literami widniał tytuł o tym, że zięciem właściciela ziemi gdzie są groby w Soma jest Żydem i to wszystko podlane sosem antysemityzmu i antyżydowskiej teorii spiskowej z hasłami antysyjonizmu. Erdogan, którego islamska partia rządzi Turcją wcześniej miał bardzo ważne i strategiczne stosunki z Izraelem. Izraelowi ostatnio zarzuciła Turcja mordowanie niemowląt. * W nawiązaniu do Europy Forman stwierdził, że są duże wątpliwości jeśli chodzi o bezpieczeństwo Żydów w niektórych zachodnich krajach. „Jeśli posłuchać delegatów z Francji, którzy opowiadają o tym, że żydowscy rodzice biorą swoje dzieci z publicznych szkół by ich lepiej chronić, albo nawet zapisują do szkół katolickich, żeby nie stali się tarczami dla terrorystów; zostawia to smętne odczucia”- powiedział. „Amerykanie wiedzą, że antysemityzm nie jest problemem amerykańskim, ale całego społeczeństwa. Niektóre europejskie rządy pokazały nawet, że są wprawdzie zdeterminowane walczyć z antysemityzmem, nie dotyczy to jednak w wielu krajach samych obywateli” (JTA). „Dlatego nie bój się ty, mój sługo, Jakubie – mówi Pan – i nie trwóż się, Izraelu, gdyż oto wybawię cię z daleka, a twoje potomstwo z ziemi ich wygnania. I wróci Jakub, i będzie żył w spokoju i beztrosko, i nikt go nie będzie straszył“ – Jeremiasz 30,10.

150 MILIONÓW CHRZEŚCIJAN PRZEŚLADOWANYCH PRZEZ ISLAM – Liczba prześladowanych chrześcijan na całym świecie wynosi 150 milionów: w 80% wszystkich przypadków religijnego prześladowania chrześcijanie są grupą docelową. Centrum Studiów Wszechświatowego Chrześcijaństwa uważa, że w ostatnich 10 latach zabitych za swoją wiarę zostało 100.000 osób. To jest pięciu chrześcijan na minutę. Stoimy więc wobec – co Habib Malik z uniwersytetu Stanforda – okreśił: „ostatnią fazą regionalnej likwidacji chrześcijan”. Tymczasem Mosul jest pochłonięty jak Jonasz w brzuchu ryby. Od roku 2003 do 2009 z zimną krwią zamordowano 800 chrześcijan; przy czym nie ujęto tu 50 męczenników: z czego dwóch było duchownymi. Zabici zostali 31.10.2010 w bagdadzkiej katedrze syryjskiego kościoła katolickiego. W międzyczasie ofiar jest już ponad 1.000, w tym jeden biskup i pięciu księży. Ponad 60 kościołów zostało zburzonych. W Syrii są jeszcze chrześcijanie w mieście Maaloula, jak na przykład Taalab Antoun i jego dwóch kuzynów, którzy otrzymali „Aman” – islamską „gwarancję” nietykalności. Nieuzbrojeni zaufali słowom terrorystów a mimo to zostali zabici i odcięto im głowy. Z Syrii uciekło ok. pół miliona chrześcijan. (Israel National News)  „Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli, o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteście!“ – Hebrajczyków 13,3.

POGODA: ULEWNY DESZCZ I BURZE PONAD IZRAELEM – W ostatnią niedzielę rozwinęła się silna burza nad Izraelem, co wywołało alarmy powodziowe w wielu miastach na wybrzeżu. Deszcz zaczął padać na północy w sobotę wieczorem i poprzez Hajfę, zachodnią Galileę; w południowym Libanie deszcz spowodował kilka fal powodziowych. Silne deszcze, grzmoty i błyskawice pojawiły się w niedzielę w centrum, potem na południu, w Judei i Samarii oraz w Jerozolimie. Deszcz ma wprawdzie ustać, ale obniży się temperatura. W ten weekend ma znów być trochę cieplej. * Istnieje możliwość podtopień w Tel Avivie i okolicach i policja wezwała mieszkańców do rozwagi (Arutz 7). Proszę módlcie się i pilnie potrzebne deszcze. Oby przyniosły one błogosławieństwo Pana – bez powodzi i szkód. 

PROSZĘ POMÓŻ NAM – Oszczędności rządowe zaostrzają sytuację. Pomyślcie o tym, że to co w innych krajach oceniane jest jako „biedne” przez biednych w Izraelu postrzegane jest jako luksus. Dlatego pilnie zwracamy się do was, naszych wiernych przyjaciół i darczyńców w tej miłosiernej służbie.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

бесплатное поисковое продвижение сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.