Wizja dla Izraela_22.01.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 22 stycznia 2010

I stanie się w owym dniu, że narody będą szukać korzenia Isajego, który załopocze jako sztandar ludów; a miejsce jego pobytu będzie sławne” (Iz. 11,10).

IZRAELSKA POMOC DLA HAITI – W ciągu ośmiu godzin od swojego przybycia w poprzedni piątek izraelski zespół uruchomił największy na Haiti szpital polowy, który od razu udzielał pomocy pacjentom. Był to wtedy jedyny lazaret, który posiadał funkcjonujący blok operacyjny, w którym tego samego dnia dokonano trzech operacji. Pracownicy grupy wyładowali tuzin ciężarówek wypełnionych sprzętem medycznym. W skład zespołu weszło 200 żołnierzy i oficerów IDF, z tego 120 jest lekarzami. Izraelczycy pracują całą dobę i udzielają pomocy ok. 500 pacjentom dziennie. Izraelscy ratownicy wysłani do zawalonych budynków uniwersytetu wydobyli z ruin ośmiu studentów. Cały zespół uważa że jeszcze nie jest za późno by ratować życie. (DEBKA, Jerusalem Post) „.i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.” – 1.Mojż. 12,3

VISION FOR ISRAEL WYSYŁA DRUGĄ PRZESYŁKĘ NA HAITI – Po strasznej katastrofie trzęsienia ziemi na Haiti Wizja dla Izraela w poprzednim tygodniu wysłała pilnie potrzebne urządzenia i wyposażenie medyczne z pierwszą grupą lekarzy. Druga doistawa poszła w ostatnią środę. Potrzeby, liczba rannych i zabitych na Tahiti nie da się opisać. Nasze własne zapasy są na ukończeniu i potrzebujemy jeszcze więcej zaopatrzenia medycznego; wszelkiego rodzaju datki rzeczowe i finansowe przyjmiemy z wdzięcznością. To właśnie wasze hojne datki pozwalają nam być błogosławieństwem dla ludzi – czy to dla tych na dotkniętych kryzysami Haiti czy w Izraelu. By złagodzić choć trochę tę biedę chcemy wysłać kolejne transporty z absolutnie pilną pomocą jak np. punkty pierwszej pomocy medycznej z najbardziej potrzebnym sprzętem. Prosimy udzielajcie z tego co macie ze szczerym sercem. Nasze monachijskie biuro: post@visionfuerisrael.org. Dziękujemy!

NAJMŁODSZE OFIARY PRZEŻYWAJĄ – TAK PO PROSTU – W pobliżu sierocińca w Port-au-Prince według relacji ludzi z CNN stoi jeszcze jeden cały dom. Ale dzieci boją się do niego wejść. Bose, zakurzone dzieci schowały się pod plandeką. „Większość zachowuje się spokojnie ale niektóre przychodzą do nas kładą ręce na naszych kolanach i uśmiechają się. Wokół jest pełno much, ale do jedzenia nie ma zbyt wiele” – opowiada jeden z odwiedzających. Dyrektor Pierre Alexis opowiada, że boi się, że niektóre z dzieci mogą chorować i umrzeć jeśli nie nadejdzie szybko pomoc. „To wyślemy ciężarówkę” zadeklarował gość. „Było 25 dzieci, które mieszkały za kartonami w wieku poniżej jednego roku. W sierocińcu nie ma żadnych odżywek dla dzieci, więc przywieźliśmy mleko w proszku i wodę” Jest tak wiele podobnych relacji. Tak wiele dzieci, tak wiele cierpienia. (CNN) Proszę módcie się. Proszę pomóżcie.

IZRAEL CHWALONY W MEDIACH ZA POMOC DLA HAITI – Dr Jennifer Furin z wydziału medycznego uniwersytetu Harvarda powiedział w tym tygodniu dziennikarzom: „Jestem tu od czwartku. Żaden inny oprócz izraelskiego szpitala nie przyjął jednego z moich pacjentów. to jest inny świat w porównaniu do innych szpitali. Ten ma urządzenia do skanowania, blok operacyjny, wentylatory, monitory. To zadziwiające”. Były amerykański prezydent Bill Clinton, który był na Haiti chwalił wysiłki Izraelczyków w wywiadzie, który wyemitował 2. program izraelskiej telewizji. „Jestem wdzięczny Izraelczykom z całego serca. Świadczą doskonałą pomoc”. (Jerusalem Post, Daily Alert)

NARODZINY W SZPITALU POLOWYM – Lazaret izraelskich sił obrony (IDF) w stolicy Haiti pracuje pełną parą. Niekończący się strumień ofiar znajduje tu pomoc. Jeden ze sztabowych lekarzy określa sytuację jako wojnę. W sobotnią noc izraelscy lekarze przeżyli wzruszający moment: narodziny małego chłopca. Jego matka Gubilande Michel zadecydowała od razu by nazywać go „Izrael”. Grupa ratownicza IDF nadal prowadziła swoje poszukiwania. Szacunki ratowników podają liczbę 200.000 zaginionych mieszkańców nawiedzonych terenów. (Jerusalem Post)

URATOWANI Z RUIN ŚPIEWAJĄCY I MODLĄCY SIĘ HAITANCZYCY – Przed tygodniem uratowano zamkniętą w ruinach 69 letnią Enę Zizi, która była w rezydencji katolickiego arcybiskupa Haiti, kiedy zadrżała ziemia. Zizi powiedziała, że po trzęsieniu wielokrotnie rozmawiała z wikarym, który też był w luce w ruinach. Ale po kilku dniach więcej go już nie słyszała. Pozostały czas Zizi spędziła na modlitwie i czekaniu. „Rozmawiałam tylko z moim szefem – Bogiem – powiedziała. „Wtedy nie potrzebowałam żadnego innego rozmówcy”. (Fox News)

WYROK: UCIEKINIERKA NOWO NARODZONA Z DUCHA CHRZEŚCIJANKA WOLNA OD SWOICH RODZICÓW – Nastolatka z Ohio, która uciekła z domu, kiedy z islamu przeszła na chrześcijaństwo uzyskała sądowe zapewnienie wolności od zwierzchnictwa swoich muzułmańskich rodziców. Według wyroku 17 letnia Rifqa Bary może pozostać pod opieką swoich rodziców zastępczych aż do sierpnia, kiedy skończy 18 lat. Potem oficjalnie jako pełnoletnia może mieszkać gdzie chce. Barry uciekła latem z Florydy, ponieważ obawiała się, że jej ojciec ją okaleczy lub zabije, ponieważ odwróciła się od islamu. (Fox News) „Bóg skałą moją, jemu ufam, Tarczą moją, rogiem zbawienia mojego, schronieniem moim i ucieczką moją, Wybawicielem moim, który mnie od przemocy wybawia.” – 2. Sam. 22,3

PIERWSZY RAZ OD DZIESIĘCIU LAT BEZ SAMOBÓJCZEGO ZAMACHU– Jak w poprzednią niedzielę poinformowała tajna służba Shin Beit liczba ataków arabskich na państwo Izrael w roku 2009 zmalała znacząco w porównaniu do lat poprzednich. Po raz pierwszy nie było ani jednego ataku samobójczego. Według ISA Hamas kontrolujący Gazę koncentruje się obecnie na wzmocnieniu swojego potencjału militarnego i polepszeniu swoich tuneli przemytniczych. (Haaretz) Proszę módlcie się, by Hamas i inne ugrupowania terrorystyczne w Gazie przekonał się, że ich wysiłki budowy kolejnych tuneli są bezcelowe. Egipt i Izrael budują specjalne zapory graniczne. Finansowane dotychczas przez Iran służyły te tunele do szmuglowania broni i amunicji używanej przeciwko państwu żydowskiemu.

SZEF TAJNYCH SŁUŻB: „TURCJA NIE POTRZEBUJE JUZ DOBRYCH STOSUNKÓW Z IZRAELEM – Szef wywiadu wojskowego generał Amos Jadlin powiedział w ostatni wtorek przed komisją spraw zagranicznych Knesetu, że rozdźwięk w stosunkach turecko-izraelskich wynika z tego, że Turcja odchodzi od sekularyzmu na stronę radykalnego islamu. „W przeszłości Ankara zmierzała w stronę Zachodu. chciała być częścią wspólnego rynku i myślała, że dobre stosunki z Izraelem będą pomocne na rynku amerykańskim. Ale nie osiągnęła tego co chciała. W tej kalkulacji zmieniła się jej polityka i odchodzi od zasad sekularyzmu i przesuwa się w stronę radykalnego islamu” – powiedział Jadlin. Dodał, że Iran nie da sobie wyperswadować budowy broni atomowej, a jego „wieczny” przyjaciel Turcja idzie ręka w rękę z muzułmańskimi ekstremistami. (Haaretz) Turcja i Iran, wcześniej Meshel i Tubal należą do narodów, które zwrócą się przeciw Izraelowi, jak opisuje Hezekjasz 39,1-4.

OBAMĘ ODESŁANO DO KĄTA – Wyborcy w amerykańskim stanie Massachusetts zaskoczyli prezydenta Obamę we wtorek i zakończyli jego większość w Senacie wybierając na senatora mało znanego polityka Republikanów Scotta Browna. To był decydujący wybór bo teraz Obamie brakuje w Senacie jeden głos by mieć większość. Teraz reforma zdrowotna, która tuż po wyborach wydawała się pewna, jest zagrożona. W dłuższej perspektywie również polityka zagraniczna na Bliskim Wschodzie Obamy wydaje się zagrożona. Odróżnia się ona zasadniczo od postulatów Republikanów, którzy chcą by Arabowie z PA wypełnili swoje zobowiązania w tzw. planie drogowym zanim Izrael poczyni kolejne ustępstwa. W poprzednim roku Obama określił izraelskich obywateli Wschodniej Jerozolimy, Judei i Samarii jako „nielegalnych” i zaakceptował żądania Arabów zaprzestania budowy osiedli. Czołowi Republikanie krytykowali za to ostro Obamę. Zarzucali mu oderwanie od rzeczywistości i przygotowanie kolejnej eksplozji na Bliskim Wschodzie – kolejnej Intifady. Poprzednia zaczęła się kiedy PA odrzuciła możliwość budowania swojego państwa. (INN) „Bo do Pana należy królestwo, On panuje nad narodami”  Psalm 22,29.

AMBASADOR NA HAITI – Amos Radian, izraelski ambasador w Republice Dominikany – sąsiadującej z Haiti przybył w środę do Port-au-Prince i rozpoczął raportowanie do Jerozolimskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Takie horrory jakie zobaczył nie oglądał jeszcze w swoim życiu. „Tysiące ludzi siedziało na środku ulicy ze strachu by wejść pod jakikolwiek dach. Miasto jest zniszczone. Wzdłuż ulic leżą zabici. Ludzie chodzą bez celu w jedną i z powrotem. Jest to okropny widok . szedłem przez biedną dzielnicę i widać było jak wszystko co tu stało zamieniło się w ruinę, dosłownie zniszczony był każdy dom.” Radian cytuje amerykańskiego ratownika: „Nie ma wody, nie ma jedzenie, nie ma paliwa i nie ma rządu, który zaprowadzić mógłby porządek. Szpitale są tylko ruinami . miejscowa administracja nie istnieje”. (Jerusalem Post)

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNdeeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.