Wizja dla Izraela_25.02.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 25 lutego 2011

Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd“ Rzym.8,22.

WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE – Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049 89 566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Z góry serdecznie dziękujemy.

CHILIJSCY GÓRNICY NA WYCIECZCE W IZRAELU – Górnicy uratowani w zeszłym roku z zasypanej kopalni rozpoczęli pielgrzymkę wdzięczności po Izraelu. 25 mężczyzn uwięzionych pod ziemią 69 dni przejdzie „drogą krzyżową” (Via Dolorosa), odwiedzą kościół narodzenia Jezusa, i inne ważne dla katolików miejsca. Wielu górników chce się ochrzcić w Jeziorze Genezaret. Jeden z górników powiedział, że pod ziemią cały czas modlili się do Jeszui; teraz cieszą się, że mogą zobaczyć kraj gdzie On żył. Wycieczkę sponsoruje ministerstwo turystyki. Przewidziane jest także wycieczka nad Morze Martwe i do ściany płaczu (Haaretz).

IZRAEL OFERUJE NOWĄ ATRAKCJĘ TURYSTYCZNĄ – ŚLADAMI MARII – Izraelskie ministerstwo turystyki rozpoczęło niedawno nową kampanię i oferuje teraz wycieczki do miejsc gdzie żyła lub przebywała Maria matka Jezusa (INN).

PO TRZĘSIENIU ZIEMI W CHRISTCHURCH – Podczas trzęsienia ziemi w Christchurch nieznane są losy trzech lub czterech Izraelitów, którzy prawdopodobnie zginęli. Potwierdziło to w środę izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych i izraelski konsul w Nowej Zelandii. We wtorkowe popołudnie zatrzęsła się ziemia z siłą 6,3 stopnia co spowodowało zawalenie się wielu budynków i śmierć kilkudziesięciu osób. Ponad 300 osób jest jeszcze poszukiwanych. Podczas trzęsienia w Christchurch przebywało na stałe lub z wizytą prawdopodobnie 120 Izraelitów. Dotąd tylko niewielka ich część nawiązała kontakt (Reuters).

TRZĘSIENIE ZIEMI W OKOLICY KANAŁU SUESKIEGO PRZED WPŁYNIĘCIEM IRAŃSKICH OKRĘTÓW WOJENNYCH – Trzęsienie ziemi o sile 5,9 stopni Richtera nawiedziło teren koło wejścia do kanału Sueskiego o trzeciej nad ranem – kilka godzin przed przepłynięciem kanału przez okręty marynarki wojennej Iranu. Narodowy Instytut Astronomii i Geologii podało, że trzęsienie trwało 27 minut, nie wyrządziło jednak szkód. Według doniesień dwa irańskie okręty we wtorek skierowały się ku Morzu Śródziemnemu wchodząc do kanału. Iran wyjaśnia, że okręty kieruje w celach treningowych do Syrii. Izraelski minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman i inni politycy określili to wszystko jako prowokację. Wydawca izraelskiej gazety Haaretz Alun Benn pisał, że Egipt sygnalizował, iż nie czuje się związany strategicznym sojuszem z Izraelem przeciw Iranowi i Kair chce robić lepsze interesy z Teheranem. (INN) „Mówcie do Boga: Jak przedziwne są dzieła twoje! Wrogowie twoi schlebiają ci dla wielkiej mocy twojej“ – Psalm 66,3.

IRAŃSKI PREZYDENT: NIEPOKOJE NA BLISKIM WSCHODZIE DOSIĘGNĄ AMERYKI – W środę irański prezydent powiedział, że jest pewien że fala niepokojów na Bliskim Wschodzie rozleje się po Europie i Ameryce Północnej i doprowadzi do upadków ich rządów. Rządy te – według niego – uciskają i prześladują ludzi. Mahmud Ahmadinedżad , który sam stosował przemoc by na początku miesiąca rozgonić demonstrantów, potępił „groteskowe zastosowanie przemocy” przeciw libijskim demonstrantom. Dalej powiedział, że świat potrzebuje sprawiedliwego systemu sprawowania władzy, by zakończyć ucisk, okupację i zastraszanie ludzi. Podczas gdy on sam nie daje prawa swoim przeciwnikom wyrażania swojego sprzeciwu nalega na Kadafiego by dał posłuch żądaniom libijskiego narodu. Poza tym Achmadinedżad ostro krytykuje libijskiego przywódcę za jego siłowe rozwiązania. (AP) „Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego” – Mateusz 7,5.

OBAMA POTĘPIA PRZEMOC W LIBII – Dopiero w tym tygodniu amerykański prezydent Barack Obama potępił wydarzenia w Libii, tym razem w niezwykłym dla Waszyngtonu ostrym tonie. Obama polecił swojej administracji by przygotowała całą skalę opcji, włącznie z możliwymi sankcjami przeciw Libii jak zamrożenie majątku i zakaz podróży do Libii oficjalnym przedstawicielom USA. Obama stwierdził, że wyśle swoją minister spraw zagranicznych Hillary Clinton na rozmowy z międzynarodowymi dyplomatami do Genewy – w celu zakończenia rozlewu krwi; po zakończeniu tych rozmów powinna zostać wysłana Kadafiemu jednoznaczna deklaracja społeczności państw na świecie. „Cierpienia i rozlew krwi jest nie do zaakceptowania” – stwierdził Obama. Tak samo nie do zaakceptowania są groźby, rozkaz użycia broni wobec pokojowych demonstrantów i inne sposoby karania libijskiego narodu. Obama dalej stwierdził: „Ta przemoc przekracza międzynarodowe normy i każdy normalny sposób postępowania. Trzeba zaprzestać przemocy”(AP).

REBELIANCI W DRODZE NA TRYPOLIS – Libijscy rebelianci według doniesień wzięli wiele miast i szykują się do ataku na Trypolis, gdzie Muamar Kadafi nadal kurczowo trzyma się władzy. Rebelianci osiągają kolejne sukcesy, chociaż mówi się, że armia masowo zabija demonstrantów. Mają być już tysiące zabitych. USA, Wielka Brytania i Turcja w środową noc trudziły się by wydostać swoich obywateli ale i obywateli innych państw – uciekinierów z Libii. Opuszczają oni kraj statkami, ponieważ lotniska są już zamknięte. (INN)

TUNEZYJSCY DEMONSTRANCI WOŁAJĄ: „ŚMIERĆ ŻYDOM“ – Demonstranci, którzy żądają zakończenia rządu tymczasowego w Tunezji wołają też: „Śmierć Żydom”. W tym tygodniu ludzie ponownie wyszli na ulice i żądali dymisji premiera Mohammeda Ghanoucchiego; postrzega się go jako część starego reżymu, który został obalony przed trzema tygodniami. To czego jednak media nie podały to fakt, że wielu demonstrantów wołało podczas marszu „Śmierć Żydom”. „To nowe zjawisko” – mówi się. „Tego do tej pory nie słyszeliśmy. Może ludzie tak myśleli ale dotąd tego nie słyszeliśmy. Teraz czują się wolni by to co mają sercu wypowiadać głośno.” Członkowie gminy żydowskiej unikają pokazywania się na ulicach. „Żydzi bardzo się boją i próbują unikać pokazywania się” (Arutz-7).

IDF KONTRATAKUJE PO OSTRZALE BERSZEBY – Ze strony tzw. arabów palestyńskich podaje się, że izraelskie lotnictwo w środę przeleciało w ataku odwetowym nad Gazą i zraniło trzech islamskich terrorystów z dżihadu. IDF potwierdził nalot. W środę w południe na Berszebę spadły trzy rakiety arabskie. Dotąd wiadomo o jednej rakiecie, która spadła na osiedle mieszkalne powodując spore straty. To jest pierwszy raz od wojny w 2009 roku, że arabska rakieta trafiła w Berszebę. Do szpitala przewieziono sześciu dorosłych i cztery dzieci, bo po ostrzale cierpią na traumę. (Haaretz)

INSTYTUCJE PA BOJKOTUJĄ USA – Organizacje, które mają powiązania z PA we Wschodniej Jerozolimie, powiadomiły w środę, że zamierzają bojkotować amerykański konsulat na miejscu. Powodem jest amerykańskie weto w poprzednim tygodniu podczas obrad rady Bezpieczeństwa ONZ dla antyizraelskiej rezolucji (INN).

NASTOLATKA BRONI SIĘ PRZED WYMUSZONYM MAŁŻEŃSTWEM I JEST ZA TO BITA – Nastolatka po raz pierwszy opowiedziała o swoich strasznych przeżyciach m.inn. o biciu i przymusowym ożenku. Jej ojciec próbował sprzedać ją za 12.000 Euro. Ta 15 latka musiała pod innym powodem uciekać z Pakistanu, gdzie zmuszono ją do zamążpójścia za 31 letniego mężczyznę. Ten miałby za to wejść w posiadanie brytyjskiego paszportu. Dziewczynka opisuje jak się bała, że umrze bo bardzo ją bito i pocięto całą skórę szklanym odłamkiem, odmówiono jej jedzenia i picia i zamknięto w piwnicy. Powodem tego był fakt, że broniła się przed małżeństwem. „Chodziło tylko o pieniądze. On dosłownie kupił mnie i moje angielskie obywatelstwo”. Szczęśliwie zdołała uciec do brytyjskiego konsulatu w w Pakistanie. Potem dotarła do swojej matki Wielkiej Brytanii, gdzie według szacunków nadał żyje 1.735 kobiet w przymusowych małżeństwach. Wychodzi się z założenia, że jedna trzecia dziewczynek wydawanych przymusowo za mąż ma poniżej 18 lat. Najmłodsza miała 13 lat. Aktywiści przeciw przymusowym małżeństwom żądają szerszego informowania społeczeństwa o problemie. (Mail Online) Jest pilnie konieczne żebyśmy modlili się w sprawie wykorzystywania muzułmańskich kobiet. Proszę módlcie się także by osoby odpowiedzialne wiedziały jak walczyć o prawa dziewczynek, które są bezradne i są niesamowicie wykorzystywane.

KOŚCIÓŁ SPRZED 1500 LAT NA WZGÓRZACH JEROZOLIMY – Na początku miesiąca archeolodzy powiadomili om odkopaniu starego kościoła sprzed 1500 lat włącznie z dobrze zachowanymi mozaikami z lwami, lisami, rybami i bażantami. Amir Ganor z urzędu starożytności powiedział, że kościół na południowo zachodnich wzgórzach Jerozolimy pochodzi z 5 do 7 stulecia po Chrystusie. Mozaika jest jedyna w swoim rodzaju, że tak dobrze zachowała swoją jakość i wymiary (Haaretz).

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *