Wizja dla Izraela_25.04.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU 800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

 „W owym dniu – mówi Pan – dotknę trwogą wszystkie rumaki, a ich jeźdźców obłędem, lecz nad domem Judy będę miał oczy otwarte, a ślepotą dotknę wszystkie rumaki ludów. Potem książęta Judy będą mówić w swoim sercu: Mieszkańcy Jeruzalemu mają swoją moc w Panu Zastępów, w swoim Bogu!“ – Zacharjasz 12,4-5

ZAMACH W POBLIŻU HEBRONU – JEDEN IZRAELCZYK ZABITY, DWÓCH ZOSTAŁO RANNYCH – Wieczorem 14 kwietnia jeden z Arabów otworzył ogień do jadącego samochodu koło Hebronu, zabił jednego 40-letniego i ranił jego 28-letnią żonę i 9-letniego syna. Rodzina była w drodze na kolację sederową. 40-letni mąż został ciężko ranny i zmarł dopiero po chwili i próbie reanimacyjnej. Strzały pochodziły z broni automatycznej i padły na drodze nr 35 na skrzyżowaniu do wioski Idha. Strzały miały trafić w więcej samochodów niż jeden. Izraelskie siły obrony (IDF) intensywnie szukały zamachowca w całej okolicy. Dzień później minister bezpieczeństwa publicznego Jitzchak Aharonovitsch odwiedził wdowę w szpitalu w centrum medycznym „Shaare Zedek“ (dosł.: Brama Sprawiedliwości) w Jerozolimie. Obiecał jej, że siły bezpieczeństwa mordercę jej męża pociągną do odpowiedzialności. (Ynet) Proszę módlcie się, by cała rodzina dotknięta tą tragedią została pocieszona i by dostąpili uzdrowienia. Módlcie się proszę o ochronę dla mieszkańców Izraela i dla turystów przed kolejnymi atakami, nie tylko w dni świąteczne ale i w czasie całego roku.

HAMAS i DŻIHAD ŚWIĘTUJĄ ZABÓJCZE ATAKI PODCZAS ŚWIĘTA PASCHY – Hamas i islamski dżihad świętowały 14 kwietnia zabójczy zamach w pobliżu Hebronu. Jeden z rzeczników islamskiego dżihadu powiedział, że atak był naturalną reakcją na izraelskie przestępstwa i jak twierdzą „zbrodnie okupacji”; poza tym nadal w więzieniach siedzą arabscy więźniowie. Przedstawiciel Hamas wezwał do nowych ostrzejszych ataków terrorystycznych na Izrael (Ynet).

POROZUMIENIE FATAHU Z HAMASEM – Posiadające siedzibę w Gazie ugrupowanie terrorystyczne Hamas i Fatah (tzw. partnerzy do rozmów pokojowych z Izraelem) podpisały w środę w Gazie porozumienie o zakończeniu waśni. W porozumieniu chodzi o sprawy kluczowe, jak wybory parlamentarne i prezydenckie, budowanie rządu jedności i uwolnienie więźniów, których w Samarii i Judei uwięzły PA, a w Gazie Hamas. Obie grupy po kłótni w 2007 r. rozeszły się. Porozumienie to między islamskimi terrorystami Hamas i arabsko-nacjonalistycznym Fatahem ma przynieść kres długiej, krwawej rywalizacji; przed 7 laty eskalowała ona, kiedy Hamas siłą przejął władzę w Gazie. Oczekuje się, że wkrótce przewodniczący PA Mahmud Abbas wkrótce ogłosi termin wyborów. Mają one według zdania przedstawicieli PA odbyć się w najbliższych 6 miesiącach. Wiadomości te nadeszły właśnie teraz kiedy i tak rozmowy mają zakończyć się bez rezultatu. Dniem decyzji rozmów miał być 29 kwiecień. (Israel National News) Proszę módlcie się przeciw temu politycznemu związkowi między Fatahem i terrorystycznym Hamasem. Hamas występuje otwarcie przeciw istnieniu Izraela. Fatah wprawdzie deklaruje partnerstwo pokojowe z Izraelem utrzymuje jednak wszystkie stare sposoby działania. Stara się jednak ukryć swoją nienawiść i swój długofalowy plan zniszczenia żydowskiego państwa ukrywa bardziej sprytnie.

IZRAEL WSTRZYMUJE ROZMOWY POKOJOWE W REAKCJI NA SOJUSZ FATAHU Z HAMASEM – Pięć dni przed oficjalnym zakończeniem izraelsko-arabskich pertraktacji pokojowych rządowa agencja bezpieczeństwa zamroziła rozmowy przed terminem ich zakończenia, który upływa 29 kwietnia. Decyzja została podjęta po siedmiogodzinnej dyskusji w Tel Avivie i była reakcją na wiadomość PA, że podpisała porozumienie pokojowe z Fatahem. Według wyjaśnienia z biura izraelskiego premiera gabinet podjął także kolejne, niezbyt dokładnie wyjaśnione kroki wobec decyzji Arabów. Decyzja podjęta została jednogłośnie (Jerusalem Post) .

NETANJAHU: ZAMIAST POKOJU ABBAS DECYDUJE SIĘ NA SOJUSZ Z TERRORYSTAMI– Premier Netanjahu powiedział w czwartek, że prezydent PA Mahmud Abbas nie opowiedział się za pokojem, ale za sojuszem z morderczą terrorystyczną organizacją, której celem jest zniszczenia Izraela. „Abu Mazen” [Abbas] stworzył alians z organizacją, której „karta” wzywa muzułmanów do świętej wojny [Dżihadu] przeciw Żydom”. Netanjahu powiedział, że Hamas wystrzelił dotąd 10.000 rakiet i pocisków na Izrael, a ich terror nie zelżał nawet na minutę. Zwrócił uwagę na fakt, że nowy pakt Hamasu z Fatahem został zawarty, podczas gdy Izrael starał się przyspieszyć rozmowy. Netanjahu wyraził żal, że Arabowie krokiem tym kolejny raz pokazują, że nie chcą kroczyć drogą pokojową. Powiedział też, że Abbas odrzucił zarówno zaproponowane przez USA porozumienie ramowe jak i uznanie Izraela za narodowe państwo Żydów. Do tego doszły starania o uczestnictwo w 15 międzynarodowych konwencjach i organizacjach, co stanowi wykroczenie wobec rozmów pokojowych, które jeszcze do niedawna trwały. „A wtedy podpisuje porozumienie z Hamasem. Kto się decyduje na terror Hamasu, nie chce żadnego pokoju” – stwierdził Netanjahu. (Jerusalem Post).

IZRAELSKIE SAMOLOTY ATAKUJĄ GAZĘ PODCZAS GDY HAMAS I FATAH PODPISUJĄ POROZUMIENIE – Izraelski samolot wojskowy zaatakował w środę północne tereny strefy Gazy; rannych zostało wiele osób, jak poinformował przewodnicząc Hamasu. Atak nastąpił w chwili, gdy w mieście Gaza tysiące ludzi wyszło na ulice świętować sojusz Hamasu i PLO – mianowicie wiadomość o nowych wyborach i tworzenie rządu jedności, co skończy siedmioletni rozdział obu administracji. Izraelska armia nie zajęła stanowiska w tej kwestii, ale atak został przeprowadzony dwa dni po arabskim ostrzale rakietowym południa Izraela (Jerusalem Post, Arutz 7).

POJEDNANIE JEST TYLKO TRICKIEM – Termin porozumienia między Fatahem a Hamasem nie jest przypadkowy. Jeden tydzień przed upływem terminu 29 kwietnia, kiedy rozmowy pokojowe z Izraelem miały dobiec końca, Abbas próbuje wszystkiego, by wobec USA to Izraelowi przypisać winę za ich niepowodzenie. Abbas wie, że Hamas się nie zmieni. Wie również że to porozumienie nie jest w żadnej mierze historycznym, jest już czwartym od 2007 roku. Jest nieprawdopodobne, by Hamas oddał kontrolę nad Gazą Abbasowi. Fatah też nie dopuści do obecności Hamasu na terenie Samarii i Judei. Abbas my tylko jedno na myśli: mianowicie jak może uzyskać więcej ustępstw ze strony Izraela i USA. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się, by te manewry i pokrętne taktyki przewodniczącego PA Abbasa nie przyniosły owoców. Chce on tylko manewrować USA i Izraelem. 

MILIONY GOŚCI W CZASIE PASCHY ODWIEDZA PARKI, REZERWATY PRZYRODY, LASY I PLAŻE – Kiedy 22 kwietnia święto paschy dobiega końca urząd izraelskich parków narodowych (Israel Nature and Parks Authority) poinformował, że parki te odwiedziło 3,5 miliona gości – mniej więcej tyle co przed rokiem. Według INPA parki wodne były najbardziej ulubione. Wzrost odnotowano zwłaszcza w noclegach na campingach pod gołym niebem. W całym kraju jeździło także wiele tysięcy rowerzystów (Jerusalem Post).

ATAK NA UKRAIŃSKĄ SYNAGOGĘ– Jedna z synagog na południu Ukrainy padła w tym roku ofiarą bomby zapalającej, podczas kiedy w całym kraju trwają niepokoje, nasilają się też przypadki antysemityzmu. Synagoga w Mikołajowie została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. W ataku, którego dokonano szarym rankiem przed porannymi modlitwami, zniszczone zostały drzwi wejściowe i okna. Nikt dzięki Bogu nie ucierpiał. To już drugi raz kiedy synagoga była atakowana w ostatnich dwóch miesiącach. Nagrania wideo z kamery pokazują młodego mężczyznę, który około 9 odpalił koktajl Mołotowa i rzucił w drzwi, 15 sekund później kolejny ładunek rzucił w okno. Jeden z przejeżdżających kierowców ugasił ogień swoją gaśnicą z samochodu. O ataku poinformowano milicję. Obecne życie Żydów na Ukrainie w obliczu walk o władzę między Kijowem i Moskwą nie jest łatwe. W kraju mieszka około 60.000 Żydów, którzy doświadczają nasilającego się antysemityzmu. W Doniecku burzę wywołały ulotki, które wzywały wszystkich Żydów by się rejestrowali; w innym przypadku zostaną deportowani. W atakach antysemickich maczają palce także ukraińskie grupy ultranacjonalistyczne. W tym tygodniu tymczasowy premier Arsenij Jacynjuuk obiecał uczynić wszystko co w jego mocy by odpowiedzialnych znaleźć i postawić przed sądem (Arutz 7).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.