Wizja dla Izraela_28.05.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Niechże skończy się zło bezbożnych! Utwierdź sprawiedliwego, Który badasz serca i nerki, Boże sprawiedliwy!“ Psalm 7,10

MOISHE ROSEN ZMARŁ W WIEKU 78 LAT – Moishe Rosen, założyciel organizacji „Żydzi dla Jezusa“ zmarł w poprzednim tygodniu w swoim domu w San Francisco na raka prostaty. Miał 78 lat. W roku 1973 Rosen założył największą na świecie grupę mesjanicznych Żydów, dla których nie ma kontrowersji by być Żydem i przyjąć Jezusa jako Mesjasza. (Haaretz) „Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem.“ – 2. Tym. 4,7

TERAPIA RAKOWA DLA NAWRÓCONYCH – Muzułmańska nastolatka z Ohio, która nawróciła się na chrześcijaństwo i z obawy przed zemstą rodziny uciekła na Florydę, poddana zostanie terapii raka macicy. Siedemnastoletnia Fatima Rifka Bary była już operowana dwa razy i w najbliższych dniach przejdzie to ponownie, co potwierdził Jamal Jivanjee jej pastor z Orlando. „Biopsja wykazała, że rak jest złośliwy” – stwierdził pastor. „Chodzi o prawdziwie agresywny nowotwór. Sama chce by ludzie się o nią modlili. Dlatego zwróciła się do opinii publicznej”. Proszę módlcie się o cud całkowitego uzdrowienia tej młodej kobiety.

NETANJAHU: UMOWA DOTYCZĄCA URANU MIĘDZY IRANEM, BRAZYLIĄ I TURCJĄ JEST OSZUSTWEM – We wtorek 25 maja izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział, że porozumienie dotyczące uranu między Iranem i Turcją jest „manewrem maskującym”. Iran oświadczył w ostatnim czasie, że lekko wzbogacony uran ze swoich reaktorów przekazywać będzie Turcji. Potem Turcja bardziej wzbogacone pręty paliwowe wysyłać będzie do Teheranu dla „reaktora badawczego w medycynie”. W zwołanym przez 40 posłów posiedzeniu Netanjahu powiedział: „To jest całkowicie jawny akt maskujący Iranu, pomyślany tak by odwieść społeczność międzynarodową od nałożenia sankcji na Iran przez Radę Bezpieczeństwa ONZ”. Ten „deal” między Iranem, Turcją i Brazylią jest oszustwem, ponieważ „Iran otrzyma wystarczająco dużo uranu by wyprodukować bombę atomową” – stwierdził Netanjahu. (INN)

CLINTON PRZECIW IRAŃSKIEMU OSZUSTWU – Minister spraw zagranicznych USA Hillary Clinton określiła jako niestosowne i odrzuciła plany Iranu wymiany wzbogaconego uranu na pręty paliwowe do reaktora. „Ze strony społeczności międzynarodowej widzimy, że umowa między Iranem, Brazylią i Turcją doszła do skutku tylko dlatego, że Rada Bezpieczeństwa miała już przygotowany tekst rezolucji, nad którą pracowała od wielu tygodni” – powiedziała Clintonowa. „Jest to jawny trik by uniknąć ingerencji Rady Bezpieczeństwa”. (AP)

SYRIA: OBAMA ZAWIÓDŁ W SWOICH STARANIACH POKOJOWYCH I STRACIŁ ZNACZENIE NA BLISKIM WSCHODZIE – Syryjski prezydent Baschar Assad powiedział niedawno, że Stany Zjednoczone straciły swoje wpływy na Bliskim Wschodzie ponieważ zawiodły w staraniach pokojowych w regionie. Prezydent Obama wprawdzie „rozbudził nadzieję w regionie” jak stwierdził Assad, ale nie zdołał uczynić zdecydowanych kroków na drodze do pokoju. Oświadczenie Assada zostało wydane krótko przed spotkaniem Obamy z libańskim premierem Saad al-Hariri, podczas którego Stany Zjednoczone wyraziły swoje wątpliwości co do dostaw broni z Syrii dla terrorystów z Hisb-Allahu. W poniedziałek wieczorem Obama wykorzystał spotkanie w Waszyngtonie by zwrócić uwagę na rosnące niebezpieczeństwo przemytu broni dla Hisb-Allahu. (Haaretz)

HISB-ALLAH GROZI ZATOPIENIEM STATKÓW W DRODZE DO IZRAELA – Hassan Nasrallah, przywódca Hisb-Allahu, 25 maja zagroził zatopieniem wszystkich statków zmierzających do wód terytorialnych Izraela jeśli wybuchnie wojna. Nasrallah przemawiał na spotkaniu poświęconym „zwycięstwu“ nad Izraelem w roku 2000, po którym wojska Izraelskie wycofały się ze stref bezpieczeństwa w południowym Libanie. Powiedział, że jeśli rozpocznie się wojna i Izrael ogłosi blokadę morską to rakiety Hisb-Allahu dosięgną izraelskie i nie izraelskie statki na tych wodach. (Israel Today)

SYRIA UWAŻA, ZE PERES OFEROWAŁ WZGÓRZA GOLAN – Syryjski prezydent Baschar Assad utrzymuje ostatnio, że izraelski prezydent Szimon Peres przekazał przez rosyjskiego prezydenta list, w którym jest napisane, że Izrael chce oddać ważne strategicznie Wzgórza Golan, jeśli Damaszek zamrozi swoje stosunki z Iranem. Biuro izraelskiego prezydenta zaprzeczyło żeby z niego miało wyjść takie pismo. Assad utrzymuje, że przekazał go rosyjski prezydent Dmitri Medwiedew, który otrzymał go od Peresa gdy ten był w Rosji przed dwoma tygodniami. Albo coś się „pomieszało przy tłumaczeniu”, albo Assad usiłował poprzez media wywrzeć nacisk na Izrael. Połowa Wzgórz Golan zamieszkana jest przez Żydów, druga część przez Druzów. Wzgórza posiadają taki sam status jaki ma Jerozolima, w której izraelskie panowanie nie może być zmienione bez głosowania w Knesecie z absolutną większością głosów. (INN)

ROSYJSKA SPRZEDAŻ BRONI NIE SŁUŻY POKOJOWI – W połowie maja izraelski minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman skrytykował rosyjskie dostawy broni dla Damaszku. Nie służy to pokojowi. Powiedział także z naciskiem, że jego zdaniem reżym Bashara al-Assada nie jest zainteresowany pokojem. Określił wszystkich jako naiwnych, którzy wierzą, że Syria jest gotowa zerwać swoje stosunki z Iranem i terrorystami Hisb-Allachu w Libanie za Wzgórza Golan. Od wojny sześciodniowej w 1967 roku są one w rękach Izraela. (AFP)

TAJNY RAPORT: MIMO PERTRAKTACJI PA WZMAGA ANTYIZRAELSKĄ DYPLOMACJĘ – Minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman powiedział że według tajnego dokumentu PA mimo prowadzonych rozmów pokojowych nadal zwalcza Izraela na arenie międzynarodowej. Lieberman wyjaśnił swoje stanowisko w dokumencie, który przekazał na spotkaniu kilku ministrów. Stwierdza się w nim, że Arabowie prowadzą za plecami oficjalnych rozmów nieoficjalne podchody by wzmocnić nacisk USA na Izrael tak by zatrzymanie budów obowiązywało także po końcu września. (Haaretz)

IDF W CIĄGU GODZIN GOTOWE NA WYBUCH WOJNY – 23 maja spotkali się radni z miast na północy Izraela z głównodowodzącym wojsk na północy Gadi Eisenkotem w związku z zaplanowanymi wielkimi ćwiczeniami. Podczas tego Hisb-Allah ogłosił podwyższenie gotowości bojowej. Przewodniczący rad miejskich poprosili siły zbrojne (IDF) o wydanie jasnej i pocieszającej odezwy. „Mam nadzieję, że tego lata będzie gorąco tylko w pogodzie a nie dlatego, że wybuchnie wojna” wyjaśnił Hatzor Haglilit, burmistrz miasta Schimon Swisa. Eisenkot powiedział, że IDF gotowe będzie w parę godzin, gdyby rozpoczęła się wojna. 23 maja rozpoczęła się próba generalna w przygotowaniu na najgorsze. Ćwiczenia obrony mają wypróbować szybkość reakcji wojska, pracowników ratownictwa i cywilów w razie masowego ostrzału rakietowego, ataków terrorystycznych i ataków z użyciem broni chemicznej. Ćwiczenia odbywają się w dniach kiedy wspomagani przez Iran terroryści na północy i na południu Izraela zbroją się w nową broń, a sam Iran podejrzewany jest o przygotowanie do produkcji broni jądrowej. (Ynet) Według wielu wiarygodnych źródeł lato 2010 może być bardzo niespokojne, ponieważ na Bliskim Wschodzie wybuchnąć może nowa wojna. Proszę będźcie czujni w modlitwie.

BROŃ HISB-ALLAHU NIE DAJE SPOKOJU – Amerykański prezydent Obama wyraził „spore wątpliwości” ponieważ Syria zaopatruje Hisb-Allah w Libanie w broń. Mógłby oczywiście wątpliwości te wyrazić podczas spotkania z libańskim prezydentem Saadem Hariri. Tymczasem na spotkaniu omawiano szerokie spektrum wspólnych zadań „by zabezpieczyć suwerenność Libanu, pokój i bezpieczeństwo w regionie”. Izrael sądzi, że Syria dostarczyła niedawno Hisb-Allahowi setki rakiet ziemia-ziemia, rakiet Scud i nowsze rakiety M600, które dosięgnąć mogą Tel Avivu i wyrządzić wielkie szkody. (Reuters) „Choćby rozbili przeciwko mnie obozy, Nie ulęknie się serce moje, Choćby wojna wybuchła przeciw mnie, Nawet wtedy będę ufał.“ – Psalm 27,3

TRZECH DYPLOMATÓW UE OPUŚCIŁO OBRADY UE Z POWODU ANTYIZRAELSKIEJ PROPAGANDY – Gabriele Albertini włoski euro parlamentarzysta pożegnał się z delegacją, z którą miał jechać do Izraela. Podróż tę określił jako „antyizraelską misję propagandową”. Włoch Fiorello Provera, wiceprzewodniczący komisji zagranicznej i Holender Bastiaan Belder przewodniczący delegacji parlamentu europejskiego podążyli jego śladem. „Wśród 25 przedstawicieli, którzy mieli wziąć udział w podróży zaledwie mniej niż pięciu możnaby określić jako takich którzy są proizraelscy lub choćby neutralni” – powiedział Albertini. „Zamiast pracować nad misją pokojową majstruje się przy antyizraelskiej misji propagandowej!” (INN)

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

Uwaga: z powodów urlopowych od dziś do końca czerwca niniejsze biuletyny informacyjne mogą ukazywać się nieregularnie lub niektóre mogą być pominięte. Przepraszamy za to naszych czytelników.

реклама и интернете

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.